bugün

sözlüğe konulması gereken yaş sınırı

sözlüğe getirilmesi gereken şey yaş sınırı değil de, sözlüğün yaşlara göre odalara bölünmesidir. mesela 5´er yaş olarak bölümlere ayrılsın sözlük, 15-20 arasındakiler bir odada, 20-25 arasındakiler bir odada, 25-30´luklar bir yerde, 30-35, 35-40 şeklinde bölünsün sözlük. yani çocuk yaşındaki sözlükdaşlar kızmasın ben de onların yaşındayken bambaşka bir adamdım. ama benim bugünkü görüş ve düşüncelerimin bir "15" yaşındaki kızın ya da erkeğin "oylamasına" açık olmasını biraz garip buluyorum. demem o ki, onlar kendi aralarında takılsınlar, biz de kendi aramızda takılalım.

bi de bana bu, küçük çocuklarda görülen "şahısları ilahlaştırmak" furyasından "gına" geliyor artık...şu messi´nin, yok bilmemne takımının transfer ettiği bilmemne futbolcusunun, sözlük başlıkları arasında fazlaca yer alması artık yavaş yavaş "bayıyor"...yani biraz bahsetmek, hani genel kültür babından, iyidir, bir zararı yoktur, ama yok mu kardeşim başka konu memlekette?, diyesim geliyor, deyince de eksi yiyoruz, niye yiyoruz, sözlüğümüzün "geleceğimiz" olarak görmemiz gereken nesilleri sayesinde yiyoruz o eksileri (inşallah "geleceklerimiz" şu an oldukları şekilde kalmayıp kendilerini bir hayli geliştirirler, yoksa gelecekte de "burnumuz b.ktan kurtulmayacak" demektir)

yani, bölsünler bu sözlüğü, herkes kendi mıntıkasında yazsın.