bugün

entry'ler (1009)

tahsil edilemeyen fatura için avukat

işyeri olarak hizmet verip ay sonuna faturasını kestigimiz bazı müşteriler ile tahsilat sorunu yaşıyoruz.
Fatura tutarı üzerinden belli bir komisyon oranı ile ortak çalışabilecek avukat arıyorum.
Özellikle bu mecrada olup meslege yeni başlamış arkadaşlara destek olmaktan memnuniyet duyarım.
Yerimiz istanbul Beşiktaş'ta olup tüm alacaklilarimiz istanbulda'dir.

sigortasız çalıştırdım diye mahkemeye vermisler

Bir iş için 9 gün yevmiyeli çalışan bir 66 yaşında amca..beni sigortasiz çalıştırdı iş kanuna aykırı vb diye mahkemeye vermiş.
Merak ettiğim şu,
Bu kişiye ben hesabımdan para atmadım, abimin hesabindan atıldı..işyeri benim üzerime.
Bu kişi ile WhatsApp üzerinden herhangi iş görüşmesi veya iş ile ilgili konuşmadık.
Sadece bana IBAN attı.
iddasi çalışırken 9 günü çalıştığını fotoğraflayarak ispatlamış. Fotoğrafları abime WhatsApp dan atmış.

Acaba benim ilişkim yok, abim ile arasındaki ilişki desem.
Yasal olarak abim sadece benim iscim.

Sizce bu durumda ne yapmalıyım?

Gelsin bir para kazansik dedi başımıza bela oldu.

peyzaj firmam için isim arıyorum

2023 başında açılacak olan peyzaj firmam için akılda kalıcı isimler arıyorum.
Türkçe mi ingilizce mi olmalı bilemedim.
Nefes Peyzaj, Landscape Peyzaj, Proland Peyzaj, Manzara Peyzaj isimleri arasındayım. Sizce hangisi peyzaj alanında daha etkili olur.
teşekkürler,

üç hisseli daire alacağım bir hisse satmıyor

Mirastan üç kardeşe bir daire kalmış. iki kardeş 2/3 hisse oranı satıyor ancak abla satmıyor. Bu daireyi beni sıkıntıya sokmadan nasıl alabilirim?
iki hisseyi aldıktan sonra çoğunluk hisse bende olacağı için mahkeme yoluyla diğer hisseyi alabilir miyim?
Daire kat mülkiyetli bu arada.

bahçe bakım

istanbul'da betonlaşan binalar arasında bahçesi olanlar şanslı ve zengindir. uzun süredir bahçemiz için düşünüdüklerimizi, bize tasarlayan genç ve doğaya aşık arkadaşlar sayesinden bu yazın bizlerde bahçemizin keyfini yaşayacağız.
bazı işler vardır anlamayıp kendimizi emanet edip sonucu bekleriz bahçede öyleydi. işini severek yapan insanlar herdere fark ettiriyor.
bahçe bakım, düzenleme ve peyzaj konusunda hizmet veren mutlubahceler.com bahçenizin sizde keyfini yaşarsınız.

acil ziraat mühendisi arıyorum istanbul da

istanbul içerisinde ki bahçe bakım projesinde iş ortağı olarak çalışabileceğim işi takip edecek ve yönlendirecek mühendis arıyorum.
Acil olarak iletişime geçin lütfen

fakirin çocuğu askere gidiyür goygoyu

goygoy değil gerçektir.
Düşünün askere kim gidiyor aslında evi, arsası yani korunacak hiçbirşeyi olmayanlar.
Peki asıl mal sahibi olanlar bu memlekette askere gitmez.

Fakirin zengini koruduğu sisteme askerlik denir.
Millet, vatan duygusunun sömürülerek cepheye fakiri yollama yöntemidir.

bir erkeği en çok mutlu eden şey

her zaman yanında olan, birbirlerine hep güvenen bir yol arkadaşı.

bikinili poz vermek için zayıflayan kadın

yazın sahillerde bikinili poz vermek için Mart ayından beri hazırlık yapan güzellik egosu kendisini teslim almış insandır.

anne babalardan karne şov

karnelerin alınması ile çocuklarını diğer çocuklarlar ile yarıştıran ego sahibi anne ve babaların sosyal medyada karne paylaşma dönemidir.
mütevazilik öldü, hava atma canlandı.

thedoviz com

yorum ve tahminleri sayesinde paza kazandıran site.
Sanırsam yazarları arasında Merkez Bankasından çalışan var *
http://www.thedoviz.com

annem 3 seneden beri hasta yardım

5.senesine girdi annemin hastalığı sonuç hala aynı yerdeyiz şuan.
Ekim 2017 de bir psikiyatrist tens tedavisi uyguladı.%70 düzelme olmuştu.Bu hafta itibari ile aynı şiddetle geri döndü tam vakalar.Tekrardan aynı psikiyatriste gittik.
hastalık detayları için lütfen ilk entry okuyun.
fikir ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

iota

Bitcoin yeterince yükseldi ileriye dönük veya anlık kazanmak isteyenler için iota mantıklı.
Teknoloji olarak ve kurumsallik olarak hepsinden daha iyi.
10 gün içinde 7-8 dolar olmasina kesin gözüyle bakılıyor.
Şuan 4 dolar seviyesinde.
Binanceden alabilirsiniz

şişli etfal de hasta olmak

pazar akşamı abim kucağında bir yaşında bebeği ile düşüyor ve kalça bölümünde kötü kırık oluşuyor.
18:00 da etfal acile gidiyoruz.
röntgen, tomografi, ağrı kesici derken aslında hiç bir müdahale yapılmadan saat 23:00 oluyor.
hastayı servise yatırıyoruz.hala ameliyat için bekliyor.
doktorla muhatap olmak zor, bilgilendirme hiç yok.
ayağında kırık acısıyla ameliyatı bekliyor.
Yardımcı olacak birisi veya bir tanıdığı varsa çok memnun olurum.

yazarların en son kredi kartı ile aldıkları şey

google adwords reklamı.

noter sözleşmesine aykırı davranmaktan mahkeme

kat karşılığı inşaat sözleşmesi hissedari olduğum binayı (%12,5) müteahhite verdik.
müteahhit sözleşmedeki kira ödeme şartına aykırı davranak tarafıma 4-5 aydır kira ödemiyor maddeler çok açık ve net. bu konuda nasıl bir yol izlemeyelim.

en lüzumsuz sosyal medya

sosyal medya nın amiral gemisi facebook, twitter, instagram
şimdi içlerinde en lüzumsuz ve çöpçatanlık dışında hiçbir işe yaramayan mecraa ise instagram.

facebook ta arkadaş takibini bıraktım sadece sayfa ve grupları takip ediyorum.
twitter zaten gayesi belli.

Son zamanlarda instagram hastalığı mevcut sanırsam instagram paylaşma hastalığı, telefonlar hep instagram açık.

Gayesi Haset sonuç mutsuzluk.

protez sonrası 4 yıldır devam eden ağrı

entry den sonra geçen süreye rağmen annemin hastalıgi hala ayni, ağrılar devam ediyor.Noroloji doktoru süreye ihtiyaç var diyor.

kamu da serbest ödenek

bir ihale şartnamesinde serbest ödenek dahilinde ödeme yapılacaktır diyor serbest ödenek ne ki.

insan para uğruna nasıl sözünde durmaz

artık insanlar menfaat, para uğruna yaşar hale gelmişler.
son günlerde ticari olaylarda insanların verdiği sözlerini unuttuklarını ve söz ile taahhüt ettiklerini hiç yerine getirmediklerini görüyorum.