bugün

(bkz: sandalyeye oturunca ayağı yere değsin yeter)
alt sınır: 80
üst sınır: 16

(bkz: benjamin button)
(bkz: kelle hariç 22 olmalı) * *
sabi sübyanın sanal alemde girmediği delik mi kaldı? Burayada girsinler anasını satayım.
sayı ile : 20,
yazı ile : yirmi.

edit: 20 yaş altı eksilemeye başladı. beni haklı çıkardığınız için teşekkür ederim.
sözlüğe getirilmesi gereken şey yaş sınırı değil de, sözlüğün yaşlara göre odalara bölünmesidir. mesela 5´er yaş olarak bölümlere ayrılsın sözlük, 15-20 arasındakiler bir odada, 20-25 arasındakiler bir odada, 25-30´luklar bir yerde, 30-35, 35-40 şeklinde bölünsün sözlük. yani çocuk yaşındaki sözlükdaşlar kızmasın ben de onların yaşındayken bambaşka bir adamdım. ama benim bugünkü görüş ve düşüncelerimin bir "15" yaşındaki kızın ya da erkeğin "oylamasına" açık olmasını biraz garip buluyorum. demem o ki, onlar kendi aralarında takılsınlar, biz de kendi aramızda takılalım.

bi de bana bu, küçük çocuklarda görülen "şahısları ilahlaştırmak" furyasından "gına" geliyor artık...şu messi´nin, yok bilmemne takımının transfer ettiği bilmemne futbolcusunun, sözlük başlıkları arasında fazlaca yer alması artık yavaş yavaş "bayıyor"...yani biraz bahsetmek, hani genel kültür babından, iyidir, bir zararı yoktur, ama yok mu kardeşim başka konu memlekette?, diyesim geliyor, deyince de eksi yiyoruz, niye yiyoruz, sözlüğümüzün "geleceğimiz" olarak görmemiz gereken nesilleri sayesinde yiyoruz o eksileri (inşallah "geleceklerimiz" şu an oldukları şekilde kalmayıp kendilerini bir hayli geliştirirler, yoksa gelecekte de "burnumuz b.ktan kurtulmayacak" demektir)

yani, bölsünler bu sözlüğü, herkes kendi mıntıkasında yazsın.
36 yaşından yukarısı yazmasın.
kafa kağıdı 30 zeka yaşı 5 neler gördük, neyin sınırı durumudur.
'ağalar paşalar akıllı olun lan' anlamına gelen yaş sınırdır.
modlar, yaş sınırı değil de adam akıllı bir kalifikasyon sınırı getirmelidir. yemin olsun, and olsun ki girip yazası gelmiyor şu garip bünyenin. yalanım varsa ağzıma sıçsınlar. ey ulu sözlük. bok sıçmığı dolmuş için. ne ayak? hani umutların, geyiklerin mecrasıydın sen? hani adam akıllı yazarların, yeri geldiğinde en kral geçilen daşhakların mekanıydın? noluyo olm?

üzülüyorum lan. ilk zamanlar böyle miydin? okuyup gülerdim. şimdilerde okumaya değer başlık sayısı o kadar azaldı ki. sol frame'e bakıp ağlıyorum. ne hakkın var lan beni ağlatmaya? senin yüzünden kaç tabak miceddere zay oldu. iştahım kesik.
el ele verelim canlar. düzgün yazmayanlara ne olur bir yaptırım gelsin. erkekse sıçıp da sıçmığını sıvayan, büllüğünü keselim. kadınsa bokun sahibi bayan yazarlara havale edelim. saçını yolup eline versinler(yazar burada ele vermenin önemini vurguluyor). ama adam olsun şurası. sol frame lağımlıktan, biz de bok böcüğü olmaktan kurtulalım.

küfür etmeyin demiyorum, hobi olarak yine edelim. ama zeka koksun muhabbet. her taraf umumi hela gibi kokuyor. başım ağrıdı şerefsizim.
son sözüm: adam olun lan!
uludag.jr.sozluk.com kurulsa böyle anketler olmaz. *

şaka bir yana bana göre akıl yaşı önemlidir.
19-59 iyidir.
saçma olan yaş sınırıdır.
Oküz onsekizinde de öküzdür, yirmibeşinde de.
(bkz: okullar acil açılmalı)
tabii ki 18. ama hayatı anlamış olsun.

(bkz: 18 yaşındayım hayatı anladım yazarı)

hani disko kralına gitmek falan gerekir, ondan.
sözlüğe ar-haya sınırı koymak daha kesin bir çözüm olabilir.