bugün

cumhurbaşkanı adayımızdır;

herkesin gönlüne göredir kendisi.
hem başörtü yasağına karşıdır,
hem başı açıktır,
hem laikliği savunur,
hem inançlara saygı gösterilmesini ister,
hem kadındır,
hem hukukçudur,
hem gazetecidir,
hem demokrattır,
hem cumhuriyetçidir.

(bkz: daha ne istiyorsunuz)

Edit: cok gencmisiz, cok yanlis dusunmusuz. Very sorry.
oğluna popçu gelin almış son model muhafazakar... *
kardeşi ömer çavuşoğlu, başka söze gerek var mı? ama ben anne-babayı çok merak ediyorum.
(bkz: ilicak)
mehmet ali ılıcak'ın annesi, şarkıcı meyra'nın kayınvalidesi.
dun gece itibariyle, c.baskani ve tsk'nin irtica vardir uyarisina "ama bakin abd buyukelcisine o boyle bisi yok bu kakafoniden baska bisi degildir diyor" diyerek, iktidari savunmak adina tc devletinin en saygin 2 kurumunun gorusune karsi abd buyukelcisinin sozlerini hatirlatiyor.* Zannimca kendisi tc yi amerikan somurgesi, bay wilson u da somurge valisi zannetmekte.
inanmıyorum ya az önce star tv'de tuncay özkan'la girdiği ağız dalaşında dürüstlükten bahsetmiştir. *
ılıcaklar'ın nazlısı.

(bkz: ılıcaklar ın tercümanı)
(bkz: ali kemal)
Vaktiyle Fazilet Partisinden milletvekili seçilen Merve Kavakçıyı türbanıyla tutup yemin ettirmek üzere meclis kürsüsüne getiren fethullahçı şahıs.Son etapta Merve Kavakçı ve kendisi kapatılan Fazilet partisi nedeniyle avrupa mahkemelerinde haklarını aramışlar neticesinde sadece avuçlarını yalamışlardır..Konulan 5 yıl süreli siyaset yasakları diğer cezalara göre orantısız bulunmuş ancak haklılık payı "cumhuriyet rejimine şeriaatçıların tehditi " olduğu gerçeğiyle kabul edilmiştir.
genelkurmay'ın açıklamalarına sığ ötesi yorumlar getiren, lafı anlamak istediği gibi anlayan ve bir dediğinin diğerini tutmadığı görülen eski milletvekili.

önce "erken seçim olmasından korkuyorum, olmamalı." demiştir, daha sonra "erken seçim olmalı mı?" sorusuna "tabiii ki..." biçiminde cevap vererek tutarsızlığını 12 saat içerisinde ispatlamıştır. (ve daha niceleri)

iyi bakınız;
(bkz: 27 nisan 2007 genelkurmay başkanlığı açıklaması)
merve kavakçı faciasının baş aktörü, sevimsiz insan.
türkiye'de yaşamaktan bezmiş insanlar için tv'ye görülmesi halinde bardağa düşen son damlalardan biri.
mazeret bulma ustası kişilik. yoğunluğu düşük olduğundan olsa gerek üste çıkmada birincidir. tezatların insanıdır, hem "o"dur hem "bu". nedeni sanırım kafa karıştırmak, "bakın demek ki böyle de olunabiliyor" imajı vererek yavaştan ve uyandırman bilinçaltına işleme yapmaktır. şaşılası derecede geniştir. gözün gördüğünü kuldan sakınıp karşısındakini hop oturtur hop kaldırır.
neyi savunduğu anlaşılamaması bir yana, kendisi de neyi savunacağına bir türlü karar verememektedir. her olaya bir bahane bulup, iktidarın yalakalığını yapması onun ayrıca bir özelliğidir. bir tv kanalında yayınlanan tartışma programında, barzani'ye hoşgörülü olmak lazım cümlesini bile kurmuştur. cumhuriyetin asla emanet edilemeyeceği, neredeyse bireysel olarak abd mandasına girmiş bulunan, ortalık karıştırıcı, orta yolcu insan modeli.
meslegi iktidar yalakasi olmak olan insan. Oglu ve kendisi 1000lerce turk vatandasini bedava TV veriyoruz diye dolandirmislardir. hatta oglu yurtdisina kacarken ucakdan polis tarafindan alinmis ancak daha sonra serbest birakilmistir !!!

bizim gibi turk genclerine yaziklar olsunki hala bu tipleri bu ulkede barindiriyoruz.
gittiği gazeteyi batırmakla me$hur bu yazarımız yakında takvim gazetesi'ni de batıracak.

