bugün

...

bir sincap gibi mesela,yani

yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden,

yani bütün işin gücün yaşamak olacak.

Yaşamayı ciddiye alacaksın,

yani o derecede, öylesine ki,

mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın duvarda,

yahut kocaman gözlüklerin,

beyaz gömleğinle bir laboratuvarda

insanlar için ölebileceksin,

hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için.. *
uzun uzadıya birşeyler sallayıp en sonunda söylemek çok eğlencelidir. *
ancak bu gece başka bir kullanım alanı vardır:

--spoiler--
sen ne hakla türban kararı veriyorsun! git ulemaya danış.

katili affetme yetkisi, maktulun ailesindendir.

en az 3 çocuk yapın

sen sus! otur yerine!

bana bak ulan!

velev ki siyasi simge
--spoiler--

mesela yani
80'lerde siklikla espri mahiyetinde kullanilan bir sözdü.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
MESELA yani

MESELA diyorum; bu gece bir DELiLiK yapsam.

Bıraksam MUTFAKTA biriken bulaşıkları,
Çeksem arkamdan kapıyı,
KADIN başıma gitsem bir meyhaneyi dağıtsam.

FONDA bir masa,
Arkada Sezen'in şarkıları çalsa;
Ben AĞLASAM...
Şişenin dibine dibine vursam.

MESELA diyorum;
Sokaklardan bütün ERKEKLERi kovsam,
Bu gecelik evlerinde otursalar.
Korkmadan dolaşsam bütün şehri,
Kimse DOKUNMASA bana,
Bir sandalda sabahlasam.

Alabildiğince KADIN,
Alabildiğince ÖZGÜR olsam.
Küfür etsem ağız dolusu, utanmasam;
Şehre isyanımı haykırsam.

Kim bilir kaç kere satılmıştır, bu dünyanın ANASı...
MESELA diyorum;
Bu gece de ben BABASINI satsam.

kaynak: bilinmiyor.

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
kemal sunal ın korkusuz korkak filminde millete şakalarını yedirip ardından söylediği tümce.
şahane bir kayra şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=5Wt7e-vrM4Q

verse 1

sefer taslı katil,ben mülayim sert'im ,ayakkabında taş misali ızdırabın emmi,yüzünden elli kez tren kazası geldi geçti,yirmi bin franga söyle kimde kral dairesi,ser bir paspas,kazma olsanız kazılmaz,ıslatıp kemerle dövseniz de bende tek silahgelir limon yerim masanda islah etsin,kan kusarken ıstakayla mıhlayın beni,bak yedirdim,meselayı yani,o gafti erkek ağzı burada anca(anca) sinek pisliği, ağzının tavanlarında kursalar salıncak sallanıp da kendi pisler,gider sifon çeker,hele bir destur aslanım,o bohça dörde katlanır,reste rest,benim elimde hacı bekir lokumları,sipariş ettim ölümü kendime gecikmesin diye,mermiler temiz mi? mesala yani..

nakarat

dibin tutarsa bak telaşe,böyle zulme gülme,dinamit elde gidene dek bir bekle,mesela yani,yarına yeni bir tövbe gelse,keşke yirmi ton jöleyle beni de güldürenler olsa,mesela yani

verse 2

amorti kazım elde son biletle yolumu kessin,kenefe talip olma şansı sade bana nasip,tepem atarsa tek bir an,uçan kafayla son sözüm amigo orhan,ölümü zorladın dün akşam,gözleriyle kan çeken bir evde şimdi gölgen,ızdırabı jaws olup da güçle dişleyen,hele bir bak ne diyecem;lüzumsuz öfkelerle beslenirken orada kibre saplanıp da ölmesen,son üçlük ve jordan,full dopingle armstrong,uche kırık bacakla zıplasın rüyana paydos,kalbi son vapurda şöyle martılara da fırlat,yeraltında kara kuşakla korkusuz bu korkak,çek kopar,kürsülerde bol kesimli martaval,istesen de gizlemez vebali hiçbir leş fular,full zarar,tek bir hamle dakikasında voltran,şimdi şarkı ismi belli;mesela yani..
mülayim sert abimizin repliği. ayrıca çok güzel bir farazi&kayra parçasıdır. mutlaka dinleyiniz.
Farazi v Kayra'nın ölümsüzleştirdiği replik.
(bkz: hani farz-ı misal)
mermiler temiz mi ?
mesela yani.
https://www.youtube.com/watch?v=2Qaeoq3p10o

''keşke 20 ton joleyle benide güldürenler olsa'' gibi muhteşem sözleri içinde barındıran kayra şarkısı.

respect kemal sunal.
- 1 acili 1 acili daha 2 tane daha
+ mulayim hepsini bir gunde yeme Oglum
- mesela yani.
şarkıyı daha 1 hafta önce keşfettim, daha önce neden dinlemedim bunu diye kendime kızıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=2Qaeoq3p10o
anlamsız şekilde, manyakçasına, müptezelmişim gibi sevdiğim farazi v kayra eseri. baya hastasıyım.
Bunu diyen bunu da dedi

(bkz: dermişim)
--spoiler--
gördün mü arap'a nasıl yedirdim meselayı
--spoiler--
- ah şu hastaligim bi iyilessin bi acili adana, bi acili adana daha , iki acili adana daha
- o kadar acili adana yenir mi mülayim
- mesela yani.
akla geldiğinde tebessüm ettiren güzide replik.
(bkz: yedirdim)
(bkz: bombacı mülayim)
Kemal sunalın korkusuz korkak isimli filmindeki meşhur repliğidir. Bir de bu replikten esinlenerek bir rap parçası yapılmış, oldukça iyi.

https://youtu.be/2Qaeoq3p10o
Kayra şarkısı, çok gözel.
güncel Önemli Başlıklar