bugün

acınası kişidir. msn messenger sosyal yaşamın bir aynasıdır. gerek duyduğunda iki çift laf edebilmek için kullanılır. eğer bir bireyin messenger listesinde 350'den aşağı kişi varsa o kişi loserdır, zavallıdır.

geçen gün arkadaşlarla hause party yapıyoruz. kızlar güzel, ortam hoş. içlerinden biri laptopum üzerinden msn'e girebilir miyim diye yanıma geldi. bende gayet centilmen biri olarak tabi dedim. misafir nede olsa, başımızın üstünde yeri var. neyse istemedende olsa arakdaşın msn listesini gördüm. bir baktım ki msn listesinde toplam 37 kişi var. işin daha acınası yanı ise online kişi sayısı 2. gözlerime inanamadım tabi. ne işim olabilir bu tarz insanlarla benim? ben ki kendimi prezentabl ve elit bir birey olarak görürken çevremde msn listesinde 37 kişi olan birini barındıramam. olayı sineye çeksemde gecenin sonunda kibarca uyardım arkadaşı ve hayatımdan çıkmasını, mümkünse bir daha görüşmemizi istedim. zaten kendisini ilk defa görüyordum. kim bilir hangi zavallının vasıtasıyla aynı ortamda bulunduk. o zavallıyıda bulup hayatımdan defedeceğim.

diyeceğim odur ki eğer msn listesinde bile az kişi olan biri varsa büyük ihtimalle zavallı biridir. kendisiyle aynı havayı solumaktan dahi utanırım.
sosyal hayatı internet yerine dışarıda yaşayan ve sosyal hayatı sadece msn ile sınırlı sanan zavallı zihniyetten daha zavallı olmayan zihniyettir.

sosyalliğin ve popülerliğin facebook ve msn deki arkadaş sayısı ile ölçülüyor olması gerçekten üzücüdür. kompleksli insan davranışıdır.
msn artık popüler bir iletişim aracı olmaktan çıktığı için bu kişinin zavallılık durumuda bitmiştir.
sadece konuştuğun az sayıda kişi yeter artar msn için.
hayatını sanal zımbırtılara endeksleyen zavallının söylemidir.
çok acınacak durumda olduğumu öğrendim az önce.
msn listesinde çok kişi olduğunda daha da zavallı olacak kişidir.
(bkz: bu seferlik affedin)
hayatı sanala indirgeyecek kadar zavallılık formundan giderek fotosentez formuna yaklaşan digital veletlerin bi çağre sözleridir.
bunlar genelde embesil olurlar. zeka desen yoktur, kültür desen yoktur.
nette bir bacak görse hemen boşalırlar.
suratları patates tarlası gibidir.
o yüzden facebook olsun, siberalem olsun artık ne halt ise tüm sanal alemlere msnini verirler, msn toplarlar.
sonra çıkar; " benim msnde 324234 kişi var. ama bakın bazıların msninnde az kişi var. ne kadar zavallılar " diye rezil ederler kendilerini.
biz buna tıpta nihat doğan sendromu diyoruz.
maalesef tedavisi yok.
allah taksiratını affetsin evladım.
(bkz: siker misin sabaha mı bırakırsın)
(bkz: herkesi msn listesine kaydetmek)
seçici insandır.
(bkz: binicem sırtına vurucam kırbacı)
(bkz: ver allahım ver)
(bkz: burası kasıyor msn var mı)
oncelikle msn messenger ve msn arasindaki farki bilmeyen teknoloji ozurluler tarafindan elestirilmemesi gereken bireydir.
(bkz: msn)
(bkz: msn messenger)
(bkz: msn vs msn messenger)

ayrica kafirdir. soyle ki;
msn messenger bir microsoft urunudur. messenger elci, peygamber demektir. pazar payina bakilirsa, microsoft tanridir, ve msn messenger microsoft'un kulu ve elcisidir.

tanri ayetlerini once peygamber ile iletti, sonra facebooktan fanlarina toplu mesaj ile bildirdi, ve simdi de twitt ediyor.

her kim messenger, facebook ya da twitter kullanmiyor, ya da kullanip da listesini kabartmiyorsa tanriyi reddediyordur, ya da iplemiyordur. bu nedenle tanritanimaz pis ateistin tekidir.
msn facebook insan hayatına girmiş virüs gibi ne kadar çok kullanırsan arkadaş eklersen okadar bağımlı oluyorsun uyuşturucudan farksız bir ara kendimi facebook ana sayfasında sürekli yenile yaparken buldum ve kurtulmak gerektiğini anladım.
(bkz: manyakmıyım lan ben)
(revolter00 beni aydınlattın allah da seni aydınlatsın.)
gerçek hayatta gerçek dostları daha çok olan insandır.

ya da

az ve öz takılan insandır.
az olsun, öz olsun felsefesini benimsemiştir. 1010 kişi vardı msn çöktü, 900 kişi vardı kafayı yemekten öte bir şey değil, şimdiyse bıdı bıdı sürekli yazıyor mu bas engeli!

(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
facebookta arkadas listesi kalabalık olunca sevinen zavallının msne yansımıs halidir.
dolmuş söförünü, apartmanın kapıcısını, mahalle bakkalını listeye eklememiş kişidir.
azdan kasıt 30-40 kişi ise evet bu insanlar yakın çevresini ve gerekli gördükleri kişileri listesine alırlar. yanlız kimilerine göre bu az kişi sayısı 100-150 civarındadır. bunu sosyallikle bağdaştırmak ise saçmalığın daniskasıdır.
muhtemelen asosyal olmayan insandır.
geri kalanları silmiş olandır.
asil duyguların insanıdır. az ama öz tanıdığı vardır. huzuru yerindedir.
her daim "invisible" olmak zorunda kalmayacak kişidir.köprüden geçerken kıçları değince arkadaşımdır bu demeyen kişidir.
insanların gözünün içine bakarak konuşmayı tercih eden insandır.
(bkz: liseli başlıkları)

(bkz: kızma abisi)

(bkz: onunda o dönemi)