bugün

erzincanli sanatcidir, genelde malatya arguvan türkülerini söyler.
türkü dinlemeyi daha da keyifli hale getirir. sesi muazzamdır.
dinlenesidir. tavsiye edilesidir.
sesinin güzel olduğu doğrudur ama mustafa özarslanla yanyana geldiklerinde insanın gözüne çok sevimsiz gelmektedir, sanırım bu durum mustafa özarslanın sevimli bi tip olmasından kaynaklanmakta, ama oğuz aksaç da tip olarak sevimsiz. (bkz: ı think)
iç sızlatan bir ses. Hele bide benim gibi derli isen ilaç gibi gelebiliyor insana bu ses. şiddetle tavsiye olunur dinleyin efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=sFOCKH1KHDM&feature=related
tekel işçilerine desteğe gelen, ankara'nın dondurucuğu soğuğuna rağmen o güzel sesinden işçileri mahrum etmeyen, güzel sesli insan.
kesinlikle hakettigi yerde olmayan, sesi gibi kisiliginin de 10 numero olduguna inandigim Turk Halk Muzigi sanatcisi. Ayrica son albumu de diger butun albumleri gibi gayet hos olmustur. dinleyelim, dinletelim!
adıyaman türküsü ile kendisini bütünleştirdiğim sanatçı. pek mülayim, pek efendi.
potporilerinin dinlemesi ayrı bir keyiftir.
çok çok iyi. özellikle '' oy akşamlar '' ı süper yorumlamış.
mustafa özarslan'la semah eşliğinde söylediği türkü performansı ile dikkatimi çekmişti. güzel sesli başarılı bir sanatçı.
güzel sesini başarılı bir şekilde kullanan türkücü.

ağlatma gelem parçasını olağanüstü yorumlamıştır.
yusuf hayaloğlu'nun yüreğim kanıyor eserini öyle bir içtenlikle icra etmiştir ki aniden garip bir hüzün çöker insanın omuzlarına. hani hiçbir neden yokken güneşin doğuşu bile koyar ya insana. işte öyle bir şey. galiba sanat dediğimiz sığınak da böyle olmalıdır, insanı hiç hissetmediği duygulara yöneltebilen ya da vakitsiz ve nedensiz olmasaydı sonumuz böyle dedirtebilen.
bu adamı dinledikçe insanın aşık olası gelir. Ama harbi Türkçe sevesi gelir. Türkü söyler, Türkçe söyler, Türkçe aşklardan bahseder.

Sandık sandığa dayalıda bu daha iyi anlaşılır.

"Ben seni böyle mi sevdim

Kirpiği kaşı boyalı"

Ama sorun nerede? Türküyle, Türkçe sevilecek kız çok az kalmıştır be. Nereden bulacaksın da Oğuz Aksaç'ın sesiyle, seslendirdiği Türkülerle onu seveceksin. Nasıl dünyadır bu ki Türkülerimizle sevemeyecek kadar uzaklaştık, yabancılaştık kimliğimize.

ek: Tom waits'in, Leonard cohen'in, Nick cave'in, dean martin'in yeri başka. Cohen'in nick cave'in de efsane seslendirdiği Suzanne gibi parça mı vardır.
geçenlerde trt'nin kanallarından birisinde rastladım kendisine. çok güzel bir sesi vardı, türkü okuyordu. kim bu adam diye araştırmaya başladım. meğer adam bir değermiş. kendimden utandım.
düz dara yar düz dara dediği vakit, adamın ciğerinin sapını söken efendi adam. çok kişi tanımaz ne yazıkki.
jazz tadinda yapilan bi calismasi vardir, (bkz: siyah zulfun tellerine) diye ... bu parca gercekten turk halk muziginin evrensellestirilmesinde buyuk bir paya sahip olacaktir, ilerki donemlerde, kesinlikle siddetle bu turkunun jazz versiyonunun bulunmasi ve dinlenilmesini tavsiye eder ve turkulerimizin kuluturumuzde cok buyuk bir yerinin oldugunu ve daima sahip cikilmasi gerektigini eklerim.
yorumunun ses kalitesinin gerisinde kaldığını düşündüğüm kişi. bir diğeri ferhat göçer.
harika bir ses ve yorumcu alıp götürüyor adamı.
türkiye de mektebin bacalarını bu herif kadar iyi söyleyebilen yoktur diye düşünüyorum. her türlü iddiasına da varım, "göreceli olmasına rağmen bu adamdan iyi tek bir kişi söyleyebiliyorsa bu şarkıyı, o mektebin bacaları bana girsin, o kadar yani." dediğim kadife ses.

http://www.youtube.com/wa...fnigo&feature=related
anlatilamaz, yasanilir dedigim yorumcu. o vucuttan o ses nasil cikar yarabbim anlamis degilim. iliklerinize isleyen bir yorumu vardir ki canli dinlenmesi adami perisan eder.
sesinden öpülesi insan!
(bkz: bir seher vaktinde)
adıyaman türküsünü mükemmel yorumlamış insan.
22 aralık'ta hasbihal'de sahne alacak mükemmel ses ve yoruma sahip insan. sabırsızlanıyorum.
oğuzname.