bugün

(bkz: gurup çığ)ın ses virtuozü...diğeri (bkz: mustafa özarslan)sesini bir enstrüman gibi kullanabilen ,* türkü dinleme zevkini 2 ye katlayan yorumu ve harkulade sesiyle tüm türkü severlere tavsiye edilicek sanatçı
Ağlatma Gelem türküsünü olağanüstü güzel yorumlar. dinlemesi yanında türküsünü yorumlarken izlemesi de keyiflidir. halk müziğinin kalıcı isimlerinden olacağı şüphesizdir.

Etme kurban olayım dost
Ağlatma gelem gelem
Tutup elim kollarımı
Bağlatma gelem gelem
Yarama boşa melhem
Sürme karetmez dost

Birde sen çektirme yeter
Sevdan bende yanar tüter
Cehennem narından beter
Dağletme gelem gelem
Yarama boşa melhem
Sürme karetmez dost

Nurşaniyem bu töremi
Yakanlar yaktı çıramı
Sinemde gizli yaramı
Kanatma gelem gelem
Yarama boça melhem
Sürme karetmez dost

http://www.oguzaksac.com.tr/
ikinci solo albümü 'oğuzname dalgalar'ı çıkarmış olan sanatçı.
albümde şu türküler yer alıyor:

01- yarim mi var?
02- çektiğim cevri cefalar
03- nem kaldı
04- oy akşamlar
05- incinir
06- bahçede erik dalı
07- dilim yaralı
08- ben bir yakup idim
09- yeni kapıda atlılar
10- çığrışır bülbüller
11- derenin düzü
12- sokak başı meyhane
13- dalgalar
14- halay çekin düzülsün
15- kayalar gölgelendi
16- git gelemem işim var
17- çığrık benim tel benim
salkım söğüt serisinde de yer almış , canlı performansında yerinde duramayan süper ses.
türküleri aslına uygun söyleyebilen nadir sanatçılarımızdandır.
kendini tekrarlamasından korktuğum, gönlümün en iyi erkek solisti.
bağlama ve kaval da çalar.
kalp hastası olduğunu biliyorum, ama mustafa'nın yalancısıyım.
(400. entry)
her dinlendiğinde sesine * tekrar, tekrar, ve de tekrar aşık olunan süper türkücü.
bir ses duyarsın, yanık bir türkü, öylece çakılır kalırsın, iş yerinde işin varsa yapamazsın, evden çıkacaksan çıkamazsın, misal minübüste dinliyorsan geleceğin yere varmışsan inmek istemezsin.hele bir müzik marketin önünden geçiyorsan - karşıdan karşıya geçmen gerekiyordur-, ama oyalanırsın o türkü bitene kadar. öyle bir yanık sesi vardır. oyun havalarında bile sesindeki doğallığa hayran olursun.onun sesi dünyada ki en güzel enstürüman gibidir.
sanatçının web sitesi
http://www.oguzaksac.info/
bu akşam beyoğlunda anadolum türkü bar'da çıkacak olan aşmış ses. *
sanırım kendisi veremdir zira kimse bu kadar dertli çığıramaz.
(bkz: aşağıdan gelir omuz omuza)
oğuzname albümünde adıyaman türküsünü mükemmel ötesi seslendiren sanatçı.
"of be abi ne dertliymişsin sen" diye düşündürür dinleyene. böyle sanatçıya helal olsun denir, bir koşu albümlerini alayım ben.
adıyaman türküsünü bir arkadaşın hatırına art arda 38 kez dinlediğim sonra da birdaha dinlememek üzere yemin ettiğim ve ozaman tanıdığım sanatçı .
türkü severlerin dinlerken büyük zevk aldığı, türkülere harika yorumlar katan sanatçı kişilik. erzincanlı'dır fakat ankara'da ikamet etmektedir. ankara'da my way başta olmak üzere bir çok türkü bar'da çıkmaktadır.
türkü söylemenin dışında düşünce anlamında da çok derin düşünen bir aşk adamıdır. ve gerçekten büyüleyici bir sesi vardır.

http://www.youtube.com/watch?v=KgqpIindBa0

yukarıdaki video'yu izlediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızı umuyorum. videonun son kısmındaki yorum oğuz aksaç'ın ne derece kaliteli ve kendine özgü bir yorumcu olduğunu anlatmaya yeter de artar bile. video 'arabesk kültür' üzerine yapılmış röportajdan kısa kısa yerler alınan hoş bir video.
''düz dara yar düz dara'' deyişiyle bitiren adam. bu nasıl ses allah ım??
niye çattın kaşlarını türküsüyle delip geçen an içinde anlar yaşatan türkücü.
hissederek ve hissetirerek, coşkuyla ve müthiş bir performansla ezgi dillendirmesinin dışında ses aralığı alabildiğince geniş bir müzik adamı. onun yerine ses aralığı konusunda ferhat göçer'in prim yapması bu ülkenin garip tezahürlerinden biridir!
benzerini ne duyduğum ne de dinlediğim ses.
Hareketli türküleri caz soundunda söyleyebilme yetisine ve tanımlanması zor bir ses tonuna sahip alkışlanası müzik insanıdır kendisi.
özellikle ''öldüm öldüm'' adlı türküyü muhteşem söyleyen(aslında tüm türküleri) olağanüstü sese sahip mustafa özarslanın daha popüler olması sebebiyle grup çığ zamanında geri planda kalan birgün hakettiği yeri bulacağına inandığım sanatçı.
genelde arguvan türkülerini söyleyen erzincanli sanatcidir.

en güzel malatya türkülerinden biri:

http://www.youtube.com/watch?v=tsR0Zt020J8
adres barda her çarşamba programı vardır.
bir adıyaman söyler, tüm adıyaman ağlar.