bugün

70li yılların versusu.günümüzde Iphone'lu komünistler ve karı kız kavgasına giden ülkücüler etrafımızda.
faşizm ya da türkiye'de bilinen pratiği olan ülkücülük emperyalizmin ve kapitalimin doğurduğu bir piçtir ve de maşadır. sadece ve sadece maşayı tutan emperyal güçlerin işine yarar faşizm her zaman. faşizmin kendi ekonomik sistemi yoktur, bunun yerine militarizm sosuna bulanmış bir savaş ekonomisi olur her zaman ama savaş ekonomisi de eninde sonunda emperyal isteklerdir ve her emperyal arzu kendi döneminin en yüksek emperyal gücüne hizmettir. bunu faşizmin yükselişi ile ortaya çıkan ikinci dünya savaşı sonucunda emperyal güçlerin soğuk savaşı ile örnekleyebiliriz. öte yandan sol çok karmaşıktır. devrimler her zaman küçük burjuva liderliğinde proleter ayaklanmalarla başlar ve sonuca ulaşır. ulaşır ama sol teoride ve pratikte trilyon farklılıklar barındıran bir düşünce sistemidir. bu sebeple de chpde bir bakıma solcudur tikko da ha keza. bu paralelde ortaya çıakn geniş yelpazede sol her zaman yanlış anlaşılmaya mahkumdur. ve de sosyalizm ve komunizm devamında ortaya çıkmasını arzuladığımız anarşizm en güzel rüyadır görmeye doyamadığımız.
ülkücü - türkün türkten başka dostu yok.............solcu - halkların kardeşliği
ülkücü - ziya gökalp............................................solcu - nazım hikmet
ülkücü - barış manço..........................................solcu - cem karaca
ülkücü - türkeş...................................................solcu - ecevit
ülkücü - bıyık......................................................solcu - sakal
ülkücü - ocak......................................................solcu - sendika
ülkücü - tesbih....................................................solcu - parka
solcu elinde kalem olandır. ülkücü ise tek başına dolaşamayan elinden satır, bıçak, hatta balta eksilmeyendir. kısacası insanla insanlıktan çıkmışın karşılaştırılmasıdır.
solcu: bilimsel düşünür.

ülkücü: amerikalılar türk der.
ülkücü olarak sikerim böyle dönemde bu karşılaştırmayı derim. Kendim Zaman Zaman yapmadım mı? Yaptım, hem de çok. Kısmen gır gır şamata , kısmen ciddi yorumlarım olmuştur , ama konu Türkiye'Se gerisi teferruattır.

görsel

Lan etrafımız bu kadar hain , düşman , orospu çocuklarıyla dolu iken , biz kendi içimizde birbirimize giriyoz.

Tayyipçiside, solcusu da benim kardeşim. Sünniside, aleviside, ateisti de benim kardeşim.

boşa harcıyoz enerjiyi. Birbirimize ne kadar öfkeli olsak bile, evet , düşüncelerimiz ne kadar birbirimize belki zıt olsa bile neticede hepimiz bu ülkenin iyiliğini istiyoruz. Bu da demektir ki bu ülkenin düşmanları hepimizin ortak DÜŞMANI.

Düşmanını bilmeyen yenilmeye mahkum.

Piç Avrupa'da yaşadığım için burda dönen dolapları hepimiz, diğer gurbetçi kardeşleriniz de çok iyi görmekte.

Türkiye'ye karşı her eylemde , her patlama da , her olayda , kendini her ama her zaman bizim düşmanların yanında yer alan , düşmanlarımızı koruyan Almanya'yı da çok iyi biliyoz.

Biz birbirimizi yok tayyipçi yok solcu yok ülkücü diye ayırıyoz, ama bu piç Almanlar vatanını satmayan, Türkiye'nin bölünmesini istemeyen her Türk'e faşist muamelesi yapıyor.

solcu vs ülkücü olmasın ,
Birleşmiş Türkiye vs Türkiye Düşmanları olsun.
Solcular kendilerini bilgili entel falan zanneder fakat bir ülkücü onu zekası ve bilgisiyle ezer geçer.
biri o tarihlerde hapiste olmasına rağmen, asalayı ben bitirdim ayağına etrafta dolanıp, kendi halkının gencini zehirlemek için eroin alıp satıp derin abilere kölelik yapıp, sevgilisi ile derin abiler ve korporatif uzantıları ile son model mercedeslerde ölmüştür. diğeri bir bayan olarak "ölülerimiz dahi korkutuyor sizi" diye bağırıp saatlerce yaralı olarka çatışıp, inancını kopmuş kolundan akan kanlarla duvarlara yazarken katledilmiştir.
bu toprağın suyunu içen herkes az çok aynıdırdan hareketle ve tabi herkesin karşıt ırkçının ne demek olduğunu bildiğini varsayarak, türk solcusu ile kürt solcusu türk milliyetçisi ile kürt milliyetçisinin her durum ve şart altında beher miktarda aynı olduğundan hareketle kürt milliyetçisi olan karşıt ırkçıların da bir nevi ülkücü olduğunu iddia ederekten,

biri düşman eline geçince aman asılmayayım diye korkudan "hizmete varım benim anam da türktü" demiştir. *
diğeri halkı ve halkının onuru için yaşamadığı yaşayamadığı hayatını asılarak kaybetmeden önce "yaşasın türk kürt halklarının kardeşliği" diye bağırmıştır. *
70lerde çıkan ve ülkeyi 50 yıl geriye atan gereksiz karşılaşmadır. herkes bu ülke için olduğunu iddaa eder ama kimse vatan için kılını kıpırdatmaz laf değil icraat istiyoruz.
ülkücü alır dedigim versus.
ülkücü favorimdir .
solcu nun örnek aldığı liderler lenin ve stalin dir. bir kısmında serçe katili mao hayranlığıda bulunur.
ülkücünün örnek aldığı liderler ise türk tarihindeki büyük devlet adamlarıdır. başta tabii ki m.kemal atatürk.
Yıl olmuş 2015 Sosyalistleri 25 yıl önce yıkılan sscb uşağı olmakla ya da karılı kızlı ortamları olduğunu zannedenler bi türlü bitmedi. Kahverenhi saçlı, mavi gözlü bi türküm solculuğum ile bir kızı etkileyemedim -çalışmadımda- ama öyle bir anlatiyorlar ki sanki karl marx deyince kızlar teklif ediyor.
bu ülkenin geri kalması için yapılan ideolojik bir karşılaşmadır türk gençlerinin yani bizim ülkücüsüyle solcusuyla cemaatçisiyle ya da yine mezhepleri karşı karşıya getiren karsılastırmalarla da bizi birbirimize düşürmek isteyenlerin bu oyununa gelmemeli ilk önce vatan demeli insana insan gözüyle bakmalı biz türkiyeyiz.