bugün

entry'ler (555)

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

duyduğun tek ses kendi nefes alış-verişinse eğer çok ama çok yalnız kalmışsın demektir ki; bu saatten sonra "yalnızlık" içinin sesi de susmasın diye dua ettiğin devamlı süreçtir.

ankara dan soğuma nedenleri

hep hayal kırıklığı yaratan insanların ordan çıkmaları.

cem adrian

dinledikçe insanı içine döndüren, iç sesini duyuran adamdır.

behzat ç

savcı hanımın her yerde alakalı alakasız kendini savcı esra olarak tanımlayıp bir kerecik de soyadını belirtmemesi pek bir saçma gelmektedir zira bu gibi durumlarda ben savcı esra diye değil ben cum. savcısı esra bilmem kim diye bahsedilir..kimsin canım benim sen? töbe estağfurullah çektirme adama her bölüm..

ezel

cengiz..o mahkemede eyşan'a konuştun ya ben burda "bu kadın mı bu kadar sevilir arkadaş?" diye hayıflandım kaderime yandım..darmadağın oldum..afferim.

ezel

böyle salya sümük ağlamayalı çok olmuştu..cengiz ve tefo dağıttınız beni..

ezel

öncelikle sözüm finale..yahu 2 bölümdür bu bade ezel aşkının o ya da bu haliyle bitmesinden hoşnut değilim zira ezel geçen sezon hakkıyla final yapıyordu, olmuyor.

kenan.. bade'ye pek bir anlamlı bakıyorsun, gülümsetiyorsun beni. gelgelelim yemek konusunda bokunu çıkarmak konusunda üzerinize yokmuş anladık, topluca yuh dedik. karşımda yemek yediğinizi birşeyler içtiğini töbe görmek istemem. hala gerzek gerzek aynı anda hareket etmeler aynı anda konuşmalar falan..ohooo senarist bey şimdi lafım size..liseli mi bunlar böyle, yapmayın etmeyin çok bayık bu sahneler..adam gitsin nelerle uğraşsın sonra hatunun karşısında kem küm..

eyşan..senin işin değil bıçaklarla uğraşmak..hadi onu bunu bırak kenan'ı ne denli salak bıçaklama sahnesi gerçekleştirdiğinden bahsetmeyeceğim bile ama aklıma takılan ne türlü bir intihar eylemi gerçekleştireceğinin ön hazırlığını evde yapıp cengiz'e bir nevi mektup yazdın onu anlamadım..haaa evde yapacak olsan zaten o bıçakla ancak bileklerini kaşırdın orası apayrı.

kenan..her türlü senin tarafına geçmiş sana hak vermiş bulunmaktayım bu böşümden sonra..sizin bir olup selma'dan intikam almanız lazımdı birbirinizden değil. bu arada bıçaklanınca çenen açılıyor valla insanüstüsün..hatta bıçalanınca bir yerinden de kan gelmiyor o da değişik. senin cenabetliğin aşık olduğun hatun kısmından kaynaklanıyor, derhal bu konuyu çöz sen önce.

sonuç..kimin eli kimin götünde söz öbeğini kusursuzca nasıl anlatılabileceğini bize göstermiş dizidir. budur.

unutmak

zaman denen kavramın en büyük getirisidir.

mor eteği olmayan 21 yaşındaki kızlar asalaktır

"hoppala yavrum yaz geldi" tadında önermedir.

izlenen en kötü film

thing. diye bir film vardı..gerilimdi güya..o denli kötüydü düşünün adam isim bile bulmamış "şey" demiş..pek hayıflanmıştım verdiğim paraya.

acemi surucu

arka cama "yokuşta kaydırıyorum" yazanına denk gelmiştim.

ezel

yazmayı unuttum..eyşan ve ezel telefonda konuşurken kamera etraflarında öyle bir tur attıkki valla benim başım döndü ekrana bakarken.. yönetmenim hayırdır?

merlin

3. sezon finali izlerken pek keyif vermiş dizidir.

mini etek

yakışanın giymesi gereken etek türüdür zira dombili bacaklara hiç gitmez.

sumo güreşçisinden makas almak

o kafadan makas almak mümkün değildir anca avuç içini yanağa yapıştırıp sıkmak eyleminin gerçekleştirilmesidir. ne gereği vardır anlamış olmamakla birlikte kanımca budur.

beren saat

çok kötü ağlayan oyuncu.

yahşi cazibe

peker açıkalın'ı hala ne diye tuttuklarını anlamadığım dizidir. karısı kızı ve kendi bir an önce gitsin. eminim onun sahnelerinde izlenme oranı düşüyordur. tayinini çıkar başka yere gitsin kardeşim. alla allaaaaaaa.

kadın güzelliğinin alametleri

duruşundaki asalet.

hassiktir lan o kadar para eder mi denilen şeyler

oyuncakçıda satılan saçma sapan bir defterin 23 lira olması.

edit: mantıklı bulup da eksileyeni ben de tebrik ederim.

bir kadının ağlaması

o ağlama derinden mi geliyor yoksa başka bir nedenle mi diye şiddetle ayırt edilmesi gereken durumdur. zira ikisinde verilmesi gereken tepkiler de bambaşkadır.