bugün

entry'ler (7326)

tek başına içen adam

Beraber içilir mi amk.

oytunkaran

Oha adam hala yaşıyor.

oğlum lan sözlüğe naptınız lan

200 gün sonra girdiğimde söylediğim sözdür.
Sözlük ölmüş, buraya naptınız?

sohbet etmek isteyen yazarlar

Varsa alırım bir dal.

karabağ

4 yıl önce şöyle bir entry yazmışım: (bkz: #33367924)

çünkü doğduğum köy o şehrin yakınlarındaydı ve hiç görmemiştim, karabağ'da bir köyde doğdum ama zannedersem artık herkesin aşina olduğu gence şehirinde büyüdüm. anamın babamın kucağındaymışım daha oralardan göç ederken.

yemin ederim çırpınırdın karadeniz'i duyduğumda kaçardım, "ah ölmeden bir görseydim, düşebilsem torpağına" sözü geçtiği için.

hiç umudum da yoktu merak eden eski entrylerime baka bilir kaybeceğimizi düşünüyordum ama kazandık. şimdi azad olundu şehirler, köyler.

4 yıl önce şu entry'yi yazdığım halı düşünüyorum. aklıma gelirmiydi? asla gelmezdi. aklıma hayalıma gelmezdi. 30 yaşında adamı ağlatan 2020 daha bize neler yapmaz, vay be.
şimdi ben ne yapayım, nasıl gideyim oralara bilmiyorum valla. allah sen ne büyüksün.

karabağ savaşının kazananı

onu bunu bilmem de savaşı ben kazandım. ben ailem kazandı. çünkü ben karabağın bir köyünde doğdum ve daha yaş almadan ailemin kucağında göç ettirildim ata torpağımdan. dünden beri ağlıyorum ki yeniden doğduğum köye gideceğim, ölmeden bir kere göreceğim.

gerisinde azerbaycan da türkiye de rusiya da kazanmış ola bilir beni ilgilendirmiyor, yalan yok.

arap vs kürt vs laz vs ermeni vs yunan

Ermenilerle savaşta olduğumuz halde aptal yarıştırmalara girmeyeceğim başlık. Gerçekten ırkçılıkla zeka ters orantılıdır.

delirmek

Arkadaşlar sanırım ben delirdim. Gercekten artık uyuyamıyorum üstüme sürekli bomba düsecek gibi hissediyorum. Sürekli cam açık ses dinliyorum birşey duymak için. Ben gerçekten delirdim heralde amk.

azerbaycan ermenistan savaşı

Adı üstünde savaştır, daha ne yazılabilirki.
Ülkem bombalanıyor, şehrim bombalanıyor, doğduğum toprakları hiç görmedim. korkuyor muyum? Evet korkuyorum. Şimdi beni kınarlar. Artık milliyetcilik laflarını bırakacak, kör cesaretin anlamsız olduğunu bilecek yaşa geldim sanırım. Bu gecede uyuyamadım, bilmiyorum neler olacak. Yarınım belirsiz, bugünüm zaten yok. Benim kaderimde böyleymiş diyip kabul etmek lazım bilmiyorum. Bu boşluk hissi daha önce hiç yaşamadığım birşey.

sohbet etmek isteyen yazarlar

Canı sıkılan, 30'luk abiden tavsiye isteyen gelsin. Kapımız hep açık.

sözlük yazarlarının itirafları

Bir zamanlar buralar çok güzeldi. Sabaha kadar birbirimizi yerdik, gırgır şamata dönerdi. Ben vefalı insanım, hala sözlüğe giriyorum ama bir zamanlar sabahlar olmasın dediğim kişiler ya silik olup gitmişler ya da en önce 1 yıl falan entry girmişler.

Çok üzülüyorum amına koyim, kendimi yapayalnız hissediyorum. Elimde değil. Çıkıp gideyim bari, kalmamış o eski günlerden hiçbir şey.

kayi

izmirli olduğunu öğrenmem benim için de şaşırtıcı oldu. Senelerce aldatılmışız...

kobe bryant ın ardından ağıt yakan tip

Bari yaşayacağımız acıya siz karışmayın amın feryatları yeter ya.

gece içilen sigara

sayısı bir hayli fazladır.

useless

sen kimsin ulan caşıt doğru söyle.

karı lazım evlenmelik.

8. nesil adammış..

uludağ sözlük eş aranıyor ilanları

ilgilenen varsa tanıtayım kendimi.

tamamen evcil bir hayvanım...

sekizinci nesil yazar

12.nesil veledlerin dolaştığı yerde kral olmaktır.

nerdesiniz yoldaşlarım, beni neden yalnız bıraktınız?

hepsi evlendi tabi. ben kaldım sap gibi amk.

liseliler bilmez diyen üniversiteli

liseliler de üniversiteliler de bi bok bilmez. ergenler sizi kumda oynayıverin hadi yavrum.

(bkz: sekizinci nesil yazar olmanın dayanılmaz hafifliği)

ihl sözlük

liseliler bunu harbiden bilmez.

(bkz: harzemşah)

20 ocak 1990 yanvar katliamı

"Bizə heç kim azadlıq vermiyib, biz azadlığımızı şəhidlərimizin qanı ilə almışıq."

ƏBÜLFƏZ ELÇiBƏY