takvim'de gazetenin yaptırdığı anketlerin dışında anket yayınlamak yassakken, bu hanımefendi(!) inadına her gün köşesinde akp ile ilgili anketler yayınlamaktadır. öyleki bu anketlerde akp'nin oy oranının yükseldiğini, akp'nin halkın gözünde itibarının diğer partilerden daha yüksek olduğunu falan söylemektedir.

gazetenin genel yayın yönetmesiyse artık yeter deyip bu konuyu köşesinde dillendirmiş ve resmen kendi köşesinden gazetenin bir başka yazarını uyarmıştır. fakat nazlı hanım buna pek uymamaktadır. bo$ yere akp taraftarlığı yapmakta. zaten bugüne dek hep sağ partileri savunmuştur.

ayrıca okuyunca şaşırdığım bir diğer şey ise kendisinin notre dame de sion mezunu olmasıdır.

edit : Nazlı'dan " Ben senin yalakanım " haykırışı !

Yıl:1996.

Dönemin Başbakan'ı Mesut Yılmaz'la Başbakanlık uçağı ile Almanya'ya uçuyoruz.
Uçakta benim dışımda gazeteci olarak Mehmet Ali Birant, Sedat Ergin ve Yalçın Doğan var.
Nazlı Ilıcak o uçuşta herkesin duyacağı şekilde aynen şu sözü ediyor: " Mesut Bey ben sizin yalakanızım ve bunu meslektaşlarımın yanında söylüyorum. "
Hepimizi dehşete düşüren bu sözü bilahare Mesut Yılmaz bana şöyle tercüme etti: " Nazlı Hanım oğlu Mehmet Ali Ilıcak için akıl almaz şeyler istiyor. Onun için yalakanım diyor. "

Peki sonra mı?
Mesut Yılmaz istenilenleri yerine getirmeyince ve Mehmet Ali Ilıcak anında Özer Çiller'e park edince Nazlı Ilıcak Yılmaz'ı hedefe oturtuyor!
4 gazetecinin tanık olduğu ve yazdığı bu olay Nazlı Hanım için ilk kırılma değil!
12 Eylül sürecinde dik duran Nazlı Ilıcak önce Özal ile boğuştu, akabinde Mehmet Yazar'ın hatırına çok yakını olan Demirel'i çiğnedi, sonrasında ise oğlu Mehmet Ali için önüne gelen güç merkezine biat etti!

Nazlı Hanımın bugünkü Cemaat övgüleri ve sözde Ergenekon karşıtlığı oğlu Mehmet Ali'nin Veli Küçük'ün çok yakını olması ve o sebeple başına bir şey gelmesin diyedir. Ilıcak'ın Ergenekon sanığı ibrahim Şahin için geçmişte yazdığı övgü dolu satırlar arşivlerdedir.

Keza Aydın Doğan'ın bir dönem adını bile duymaya tahammül edemeyen ve onun hakkında karalama kampanyaları yapan Nazlı Ilıcak bugün Doğan'la kader birliği noktasında!

Evet, Nazlı Ilıcak'taki bu seyir ya da savrulma bugünkü medyayı ve ilkesizliğini kanıtlayan ibretlik olaylardan biridir.

http://www.yenimesaj.com....ehberi/sabahattin-onkibar
akp'yi o kadar övmesine rağmen akp'den milletvekili adayı olamamış şahsiyet.
(bkz: yobaz nedir)
yıllar önce sahibi olduğu akşam gezetesinin kuponla televizyon promosyonu yoluyla binlerce insanı dolandırmış olan sevgili oğlucuğuyla fox tv'de program yapan şahsiyet.pişkinliği ve utanmazlığıyla mehmet barlasla yarışabilecek kişilik.biz ülke olarak gerçekten balık hafızalı mıyız, yoksa hırsızlık ve riyakarlığın geçiştirilmesinde bir sakınca mı görmüyoruz.eğer öyleyse gerçekten çok yazık.
kökeni sabetaycı yahudilerin Kapani koluna dayanan kadındır. bu kadının faaliyetleri laikliğin neden gerekli ve yaşamsal önemde olduğuna en net örnektir. kadın müslüman bile değildir ama halkın dini duygularını sömürerek devletin içini oyup yıkmaya çalışanlara hizmet etmektedir.
iyiye dogru gitmesi gerekirken geriye son sürat ilerleyen insan, katildigi programlarda bu sonuc cikiyor, cünkü kendisi eskiden daha destekli ve saygili tartismalarda boy gösterirdi ve öyle davranirdi.

(bkz: sen eski degil eskimeyensin)
her devrin kadını.

erkek versiyonu için;

(bkz: mehmet barlas)
http://www.yenicaggazetes...ren-yazilar-ne-diyor.html
insani sinirini bozan'sutten cikmis ak kasik moduna kolayca girebilen bide oglunu cantasi gibi yaninda tasiyan insan.
güncel Önemli Başlıklar