bugün

türk otomobil markası.
bayan ya da erkek ismidir.
bir toplumun(ülkenin) kısa sürede olumlu yönde gelişmesidir... kısa sürede olmazsa devrim değil evrim olur... ilericidir, tabuları,kokuşmuş düzeni yıkmaya yöneliktir... darbe yani basit bi iktidar değişimi değildir... toplumun bütün dinamiklerini harekete geçirir yeniler...
en güzel örneklerinden birini türk halkı atatürk önderliğinde gerçekleştirmiştir... fakat bazı aklı evveller bunla gurur duymak yerine devrim kelimesini bile yasaklamışlardır... inkılap gibi abuk bi kelime uydurmuşlardır... allah cezalarını versindir...
devrim önce kendi evlatlarını yer diye bir laf vardı.. gercekten tarihte böyle olmuştur..

1-darwen in ikazı üzerine edit: cemil meriç in sözüymüş...
2-susku nun ikazı üzerine edit :robepierre sözüymüş. fransız zamazingosu sırasında söylenmiş...
odtü de her yıl bahar şenliğinde mumlarla stada yazılan yazı.
unisex bir isim.
(bkz: unisex isimler)
yeni farkettiğim yazar * *
ayrıca benim için fazlaca anlam taşıyan bir isim *
şukela uuser. *
parlak entryleri ile dikkat çeken yazar.
atatürk devrimleri'nin ve cumhuriyetin sahipsiz olmadığını bana bir kez daha gösteren,saygıyı hak eden yazar.
Emre kongar'a göre insanlık tarihini kökten etkileyen iki devrim vardır:
(bkz: Tarım devrimi)
(bkz: Endüstri Devrini)
(bkz: türk devrimi)
(bkz: bir gunde sozlugun devrimcisi kesilmek)
fenerbahçeli olduğunu çok önceleri bildiğim akabinde gözümde eksi bir değer kazanan yetenekli yazar. olsun biz onu öyle kabul ettik.
enterezan bir şahıs efendim kendisi. böyle nasıl desem..
güzel entryleri var mesela, duygusal yazamaz pek, sadece geyik sadece geyik..
olmaz ki kardesim.. biraz ruh istiyoruz..

(bkz: ruhumuz yeter)
ilk nick altı entryimin yazarıdır kendisi. ayrıca karizmatik dediği için ayrıyetten teşekkür ederim. babasının durumundan dolayı kendisini tam olarak olmasa da anlayabildiğimi sandığım yazardır. şimdilik gördüğüm tek kötü yanı fenerbahçeli olmasıdır.
kardesim..
(bkz: yay burcu kadını)
okuduğum ender yazarlardan biri.
gerçek dostluğun kuyruğuna basılınca bitmeyeceğini bildiğini düşündüğüm,beni yalnız bırakmamış,geceme güneş gibi doğmuş iki yazardan biridir. * Odtü'deki yazı kadar silinmez bir iz bırakır sözlükte umarım.
ülker ürünlerinden tiksinen yazar (bkz: ülker fenerbahçe)*
kendini 19 temmuzda doğmuş göstermek için çeşitli hile hurdalara başvurabileceğini düşündüğüm yazar.
(bkz: fenerbahçe)
Sözlükteki nerdeyse herkesin tanıdığı benim ise hiç tanımadığım kişi, bu yüzden hakkında yorum yapmak zor oluyor, kendisi hakkına hiçbir fikrimin olmaması bana batıyor sanırsam. * *
çok hızlı özel mesaj yazan *,kibar,gülümseme sebebi,mabeliyle mutlu,geleceğe dair umutlu yazar arkadaşım. sözlükte değeri bilinmesi gereken yazarlardan,sanırım kendisi bir eğitim gönüllüsü aynı zamanda. *
sözlükten ayrılması yalnızca sözlüğü küçük düşüren insanların,görev adamlarının işine yarayacak,görevi için değil değer verdikleri * için burada olan anlık sıkıntılara kapılarak sözlüğün kan kaybetmesine neden olmasını istemediğim yazar arkadaşım.