bugün

entry'ler (1108)

bi rain

korenin world starı. oyuncu, şarkıcı, kareograf, ceo, prodüktör, bestekar, tasarımcı... liste alır başını gider. ha unutmadan, time 100 listesinde de 2 kere birinciliği var.

seksi olduğunu da söylemiştim di mi?

sap danışmanı

akraba günlerinde kesinlikle açıklanamayan meslek. neyi danışıyorlar şimdi sana sorusuna verilebilecek cevap önerilerine açığım çok net. ben en son çareyi endüstri mühendisiyim ben teyze demekte buldum çünkü.

eqin

çok pis trip atar. hatta şunu yazdığımı görünce muhtemelen yine ayvayı yiyebilirim *

otorento

online araba kiralama sitesi. bütün oto kiralama şirketlerini bir araya getirmişler, sizi kapı kapı dolaşıp fiyat bakmaktan kurtarıyor.

https://www.otorento.com/Otorento-arac-kiralama.html

como los olivos

pek eğlenceli, pek keyifli, her ne kadar dediğini anlamasak da son ses eşlik edilesi bebe parçası.

bebe

hafif peltek, ispanyol şarkıcı. çok tatlı, kulağa hoş gelen sesi vardır. genelde şarkıları buram buram feminizim kolar.

como los olivos ve con mis manos dinlenmesi gereken şarkılarından sadece bazıları.

piraye

canan tan'ın efsane kitabı. kitabı okurken,özellikle baş kısımlarında, "olm okuldaki herkes bu kıza niye evlenme teklif ediyor lan?" diye kendi kendime düşünsem de, kitabın sonlarına doğru içim acıdı resmen. o sonu hatta kaç defa okudum hatırlamıyorum.

kitaptan çıkarılacak en önemli sonuç ise şudur: "erkeklere güven olmaz hacı!"

piraye cafe

kadıköy nazım hikmet kültür merkezi'nin kafe kısmıdır. fiyatları tam olarak öğrenci işidir. ve tadları falan da güzeldir hani. sınav dönemlerinde mekanın her köşesinde ders çalışanları görmeniz de bu yüzdendir zaten. bahçesi yaz ayları için muazzamdır özellikle. tavsiye edilir.

cemal süreya

ölümünün 21. yılında caddebostan kültür merkezi'nde adına düzenlenen gece ve şiir ödülleri töreni ile anılacak usta şair.

zaman makinesi icat olunsa, 80lere gidilip, hatay meyhanesinde karşılıklı iki tek atılası tek adam.

"tanrı bin birinci gece şairi yarattı, bin ikinci gece cemal'i,
bin üçüncü gece şiir okudu tanrı, başa döndü sonra, kadını yeniden yarattı."

http://www.facebook.com/e...t.php?eid=174255785946846

15 kasım 2010 iskenderun körfezi depremi

uyurken yataktan fırlatmıştır. 12 kasım'ın yıldönümü yeni geçmişken, tüm sinirleri gergin bünyede şok etkisi yaratmış, anında 1998 adana depremini hatırlatmıştır.

öncü deprem değildir inşallah.

12 kasım 1999

üzerinden 11 yıl geçmiştir. unutmaya ya da alışmaya çalışmayı bırakmak zaman aldı biraz. ama başardım sanırım.

çünkü geç de olsa biliyorum artık. sil baştan olamaz bunda, ah keşke olsa...

her deprem başlığını gördüğünde salya sümük ağlamaktan bıktım zira, her haberde yüreğimin ağzına gelmesine dayanamıyorum artık. şu an istanbul'da her an yaklaşan depremi bekliyorum sadece, korkarak, acı cekerek...

korkum ölüm değildir kesinlikle.

yalnızlık...

ailem 14 saat uzaktayken, en yakın akrabamla aramda 4 saat varken, su aşık oldum sehirde tek başıma kalmak korkum, depremden sonra. binanın önünde tek başıma kendine gelmeye ugraşmak. dışarıda bekleyenim olmadığını bilerek enkazda kalmak...

korkuyorum, hem de deli gibi, hic olmadığı kadar, kanatırcasına...

(#3791938)

cemal süreya

aşk için aynen şöyle demiştir vaktiyle;

"aynı masada mektuplaşmak."

her hatay meyhanesine gidildiğinde farklı gelir yanı başında duran çantasının kokusu bile, tıpkı şiirlerinin her okunuşta farklı yerlere iyi geldiği gibi.

objebi

formspring.me hesabına durmadan soru gelen adam. durduramıyoruz.

"ah şu anonim soruların gözü kör olsun" adlı güzide bestemize kendisine iletmekten şeref duyarım.*

ben bu yazıyı sana yazdım

"sesini özlemedim.
yüzünü de...
ellerini de...
yanımdaki varlığını hele hiç!
daha yazamıyorum.
uzayan burnum kalemime çarpıyor.
bırakıyorum." *

cemal süreya

"öyle bir
sihirbazdın ki,
beni bile kaybettin."

diyebilmiş şair-i harikulade.

mika

istanbulu bu gece itibariyle sallamıştır. o sahne şovunun, sahne performansının üstüne kesinlikle tanımam, tam bir efsane.

o tatlı tatlı türkçe konuşman olayım diye kendimi paralarken arkadaşlar tuttu allahtan.*

love today

mika'nın harikalar yarattığı parçalardan sadece bir tanesidir. bi kere dinlediniz mi, loopa sarmaktan kaçışınız kalmaz. etrafta deli gibi zıplayıp dans etmek istersiniz, twist bile yaparsınız eğer kendinizi kaptırırsanız.

"i've been crying for so long,
fighting tears just to carry on,
but now, but now, it's gone away."

e o zaman ne diyoruz;

"love love me!"

rainymood com

uyumayı tatlı hale getirir. hele yağmur sesine uyan şarkıyı güzel seçerseniz.

öyle gerçekçidir ki, yaz günü yorganlara sarılıp sıcak çikolata yudumlayası gelir insanın.

stereomood

http://www.stereomood.com/mood/happy

tek geçerim! daha önceden bilmediğiniz bir sürü şarkıyı karşınıza sunar, ben nasıl bilmiyorum bunları diye hayıflanmanıza bile yol açar.

pek eğlencelidir.

fizy

lastfm application'ı sayesinde gönülleri fethetmiştir. kendi arşivimi silmeme ramak kaldı o derece. ah bi de playlistteki şarkı sayısını 25ten daha fazla yapsalar tadından yenmeyecek.