bugün

Can Dündarın Canlı Gaste programından dinlemekte olduğum habere göre;
bir BBP yetkilisi Baskın Oranı arayıp, Muhsin Yazıcıoğlunun Baskın Oranın evinde kendisiyle görüşmesinin mümkün olup olmayacağını sormuş, Baskın Oran bunu kabul etmiş, ama görüşme bir şekilde yapılamamış.

Geçen günlerde BBPden Baskın Oran, Eser Karakaşve Kezban Hatemi;ye (ki Hrant Dink ailesinin ve Fener Rum Patriği Bartholomeos;un avukatı olur kendisi) bir e-mail gelmiş. Selçukta bir toplantı organize edelim. Ahmet Altan, Mehmet Altan,Mümtazer Türköne, Oral Çalışlar, Fehmi Koru, Murat Belge, Rıza Türmen, Nuray Mert, Cengiz Çandar, Hasan Cemal, Fuat Keyman, Ali Bulaç, Şahin Alpay,Nazlı Ilıcakve Etyen Mahçupyana da söyleyin, Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte gelin toplanalım, farklılıklar üzerinde konuşalım, birbirimizi daha iyi tanıyalım, aydınlanalım denmiş.

Baskın Oran daha adı geçenlerle iletişime geçemeden Muhsin Yazıcıoğlunun helikopteri düşmüş.
bu insan ne sapık nede kiralık katildir. bir tecavüzün bile kefareti bir kaç lira iken, bu adam 7.5 yıl hapis yatmıştır. Vuran taraf sağdır, kıran taraf ülkücüdür, peki ya muhsin yazıcıoğlu'nun ölümünden sonra bile hala defter düren elleriniz nerede ki 12 olaylarında 2 temmuzda ölenlerin sicillerinde gezmiyor? masum olmak ilk sıkılan kurşunla ölmek midir?
gençliginde polisleri, askeri şehit eden rus, çin mankurtlarına karsı savas vermiş ama ne hikmetse polis ve asker tarafından işkence görmüş vatansever.
şehidim sevgili genel başkanım muhsin yazıcıoglu tıpkı şiirindeki gibi bir çeşme başına, taceddin dergahında, sonsuzlugun sahibine yolculugunda vatan şairi,istiklalin şairi mehmet akif e yol arkadası olmayı allah nasip etti, rahat uyusun, ailesinin metaneti ayrıca göz yasartıcı idi, şehidimin ailesine de bu yakışırdı.
allah'tan rahmet dilediğim bbp merhum başkanı.
ölümden zerre korkmamama rağmen; ölümünün korkunç biçimde gerçekleşmiş olması, beni ve çevremdeki herkesi; tanıdık tanımadık herkese kısa ve acısız ölümler bahşedilmesi için dua etmeye sevketmiştir.
ölünün arkasından konuşulmaz. burada kastedilen; ölüyü yeren biçimde konuşulmaması ve anısının zedelenmemesi gerektiğidir, aslında ölünün arkasından konuşulur ve konuşulmalıdır da: günahı sevabı ortaya dökülür, amaç feyz almak olmalıdır.
kazanın meydana geldiği yer, beni hayrete düşürmüştür. ne yalan söyleyeyim.
bir alıntıyla devam:

--spoiler--
"maraş olaylarında gencecik boyunlarda bıçak bilediler ya... sünnilere cennet kapısında yer var mıdır bilmem!"
--spoiler--

(bkz: abdullah çatlı)
(bkz: kontrgerilla)

yine de son söz;
allah rahmet eylesin, sevenlerine, yandaş ve yoldaşlarına sabır ihsan etsin.

edit: hazımsızlık, ülser ve gastrit muzdaribi olmak hoş olmasa gerek. tez zamanda acil şifalar, hayırlı işler, bol güneşler.
artık iyice suikaste kurban gittiğine inandığım merhum insandır. belki düşme anında ölmüştü ama yanında ki muhabirin yaşadığını anlayanlar inanılmaz bir kurguyla arama çalışmalarını saptırdılar ve donarak ölmelerini garantilediler. atv haber olaydan sadece bir saat sonra telefonlardan alınan sinyalle kaza yerinin tespit edildiğini belgeyle ortaya koydu. artık bundan sonra giden geri gelmez ama bu olayın sonuca oluşması farz olmuştur.
kendisini komünist hisseden allah tan islamdan ve imandan habersizler, hasan cemal okuyun, katil geçmişinizi, kendi arkadaslarını nasıl öldürüp diger grubun üstüne attıklarını, sokak çatısmalarını, 12 eylül öncesi chp il gençlik kolları başkanının anılarını okusunlar, anıt kabira yürüyecek üniversite hocalarının taranacagını, halkın olayı arastırmasını önlemek için gençlerin ölmemsi gerektigi için gençlerin oraya götürülmemesini isteyen arkadasının asker babasının söylediklerini okusunlar, kanaltürk ün kuruluşunda hem chp nin hem mustafa koç un hem de pkk nın paraverdigi gerçeginin ortaya çıktıgı ergenekon davasını dikkatle izlesinlersivasta ölen muhlis akarsu nun ailesini dinlesinler, ısrarla otopsi yapılamayan ve vurularak öldürülmüş olması gerçegini gizleyenlere sorsunlar, sivasta ölen sözüm ona alevi vatandaslarımızın, intikamını pkk nın başbaglar baskınını okusunlar, orda öldürülen 33 insanın dramını okusunlar, sonra sorsunlar kendilerine, ulan bizim yandıgımız insanların intikamını pkk neden alıyor, yoksa bu bir biraz ordan biraz ordan katliammı, madımakta ölenle basbaglarda ölenlerin günahları varmı, yada dikkatli baksanız her iki katliamı yapanında ortak el oldugunu görecekmisiniz bakalım.

