bugün

entry'ler (2254)

çişin çok gelmesi ama sözlüğü de bırakamamak

hamilelik belirtisi olabilir... *

ilber ortaylı

an itibari ile caps'lerin esprisinin gazını kaçıran hocadır...

türk babaların klişe cevapları

+ sizin yaşınızdayken ramazan yazın sıcağında olurdu, hem oruç tutar hem tarlada çalışırdık.

+ eski kışlar yok artık.

baban ne iş yapıyor diye soran öğretmen

babası vefat etmiş çocukların hiç de hoşlanmadığı soru. bilen bilir.

ilkokulda öğretmenimiz herkesin babasının ne iş yaptığını sorguluyordu. ben ise kendimi, babası vefat etmiş tek çocuk zannediyordum ve çok sıkılıyordum... sıra bir kız öğrenciye geldiğinde o mertçe, "babam vefat etti" dedi gülümseyerek ve oturdu. o an çok sevinmiştim tek olmadığıma. sıra bana geldiğinde ben de cesurca söyledim gerçeği...böyle bir anımdır..

lise de ise kimseye söylememiştim babamın vefat ettiğini. sanki utanılacak bir şeymiş gibi. daha evvelden ailemi tanıyan bir arkadaş da bizim liseye kayıt yaptırınca anlatmıştı her şeyi herkese benden habersiz...sonra bir gün okulda bir konferans veriliyordu ve konuşmacı da bir psikologdu. psikolog kadın birden; "aramızda annesi yada babası vefat eden birisi var mı?" diye sormuştu (güya psikolojimizi sağlamlaştıracaktı)...ben ise kimsenin babamın vefat ettiğini bilmediğini sanıyordum ve öylece oturuyordum ki; bu sorudan sonra arkadaşların dönüp bana baktıklarını ve benden cevap beklediklerini gördüm...ama ben yine sustum...çok üzülmüştüm...halen daha da üzülürüm...kendime de kızarım neden böyle bir ruh haline bürünmüştüm diye...

kızların piç erkekleri sevmesi

uzun ömürlü olmayan bir sevgidir. piç erkekler seven kızlar, genelde aklı bir karış havada olan ergen kızlardır...ya evlenemezler yada boşanırlar. bir anlık hevestir yani...

sakal çıkarıcı serum

dertsiz başa dert aldıran serum.

cinlerin bilinmeyen yönleri

kendilerine inanmayanları yani kendilerine "yok" diyenlerin islam dininden çıkarılmalarını sağlarlar.

yaran türk sineması replikleri

+ abi ben seni ilim irfan hesap kitap ağzı var dli yok biri sanırdım...
kadir inanır: hepsinin canı cehenneme. atom fiziği de profesörlükte yerin dibine batsın...

neden evlenmedim

(bkz: nasıl evde kaldım)

çocuk isteyen eş

normal eştir. evlilik çocuk içindir bir nevi. yuvanızda çocuk cıvıltısı olmayacaksa sıkıcı olmaz mı herşey...
bir kadın anne olmak istemiyorsa onun kadınsılığında bir sorun vardır bu da nettir yani...

göğüs dekoltesi

modern, aydın, Atatürkçü cumhuriyet kadınının vazgeçilmezi...

öğrenci yurdunda bebek cesedi bulunması

bu tür olaylar maalesef bir çok öğrenci evinde ve yurdunda olabiliyor. böyle olmasa bile genç kız öğrenciler kürtaj yaptırmak zorunda kalabiliyorlar. yazık. siz halen daha kız-erkek öğrenci beraber aynı evde kalsın, yurtlar karma olsun diyin...

yeni doğmuş bebeğin kafasını koparan üniversiteli

kız-erkek karışık öğrenci evlerinin ülke geleceğinin aydınlanması için önemli gören köhnemiş zihniyetlerin sebep olduğu olaylardan yalnızca bir tanesi. işte sizin zihniyetinizin meyveleri bunlar. umarım ülkemiz gençleri olarak özümüze geri dönebiliriz...

dağcılar büyük çişi gelince ne yapıyor sorunsalı

"büyük çiş" söylem sorunsalından daha önemli olduğu zannedilmemektedir.

kemalistleri suriye ye iteleyelim kampanyası

suriye'nin "bu kadar düşmanlık olmaz ki canım" demesine sebep olacak kampanya.

rte nin yaşam tarzlarına karışmayacağız sözü

önceki diktatör dönemlerinde duymadığımız sözdür. eskiden insanların baş örtülerine, içki içip içmemelerine, aile yaşantılarına bal gibi karışılıyordu ve hiç bir lider de bunu inkar etme gereği bile duymuyordu. zaten inkar edemezlerdi çünkü herşey ortadaydı. demekki neymiş aslında rte diktatör değilmiş. demekki bu millet geçmişi aslında hiç unutmuyormuş.

lise mezunları nın hiçbir şey bilmiyor olması

yanlış bir tespittir. daha doğrusu genelleme yapılamayacak bir tespit. örneğin ilkokul 3 mezunu dedem, bir üniversite profesörü kadar yakın tarih bilgisine ve güncel ekonomi bilgisine sahip. kişiden kişiye göre değişir yani...

başörtülü vekiller tbmm de

an itibari ile muharrem incenin şeytanın avukatlığını, sözcülüğünü yaptığı gündür. ama artık iş işten geçmiştir sayın ince... buna yanmak derler...

başörtülü vekiller tbmm de

31 Ekim 2013 Perşembe gününün tarihi bir gün olmasını sağlayan olaydır. an itibari ile muharrem incenin bir taraflarını yırttığı gündür.

yaran yaralar

gönül yarası.