bugün

internet dünyasında gezinen çocukların ruhsal ve bedensel gelişimini engellememek adına sözlüğe konulması gereken yaş sınırı.

not: bi de üst sınır koymak lazım. yaşlı teyzeler nineler için.
18 - 60 bence idealidir.
19-59 iyidir.
18 - ... tercih edilesidir.
sabi sübyanın sanal alemde girmediği delik mi kaldı? Burayada girsinler anasını satayım.
en azından istatistik olsun, sözlüğün yaş ortalamasını bilelim diyerek yükseklerde gözüm olmadığını aza kanaat ettiğimi gösterdiğim durum. *
şahsen 15 yaşında olaraktan söylüyorum 15 - ... iyidir.Yoksa ben giremem kardeşim
Ekşiyede üye olabilme kapasitem vardır.Hatta üye gibiyimdir.Burdaki atmosferi orda bulamadım.Siyaset meydanı gibi olmuş."15 yaşında bi insan olarak söylüyorum"
sağlam bir denetim olsun nüfus cüzdanda ki yaşa değil akıl yaşına bakılsın böylece bu tarz sorunlar ortadan kalksın.
yaş sınırına sebep olarak 'cinsel içerik ve gelişim engelleme' dışında başka bir şey gösterenlerin üstü olmalı.

karakter sınırı olarak değiştirilebilir pekala.
sayı ile : 20,
yazı ile : yirmi.

edit: 20 yaş altı eksilemeye başladı. beni haklı çıkardığınız için teşekkür ederim.
(bkz: sandalyeye oturunca ayağı yere değsin yeter)
muhakkak 18 olması gereken sınırdır. daha fazlası haksızlık olur.
kesinlikle 90'lı yıllara sarkmaması gereken sınırdır! ideal bir sınır için;

(bkz: 1989 ve altı doğumlular)
yazarın zeka yaşına bakılması daha doğru olacak durum.
sınır falan konmamalıdır efendim ne sınırı.

(bkz: nefes alsın yeter) * *
tabii ki 18. ama hayatı anlamış olsun.

(bkz: 18 yaşındayım hayatı anladım yazarı)

hani disko kralına gitmek falan gerekir, ondan.
sözlüğe konabilecek zeka yaşı sınırı, loblarını düzgün kullanabilme sınırı, iq sınırı gibi sınırların konması daha mantıklı olur.
her yaşa hitap ettiği için sınıra gerek duyulmadığını düşünmekteyim.
+18'dir. fakat girişte tc kimlik numarası alınmadığı için herkes yaşını değiştirerek rahatça girebilir. sonuç olarak yaş sınırını kimse iplemez.
sözlüğe yaş sınırı getirilmemelidir.
Akıl yaşta değil baştadır arkadaş ben 16 dayım ama anlıyoz bişeyler gene hayatı burdan öğreniyoruz dedirtecek olaylardan biridir.
yapılabilmesi için uludağ sözlük kayıt kabul ofisi açılmalıdır. bunun dışında interaktif yöntemler pek geçerli olmayacaktır. (+18 değilseniz kaydet düğmesi geçerliliğini kaybedecek, eğer +18'i seçerseniz kaydet geçerli olacaktır. forum sayfası mantığı. yani işe yaramaz)

bence; enable=true;
18 yaşındaki insanların hayatı çok iyi anladıklarının fakat 17 yaşındaki insanların hayattan bir şey anlamadıklarının iddia edilmesi hayret verici bir durumdur. 'akıl yaşta değil baştadır' atasözü her zaman göz önüne alınması gereken bir atasözüdür ki zaten bunun doğruluğunu her gün durakta, alışverişte, işte, okulda koca koca insanların yaptıkları saçmalıklardan görüyoruz.
her yaşa hitap ettiği için sınıra gerenk yoktur.