bugün

entry'ler (1297)

putin in tüpraş ta çalıştığı iddası

Adem Albayrak isimli emekli bir işçinin Posta gazetesinde anlattığı iddadır. Ona göre Rusya devlet başkanı Vladimir Putin 43 yıl önce Tüpraş'ta bir Rus taşeron firması adına çalışmıştı.

http://aa.com.tr/tr/turki...-calistigi-iddiasi/488843

türk korku filmini beğenmeyen entel

Beklentilerinin ne olduğu anlaşılamayan kişilerdir. Kısacası korku filmleri konusunda tatmin olamayan insanlardır. Hayır kardeşim madem korkmuyosun niye izliyosun ? Sonra binbir çeşit anlşamsız eleştiri yaparak filmi izlemek isteyenlerinde şevkini kırar bunlar.

hasan karacadağ

Bir ropörtajında kendisine, neden cinleri tema olarak kullanıldığı sorulduğunda, bu ülkedeki insanları vampir, kurt adam, zombilerle korkutamazsınız demişti. Çünkü bir insana korku teması çocukken aşılanır ve zihinde kalır. Anadolu'da Vampir,zombi hikayeleri yerine hep cinler anlatılarak çocuklar korkutulurdu. Bu nesilden yetişme insanları korkutabilecek en sağlam tema Cin temasıdır. Şahsen ben Hasan Karacadağ'ın filmlerini çoğunlukla severim ve izlerim. Korku filmi çekimlerini şu ülkede doğru düzgün yapabilen ilk adamdır. Hatta şu anda bile onun kadar başarılı korku filmleri yapabilen yönetmen ve senarist yok gibidir.

dabbe cin çarpması

Hasan karacadağ'ın son filmi ve en etkileyici olanıdır. Hikaye, karakterler ve efekleri harika omuş diyebilirim. Filmin saçma ve kötü yanlarından biri tuvaleti kırdıklarında çıkartılan bin bir çeşit zerzevatın dışında kocaman bir inek kafası çıkması olmuştur. O nasıl sığar oraya hani ufak tefek bir şey olsa neyse. Beri yandan cevapsız kalan sorularda var. Ebru gömüldüğü yerden kurtula bildi mi ? Büyücü anne kıza ne oldu ? Köy kahvehanesindeki adam durduk yere alacak verecek davalısı gibi niye kavga gürültü çıkarıyordu. Bu gibi kısımlar saçma gelebilir ama oyunculuk helede faruk hoca'nın oyunculuğu ve karakter tasarımı harikaydı. Ev ahalisi ve kübra'nın oyunculuklarıda çok güzeldi diyebilirim.

itici türk erkek popçusu

(bkz: murat dalkılıç)

atatürk her gece gizli gizli kuran okurdu iddiası

Son derece kopla ve uydurma bir iddadır. Bildiğimiz kadarıyla mustafa kemal bazı kitapların gökten indiğini zannediyordu.

fethullah gülen in bedduası

Muhterem fethullah gülen hoca efendi hazretlerinin (isime gel) yeni bir internet fenomeni haline gelmesine sebep olan bedduadır.

http://www.youtube.com/watch?v=AbkkPTrFqd4

(bkz: fetumanın laneti)

orta afrika cumhuriyeti

Ülkedeki din çatışmasının korkunç boyutlara ulaştığı diyardır. Özellikle hristiyan milisler ülkede müslüman seleka örgütünü destekleyen kişileri kasatura ve demir çubuklar katletmektedir. Herşey bu fransız askerlerinden çıkıyor aslında...

lütfen efes

"Kapıcılar kralı" filmindeki ince repliktir.

seyit: aç bana bi kral bira
bakkal: yok ya
seyit: lütfen efes.

hotfile

Megaupload'ın başına gelenlerden nasibini almış upload sitesi.Zamanında çok işimize yaramıştı.

tuğçe gendigelen

Güzelliği göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki on yıl içinde bdp'den milletvekili olabilme potansiyeline sahip oynak hatun.

hicabi

Yarım yüzyıl öncesinde memleketimizin en romantik erkek isimlerinden biriydi.

lokman

Bazı kaynaklarda hekim değil, hakim olduğuna inanılan mümin zattır. Kuran'da lokman isminde bir ayet olması Lokman'ın peygamber olup olmadığı tartışmalarını getirmiştir. Ama kesin olarak mümin olduğunu bilmekteyiz. Hakkındaki bazı bilgileri şöyle sıralayabilirim ;

1. Bazı kaynaklar Lokman'ın, Mısır'ın Nübye kabilesinden, bazıları ise etiopyadan yani habeş kökenli olduğunu söylerler. Hangisi doğrudur bilmiyorum ama birleştikleri bir nokta vardırki oda Lokman'ın Zenci yani Siyahi bir ırktan gelme olduğudur.

2. Pek çok yazılı kaynakta Lokman'ın hekim değil, hakim yani tevrat hükmü ile vaaz veren bir mümin olduğu bildirilir.

3. Ölümsüzlük iksirini bulduğu idda edilen rivayetler yalandır. Bizzat kuran'da her canlının ölümü tadacağı bildirilir.

4. Lokman'ın önceleri yahudi bir kişinin kölesi olduğunu ve azad edildikten sonra hürriyetine kavuştuğu bilinir.

5. Hz. Davut'tan hz Yunus'un dervirlerine kadar yaşadığı bilinir.

6. Bazı kaynaklara göre Lokman a.s ömrü 7 kartal yaşı kadarmış. Bu yüzden sürekli kartal beslediği ve yaşam sürelerini ölçtüğü bilinir.

kelle paça

Akşam içicilerinin vazgeçilmezi, kafa etinden yapılma bir çorba türüdür.

(bkz: çok özledim sıcak sıcak)

hadım

Bilinenin aksine Osmanlı'da hadım etme olayı yoktur. Zaten islam anlayışına göre suçsuz bir erkeğin heleki ergenliğe bile girmemiş bir çocuğa hadım uygulanması büyük suçtur. Osmanlıda bu yüzden bizzat hadım etme olayı yoktur. Daha çok köle tacirlerinden hadım edilmiş köleler satın alınır ve hareme konulurdu.

erkek tarafı

Nikah masası şarkısını son günlerde yine sağlam bir şekilde gündeme getiren bir filmdir. Şarkılarına hürmeten bir ara filmlerini izleyeceğim.

seks kaseti

Genellikle ünlüler ve siyaset camiasındaki şahısların kaçamaklarının gizli görüntüye alındığı verilerdir. Şimdilerde video kasetten çok cd olarak piyasaya düşerler.

simidin 1 5 lira olması

istanbuldaki simit severleri düşündüren durumdur. Bize koymuyor, buralarda halen simit 75 kuruş.

gürcü kanallarından erotik film izlemiş nesil

O dönemlerde evinde çanak olan şanslı gençliktir. Heyecan ve derin bir hararetler bu kanalların müdavimi olmuşlardı.

orantisiz zeka

Sanırım zekası zadece zeka fışkırtanları idrak edebilen yazar. Bizden 50 yıl geriden geliyor demek daha mantıklı olur.