bugün

gece olupta makyajı sildiginde hortlaga dönen kadındır, o makyajla canım pamuk gibi tenini kaşara çevirmiştir, herbirinden alet girer gözenekleri ile cildi kütüge dönmüştür, 30 yaşına gelmeden cildi 50 yaşına varmış kişidir.
Bana göre kafasını 1 kutu marshall boyaya daldırmış kadınla aynı görüntüye sahiptir.
yani aşırıya kaçmaz ve nasıl makyaj yapılması gerektiğini bilen kadınsa hoştur bakımlıdır; fakat aşırıya kaçarsa palyaçodan farkı olmayan boya küpüdür.
var olan veya olmayan çirkinliğini kapatmak için uğraşan kadındır.
Uyandığınızda tanımanız imkansız olan kadın türüdür.
adam gibi yaptığında ne boya küpüne döner ne de makyajı silinince hortlağa. Bakımsız kadın çirkindir beyler. Yataktan kalmış suratla dolaşmak istemeyen , kendisine özen gösteren kadındır.
palyaçonun alt versiyonudur.
kendini boyamayı seven kadındır ayrıca. kafası güzel olduğunda eline ilk aldığı bir makyaj kutusuysa ve etrafta gerçekten kimse de yoksa onu öyle görecek, bu kadın gerçekten makyaj yapmayı ve makyajla bambaşka insan tiplerine dönüşebilmeyi seviyordur. renklenmiş yüzünü aynada görmek keyif veriyordur ona.
kozmetik şirketlerinin geçim kayanağıdır.
makyaj yapmayı gerçekten bilen kadın ne kendini palyaçoya çevirir ne de yataktan kalkmış gibi gezinir. olayın özü işin püf noktasını bilip bilmemekten geçer. ayrıca kadınlar için bakım şarttır.
makyaj güzelliği ortaya çıkarır, çirkinliği kapatmaz. o yüzden aslında kadınların en göze çarpan kısımlarını renklendirmeleri gerekirken güzel olmayan kısımlarına makyaj yaparak kapatmaya çalışırlar ama aslında çirkin taraflarını ön plana atmış oluyorlar.
becerebiliyorsa makyaj işini bakımlı kadındır. beceremiyorsa gerçektende palyaçodur.
makyaj yapıp yapmamanın güzellikle alakası yoktur. her gün yapılan makyaj cildi bozar evet. fakat bir kadına da kırmızı ruj, güzel bir rimel yakışmaz diyen insan gerçekte azdır. canı istemiş yapmıştır, yada kıyafetine göre davranmıştır bu hatunlar. bi eşofmanla dışarı çıkarken makyaj yapan hatun elbette batırmıştır. bir yemeğe, davete giderken, sade bir makyaj ise gerekendir. yapılmalıdır.
hafızalara nasıl yer etmiş bilemiyorum ama sadece çirkin kadınlar makyaj yapar diye bir kural yoktur. güzel kadın işi abartıya kaçırmamak suretiyle 'bakımlı' sıfatını hakkedecek kadar makyaj yapsa kafidir. Çok çirkin kadının makyajla güzelleştiğini de görmedim henüz ama çok güzel kadının çirkinleştiğini gördüm.
istediği kadar rimeller ceksin, rujlar sürsün, allıklara abansın.. 60 yaşında eteğin altına eşofman altıni giyecek olan kadındır.
(bkz: lastiği gevşemiş eşofman altı)
makyaj iyi guzel de dyo boya fabrikasini da yuzune calmasin bi zahmet. yuruyen tablo istemiyoruz.
duvar eskiyince boya tutmaz dedin mi eksiyi basan kadındır.
yapmasını bildikten sonra sıkıntı olmayacak kadındır.
makyaj neyse de ruj iyidir iyi sürün sürün.
acısını saklamak istiyor olabilir. birkaç çizgiyi, şişmiş göz altını gizler makyaj.
Öyle bir yaparlarki Allah ahirette bu halde görse "Ben bunu ne zaman yarattım" der.
Kalıp çıkarmış gibi abartmamak kaydıyla Makyaj kadının süsüdür, bu kadar dert ediyorsanız dışına değil iç güzelliğine odaklanın o halde.

Dur kaldır o makyajı altında ne var bakacağımcılar sizi.
Makyaji sevmeyen biri olarak Düğüne gider gibi iki ton sürülmediği sürece yapılması yüze renk verir.insan kendiyle barışık olmalı biraz da.sürekli yapmak da cilde zarar verir.yüze fazla kimyasal sürmemek lazım.zaten doğal beslenmiyoruz.şu da bir gerçek bazı kadınların makyajsız yüzüne bakmazsınız,çoğunlukla hastalandın mı sorularına maruz kalırlar.yetişkin insanlar neyse de ergenlik çağındaki kızların heves etmesini anlamıyorum.biraz yaşınızı yaşayın.
Yine erkeklere batmıştır. Yapanı da yapmayanı da rahat bırakamadılar.
Eger bir kadin makyaj yapiyorsa beynin salgiladigi dopamin yetersiz kaliyor demektir.Bu kendisiyle barisik olmayan bireylerde gorulen bir durumdur.