burası şehit yeridir, burada havlayan çakalları insan olmaya davet etmeye gerek yok, allah tan habersiz adamın insanlıkla işi yok nasıl olsa, var biraz havla içindeki kusmuk boşalsın, şehidim yasarken çok tahammül etti size, bizde tahammül edecegiz elbette, bu toprakları bu şehitler vatan yaptı.
kendisini 7 sene yatıp beraat ettiği suçlardan mahkum eden, karışmadığı olaylardan suçlayan sözlük zibidilerinin arkasından kaç kişi ağlayacak, kaç kişi bir fatiha okuyacaktır acaba?

amacım kıyas etmek değil elbette ki. güneşle kandil kıyaslanmaz ama insan düşünmeden de edemiyor.
mukaddesatçıların, ülkücülerin ve ulusalcıların yeni pop yıldızı olmuştur ölümünden sonra.

dinlediğim bütün haberlerde, okuduğum bütün yazılarda övüle övüle bitirilememektedir.

ülkücülerin karanlık geçmişi dikkate alındığında bu kadar hüzne gark olmalarını anlamak mümkün, ama ya diğerleri?
(bkz: muhsin reisi unutup zirve düzenleyen ülkücü)
başkan hayattayken mitinglerinde veya tv'deki konuşmalarında ne zaman iktidara yurusek gibi komik, romantik cumleleler kurar beni guldururdu..heralde cenazesinde 1 milyonu aşkın insanı görunce biras darılmıştır seçimlerde nerdeydiniz die..
Ahmet turan alkan'ın kaza süreci ve vefatıyla ilgili yazdığı duygusal bir yazı için

bkz: http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=830772
zirve'deki sempatik tavırları ve akıl oynatan kültürüyle gönülleri fethetmiş, mona lisa gülüşlü güzel ins...

yok değil tabii, eski bbp başkanı.

30 yıllık arkadaşı ve eski danışmanı muzaffer doğan röportaj vermiş baran dergisi'ne. yazıcıoğlu'nun, ibda-c ye nasıl baktığını filan sormuşlar muhtereme. anlatmış o da, napsın.

ilginç bi röportaj ama, ben bayıldım...

"... muhsin bey işe böyle bakardı. yani onun demokrat olduğu gibi bir söylemi doğru bulmuyorum ben. hilafetçiydi, müslümandı."

"...dünya görüşünün pazarlıksız islami çizgiye oturduğunu biliyorum, hilafet olduğunu biliyorum. şeriata dost olduğunu biliyorum."

"zaman zaman muhsin bey ile ibda'ya bakışı, salih bey'e * * bakışını filan da konuştuk, böyle çok detaylı olmasa da şartların elverdiği ölçüde, muhabbetle bahsettiğini de biliyorum. yani dost bir çevre orası, kardeşlerimizdir onlar dediğine şahidim."

şeriat... ibda-c... salih bey... sempati... güzel şeyler tabii bunlar.

neyse, üşümeye başladım ben.

http://haber.sol.org.tr/m...tler/mansetsag/12425.html
ölümüyle fazlasıyla ilahlaştırılan parti lideri.
ruhunu daha iyi şaat-ül muhsin edebilmek için adına facebook'ta bir adet grup açtığım insandır.

arkadaş listenizi davet edin lütf plzzz: http://www.facebook.com/g...4759729539&ref=ts
Öldükten sonra sevgi pıtırcıklarını görmemize sebebiyet vermiş kişi. Ölmeden önce başlığını sol frame'de görse tıklayıp bakmayanlar şimdi sevgi dolu, hümanist entryler yağdırıyorlar. Denizler başta olmak üzere faşist cuntalar ve ülkücü katiller tarafından katledilen binlerce genç için üzülenleri bölücülük ile suçlayanlar şimdi muhsin yazıcıoğlu işkence gördü, süper başkandı, tertemizdi muhabbeti yapmaktadır. Ayrıca diğer sözlüklerede bakılırsa anlaşılacaktır ki hakkında söylenenlerin büyük bölümü ölmeden önce yazılmıştır. Herkes ettiğini çekiyor işte. son olarakta muhsin yazıcıoğlu'nun ölümüne üzülmeyenleri, entryler ile ağıt yakmayanları şerefsizlik ile suçlayanlar şerefsizliğin en büyüğünü yapmaktadırlar. siz üşüyün, biz iyiyiz.
kendisini tanımayan kişilerce, götten uydurulan entrler girilen rahmetli koca reis tir.
hakkında yazılanlar ne olursa olsun, tüm siyasi içerikli entry ler gibi, dikkat çekmezse oylanmayacak, dikkat çekerse de çoğunlukla eksi oylanacaktır. hangi görüşten olduğunuz hiç fark etmez.
uğruna nice yazarlar çaylak yapılsa da, nedensiz bildirimsiz susturulsa da, halkın ezilenler hanesine yazılan büyük bir kısmı için hak ettiği yer değişmeyen bbp başkanı.

