bugün

aklını ağırlık yapıyor diye yanında taşımıyordur, o yüzden de anlamıyordur.
"eğer bir gün sözlerim bilime ters düşer ise bilimi seçiniz."

Mustafa Kemal Atatürk

bu düşünce nasıl anlaşılamaz ki.
atarükün dini eksikliklerini sözlüğe vuran insandır.
Namaz kılarken fotoğrafı yok, oruç tutarken fotoğrafı yok vay efendim dini yok diye bir insanın vicdani meseleleriyle ilgili konuşan zavallı insandır.
Zeka seviyesini söylememe lüzum yok sanıyorum.
muhtemelen islami bir çevrede yetişmiş, bilmiyordur. Öğretilmeli, anlatılmalıdır.
Kendimden biliyorum... Son bir kaç seneye kadar hain zannederdim.
"anlayan insanlar", misal chp seçmeniyse vay o mustafa kemal'in haline. hep diyorum, atatürk'e en büyük kötülük, bu köktenatatürkçü'lerden geliyor diye...
okuyarak gerçekleri görebilmiş , okullarda öğretilen resmi tarih dışında , diğer kaynakları okumuş ve islami açıdan mustafa kemal in osmanlı ve islamiye yaptıklarını kavrayabilmiştir. Bazı kesime göre gerici , yobaz olmak onun için gurur olmuştur. Mustafa kemal in eliştirelemez olması ne demek ? Hiç bir insanın hatası yanlışı olmaz mı ? Bu ülkede Peygamber (s. a. v) bile kanunlar ile korunmaz iken Atatürk kanuna kapsamında korunuyor. demek ki buna ihtiyaç duyuluyor.
Sadece Şapka Kanunu konusunda ki fikrim
Şapka Kanunu ( 1,5 yıl önce kitap yazmış ve kanun çıkınca bazı nedenlerle idam edilmiş ,Iskilipli Atıf Hoca davasında şahidlerin "bilahare" yani "sonradan" dinlenmesine karar verildi. Yani Hocanın
idamından "sonra" şahidlerin dinlenmesine karar veriliyor.)Şapka Yahudi dinin sembolüdür. Maalesef hala bunu bilmeyen var. Sizin demokrasi dediğiniz şapka ile mi oluyor?
Ülkenin her tarafından şapka muhalefetine yani dinimiz ve kültürümüzün bir parçası haline gelmiş olan sarık, fes , takke takan kişiler zulüm görmüştür.
Şimdi kemalist mantıkla şapka da kafayı kapatıyor sarık da diyebilirsiniz. Arasında bir fark var şapka kafanız da iken secdeye gidemezsiniz , " kimde bir kavme benzemeye çalışıyor sa ondandır"

Kanuni Sultan Süleyman'ın (radıyallahu anh) Şeyhülislam'ı Ebussuud Efendi (radıyallahu anh)'ın Fetvalarından:
Soru: Kişi zaruret olmadan yahudi şapkasını (fötr şapka) takarsa, kişiye ne lazım gelir?
Cevap: Küfür lazım gelir. (Kafir olur)

Kaynak: M. Ertuğrul Düzdağ, Şeyhülislam Ebussuud Efendi Fetvaları Işığında 16 Asır Türk Hayatı, Enderun Kitabevi,
Bölüm: 6- Gayri Müslimler, Konu: C. Kâfire Benzeyenler, 530. Mes'ele, A. 260 a.
evet mustafa kemal'in gerçeklerini anlamak için Belgelerle ile Gerçek tarihi indirip bir okumanız gerekiyor.
http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez
bir torba kömüre şerefini satıcak insandır.
sağda solda anlatılanlara inanarak yada chp zihniyetine bakarak atatürk'ü tanımaktan vazgeçen insandır, böyle insanlara şiddetle atatürk'ü kendi çabalarıyla tanımalarını tavsiye ediyorum.
Atatürk e en büyük zararı anlamayanlar değil anladığını zannedenler vermiştir bence. Onu sevapları ve günahlarıyla bir insan olarak kabul etmek değerini azaltmaz arttırır aslında.
tarih bilgisi ilkokul seviyesinde olmayan insandır. kemalizm denen saçma ideoloji bataklığına saplanmamıştır.

sevgili kemalik sen çok anlıyorsun anlaşılan hadi şunları açıkla bize de bizde anlayalaım;

şapka kanunu, harf inkılabı, türkçe ezan okutmak. şimdilik bunları anlayamadım ben.
akıllı insandır, anlanacak bir tarafı yoktur.
Büyük bir çoğunluktur. Atatürk'ü anlamak için gerçek manada ciddi bir çalışma gerekir. Şahsen bunu yapana kadar atatürk'le ilgi hiçbir eleştiri yapmıyorum, çocukluk döneminden kalma sempatimi koruyorum.
"Gökten indiği zannedilen kitaplar" dediğinde bunu incil ve tevrat için söylediğini zanneden insandır.
belki de tam olarak anlaşıldığı için sevilmiyordur.
mustafa kemal'i anladığı, ancak buna rağmen benimsemediği anlaşılayaman insandır.

iddia ediyorum ki; mustafa kemal'i sevenlerin sayısı, sevmeyenlerin sayısından çoktur akp destekçileri içerisinde.

kendimden örnek verecek olursam, hiçbir zaman akp seçmeni olmadığım ve olmayacağım gibi, mustafa kemal'i de hiçbir zaman sevmeyeceğim.

neden?

