bugün

belli bir seviyeye ulaşmış üst insanların ortak görüşü olan başlık.
son zamanlar yaptığım en büyük tespitlerden birisidir.

sözlük yazarından arkadaş olmaz. yaşanmış bir örnekle açıklayayım.

ali geldi yanıma. naber berat dedi. iyidir dedim senden naber. iyiyim deyip konu açmaya çalıştı. ekşiden hatun kaldırdım dedi. hadiyaa helal lan diye yüreklendirdim. ama biliyordum sözlük yazarından arkadaş olmayacağını. üzmedim kırmadım körpe kalbini, üzmedim cahil beynini. nickini versene dedim. bakayım araştırma yapayım dedim. ne özelliği var ne eder ne iş yapar diye.
sağolsun nicki söyledi başladım araştırmaya. araştırdıkça yeni şeyler görüyor gözlerime inanamıyordum. köpekler insanlardan daha iyi sex yapıyor başlığı altında entrysi vardı. biraz daha araştırdım. kızın lezbiyen olduğunu, tutarsız olduğunu, öyle olduğunu böyle olduğunu öğrendim. sonra aliye anlattım gerçekleri. aaa vay "dıııııııttt" * dedi. demek öyleymiş. abi bilmiyordum . sözlükte insanlar içini dışını yazıyor bunu unutmuşum ben dedi. bazen bazı şeylerin saklı kalması gerekiyor abi dedi.
yaa dedim ali. sözlük ahalisinden arkadaş olmaz. bak bu sadece bir kız içindi. erkeklerdende dost olmaz diye yineledim. bana destek verdi katıldı. berat sen hakikatten büyük bir düşünürsün dedi. reca ederim deyip geri yolladım. sonra kendi kendime yorum yaptım.
500 km ötedeki bir insan ile nasıl arkadaş olunabilir. içini dışını sözlüğe döken, sadece arkadaş arasında kalması gereken bilginin sözlük ahalisiyle paylaşan insandan nasıl arkadaş olunabilir.
en sonunda tespitimi açıkladım. sözlük yazarından arkadaş olmaz.
(bkz: dost dost diye nicesine sarildim)
(bkz: benden yazar olmaz)
(bkz: tespitçi bu patlıcanın bir yenisi çıkmış doğru mu)
ali: a, berat: b

a: naber berat..
b: iyiyim senden naber...
a: iyi...* lan ekşi den hatun kaldırdım..!!
b: helal olsun lan.** nickini ver de bi araştırayım..
a: dkgşlkştlkhs...

b: *kız lezbiyenmiş ama köpekle yatmış olum...!!*
a: dıııııııııııııtt* demek öyle haaa...
b: ya ali sözlük ahalisinden arkadaş olmaz....

edit: özgün bir diyalogdur.*
(bkz: aptalulanaptal) *
aradığınız arkadaş türüne bağlı olarak değişmektedir. yukarıda belirtilen arkadaş değil kız kaldırma olayıdır zaten bu tip olaylarda kaldıran da kızda pek bi tutarlı davranmaz. ama gerçek anlamda arkadaş bulunabilir. aralarda faul insanlar çıkmaz mı? çıkar... ama zaten reel hayatta da bu durum başa gelmez mi? **
altobelli kardesimle cürüttügümüz genellemedir.. olur kardesim olur eyvallah..
"çok iyi düşünmüşsün berat kanka arkadaş yok bu sözlükte." diye cevaplanası tespit.
olup olmayacağına yaşayanın karar vermesi gereken, kuru tespiti özetleyen söz.
kişiye göre değişen sıradan bir genelleme. madem herkes kişisellik katıyor nah olmaz diyorum bu konu hakkında ve el sallıyorum. karşındaki insan olduktan sonra arkadaş da olur dost da.

(bkz: corpsebride)
(bkz: sözlükle arkadaş olmak)
(bkz: ayıdan post sözlük yazarından dost olmaz)

(bkz: genellemenin dibine vurmak)
(bkz: olmaz olmaz deme nolur olmaz olmaz sevgilim) ya da onun gibi birşey.

sözlük hayatında yerleşik hayata geçmemi sağlayan sausozlukte o kadar çok arkadaşım oldu ki... yani cidden arkadaşım diyebiliyorum. hatta biri sevgilim bile oldu.*
pabuç kadar dillerimizi sallayarak bir dolu kavgalarda ettik, ağzımıza geleni de saydık. ona göre eledim kimisini. kimisini temize çektim. şimdi onları görmek için sakarya'ya gitme planlarındayım.
arkadaşlık yere zamana bakmaz ki; sen iyiysen herkes iyidir ve tabi o herkese rast gelmekte şanstır tabi...
şimdi uludağ'da da var. sevdiğim saydığım insanlar.

ben çok şanslyım mesela...