12 eylül faşizminde "aklanması" o lekeleri maalesef çıkarmıyor. özellikle o zindanlarda hiçbir katliama karışmamış nice insan madden de zihnen de yok edilmişken.
12 nisan günü, istanbul maltepe camiinde akşam namazına müteakip mevlidi okunacaktır.
evet ugruna nice yazarlar caylak yapilmistir. bunlarin en basinda zati alim gelmektedir. sebebi ise: burada bir insanin olumune sevinen tanimsizlarla girdigim tartismalardir. yani bosu bosuna moderasyona bok atilmasa, insan olmak denense daha hayirli olacaktir.

(bkz: muhsin reis olmedi kalbimizde yasiyor)
(bkz: koca reis biz de üşüyoruz)
(bkz: #5018022)
sevenleri, yaşarken bbp'ye oy atsalardı; en düşük ihtimal, koalisyon ortağı bir parti lideri ve başbakan yardımcısı olacak insandı. ne yazıkki değeri öldükten sonra anlaşıldı. binlercesi gibi.
edit: ulan mitingine gitmezsiniz, oy vermezsiniz, televizyonda görseniz kanal değiştirirsiniz, öldüğü zaman baş tacı yaparsınız, ne iş anlamadım?!
son yitirdiğimiz delikanlı.

kendisiyle tanışıklığımız olmadı ama tanıdığım bir kaç abi ile birlikte yatmışlar 5 yıl mamak ta. onların anlattıkları, siyasi hayatında izlediği çizgi ile birleşince adam gibi bir adam olduğu belliydi.

siyasetin pis murdar taraflarında dolaşıp, sırf başbakan olmak için deniz ötesine açılan adamlar gibi değildi o. milletine, ülkesine ve ülküsüne aşık biriydi. o dostlarını hçbir zaman satmadı ve onları hep korudu,savundu. adam gibi adamdı vel hasıl.

rahmetli metin özbalcı nın şu şiirini ona armağan ediyorum. ruhu şad, mekanı cennet olsun. herşeyin zikre daldığı bir dünyada inşallah aradığını bulmuş ve umarım artık üşümüyordur.

--spoiler--
ADAMLAR LAZIM !...
SAGLAM KARAKTERLi,ÜLKESiNi VE MiLLETiNi SEVEN,
iNANCI YOLUNDA ÖLMESiNi BiLEN,
ÇANAKKALE,YEMEN VE SAKARYADA ŞEHiT DÜŞEN,
ALLAHÜEKBER DAĞLARINDA DONARAK ÖLEN,
ADAMLAR GiBi ADAMLAR LAZIM,

VERDiĞi SÖZÜ NAMUS BORCU BiLEN,
ÖLÜME DÜĞÜNE GiDER GiBi GiDEN,
DÜŞMAN KALABALIKLARINA ALDIRIŞ ETMEDEN GÜLEN;
NAMUSLU VE MERT ADAMLAR LAZIM,
ADAMLAR LAZIM DEDiM YA..
ADAM GiBi ADAMLAR,
ALPEREN,SERDENGEÇTi KAHRAMANLAR,
ULU HAKANLAR,GENÇOSMANLAR,
KARAYILANLAR,ULUBATLI HASANLAR,
TIPKI ONLAR GiBi ADAMLAR LAZIM!...

YARININI UNUTMAYAN, ENGiN KAVRAYIŞLI,
DOSTUNA DOST,DÜŞMANINA DÜŞMAN TAVIRLI,
HÜR,VAKUR VE YOLUNDA KARARLI,
YÜREĞi,BEYNi VE BiLEĞi SAGLAM ADAMLAR LAZIM,
ADAMLAR LAZIM!...
DÜŞMANINA KILIÇ, DOSTUNA KALKAN,
BESMELEYLE UYANIP,DUAYLA YATAN,
DÜNYAYA,iNSANLIGA,SEVDiKLERiNE ŞEFKATLE BAKAN,
YÜREĞi,iMANLA VE AŞKLA DOLU ADAMLAR LAZIM..
ADAMLAR LAZIM!...
ADAMLAR LAZIM!...
--spoiler--