1. sebep, mustafa kemal'in yaptığı ıslahatların veya inkılapların yanlış olduğunu bilmem. bilmem diyorum, çünkü bu bir inanç meselesi değildir. ispatı vardır.

türkiye'de profesör geçinen zatların bile aptal bir biçimde övündüğü kemalist devrim, güya türkiye'yi kısa sürede modernleştiren bir mucizeymiş gibi aktarılır. hatta avrupa'nın yüzlerce yılda rönesansla geldiği noktaya biz, sadece birkaç yılda, mustafa kemal'in üstün zekası sayesinde gelebilmişiz.

acaba avrupalılar bundan aciz oldukları için mi yüzlerce yılda getirdiler? yoksa toplumun bunu hazmetmesi mi yüzlerce yıl sürdü?

eğer ilkini seçiyorsanız -ki kemalistseniz size göre ilki geçerli- bir daha düşünün. ben de düşünmenize yardımcı olacak örnekler vereyim..
mustafa kemal'in katliamlarla, zorbalıkla getirdiği yenilikler öylesine halka benimsetilememişti ki, bu halk hala bugün dahi tayyip erdoğan hastane yaptırdığı için ona şükrediyor. demokrasiyle yönetilen bir ülkede, bir başbakan'a görevi olan bir projeyi hayata geçirmesi sebebiyle şükreden bir halk varsa, orada demokrasi namına hiçbir şey yok demektir. zira hiçbir demokratik toplum, yetinmemeli, daha fazlasını istemeli ve kesinlikle ''nankör'' olmalı.

ancak mustafa kemal daha demokrasinin ne olduğunu dahi öğretemedi bu halka.
öğretememesi de doğaldı. diktayla gelen bir demokrasiden ne öğrenebilir ki bir insan? ironinin hasını, zulmün babasını yapmış atamız.

bir de bunu halkı özgürleştirmek içindi diye savunanları anlamam. halkı özgürleştirmek.. ''özgürleşin! yoksa, istiklal mahkemesinde yargılanacak ve idam edileceksiniz'' denilen bir halk.. şapka takmamak, medreseye gitmek, hafız olmak, kürt olmak, vergi ödememek hep öldürülme sebebi. insan hayatı o kadar değersiz ki.. ne olacak? sonuçta yeni bir düzen geliyor ve insanlar ölebilir mantığı. '' her yerde böyle oluyor zaten''ciler ve mide bulandıran bir sürü savunmanız var biliyorum. biraz vicdanınız varsa, o dönemdeki insanların gözüyle bakmaya çalışırsınız değişikliklere. namaz kılmanın yasak olduğu zamanları düşünürsünüz.

kemalistlerin hep bahsettiği şu ingilizler esir etseydi muhabbeti vardır. eğer ingilizler bizi elinde tutsaydı, her ne yapabilecekleri vardıysa, hepsini ve hatta daha ağırlarını mustafa kemal bu halka yapmıştır. kuranla açtığı meclisten, kuranı yasaklatabilecek kadar da gözü dönmüş olan bu zat, silah arkadaşlarını bile temizlemeye başlamıştır.

2. sebep, sizin gibi fanatik kemalistler.

seveceğim olsa dahi sizin bu aptal savunmalarınız sebebiyle soğuyorum, tiksiniyorum heriften.

ne fethullah gülen'i seviyorum ne atatürk'ü ne de tayyip'i..

inanması bu kadar güç mü?
Çoğu kendi düşünsel dünyasını oluşturamamış cahil anne babasından duyduğu kırık dökük replikleri bellemiş taşra kökenli insandır.
yobazdır, yada türk değildir.
Ümmetçi, kürtçü yada mankurttur.
kemalistlerdir. anlasalar kemalist olmaz, atatürkçü olurlardı.
Batının ilmini değil doğunun cehaletini almış olan insandır.
bazıları çok okuduğunu bu sayede resmi tarihin yalanlarını(!) aştığını iddia eder.

örnek olarak iskilipli atıf nam şerefsizin şapka inkılabından 1,5 yıl önce yazdığı kitapçık sebebiyle idam edildiğini "öğrendiğini" iddia eder.

işte cahilin öğrenmesi bu kadar olur. iskilipli atıf kitabının şapka inkılabından sonra isyan çıkan bölgelerde, suçluların elinde ele geçirilmesi üzerine tutuklanmıştır. kitabın 1,5 yıl önce basıldığı doğrudur. fakat yapılan incelemede iskilipli atıf'ın, inkılaptan sonra, kitabının isyan çıkan bölgelere gönderilmesini organize ettiği belirlenmiştir.

"efendim kitap yüzünden adam asılır mı?" diyeceklere, rte'nin fethullah'la kol kola olduğu günlerde, fethullah'ı eleştiren henüz basılmamış kitabına el konulan ve kendisi içeri atılan nedim şener'i hatırlatırım. rte "kimi kitap bombadan tehlikelidir" demişti... zaten asılma nedeni kitap yazması değil, isyan kışkırtıcılığı yapmasıydı.
anlamak zorunda olmayan insandır.
Cahil yobaz beyni yıkanmış at gözlüğü takmış Atatürk döneminde yapılanları vicdan terazisine koymayan aklıyla muhakeme edemeyen insan.