bugün

entry'ler (2106)

evet uludağ sözlük

sözlüğe sanırım 2010 yılında falan katılmıştım. aktiftim. şimdi nadiren giriyorum, bazen sessizce okuyorum ya da okumaya çalışıyorum.

yazarın isyanı haklı. sözlükte ne eski muhabbetler kalmış, ne kalite. çoluk çocuk diyeceğim ama bu başka bir şey efenim. bizde çocuk olduk, o zamanda çocuklar, ergenler vardı sözlükte. bizde ergendik nitekim.

fakat şimdi içerikler gerçekten am göt meme üzerinden yürüyor. dm den veletler yürüyor. yalarmış. dağı taşı yalarsın bu kafayla ya neyse.

adam haklı beyler. standart düşmüş, bilgi yok, seks seks seks ve forum olmuş hep buralar.
halbuki eskiden dutluktu.
güzeldi.

nikotin bandı

senelerdir uykuya yatan astımımın yeniden gün yüzüne çıkmasıyla beraber dün dr a gittim. günlerdir öksürük, nefes alamama sorunları çekiyorum. neyse dr bey yazdı symbicort turbuhaler i bide kombo alerji ilaçlarımı.

velhasılıkelam, işin sonu yine bu kanser çubuklarına geldi. her sene düzenli olarak sigarayı bırakma noktam geliyor ve bırakıyorum. bazen 20 gün sürüyor bu mücadelem, bazen bir kaç ay. her seferinde alkol yüzünden geri başlıyorum. kurulan rakı sofralarında sigara içmeyeyim diye alıyorum bir paket onlu che puro, yakıyorum bi tane. sonra bi bakmışım sigaradan kurtulayım derken puroya düşmüşüm. yine başlıyorum sigaraya...

bu sefer kararlıyım. canlı canlı hiç bir yardım olmadan sigarayı bırakma ızdırabına katlanmamaya karar verip, sabah yapıştırdım bandı koluma. bir önceki bırakış maceramdan kalan 1 adet 1 numara, 1 paket 2 numara nicotinell bant stoğum vardı. birazdan çıkıp sakız ve bir paket daha 1.no bant alacağım.

umarım uzun soluklu olur. tekrar editlerim. hepinize de öneririm.

zoretanin

Öyle çok sivilce problemim yoktu fakat çıkan akneler aylarca benimle yaşıyordu. Hepsinin bir adı vardı ve sonunda yara oluyorlardı. Her neyse. Ilaci iki aydir kullanıyorum. Son kan testimde kolestrol biraz yüksek çıktı ama dr tedavi için çok problem olmayacağını söyledi. Genelde 1 ay sonra başlayan etkiler bende ilk hafta ortaya çıktı. Birinci haftanın sonunda yüzüm sivilce doldu. Ikinci hafta lanet siyah nokta komedon bastı. En sinir bozan günlerdi. Sonra güneş kremleri, lip balmlarla yaşamaya başladım. Çünkü dudaklar birer küçük oduna dönüşüyor. Prospektusunde yazmamasina rağmen alkolle kullanilmamasini söylüyor herkes. Tabi ben dayanamadım, hatta inadına yapar gibi bu iki ay içinse normalde Aldigimdan daha çok alkol aldım. Kesinlikle önermiyorum karaciğer çok yoruluyormus. Sonuc olarak bugun yuzumde sivilce kalmadi iki uc yerse kabarciklar ve izler var. Fakat 4 ay daha ilaci kullanmam gerekecek toplam mg almak icin. (Kilo x 120mg:kullanmanız gereken toplam doz) bazen ellerimde soyulmalar oluyor. Bunun yanında hafif burun kanaması kaşıntı. Saçlar asla yaglanmiyor bu yan etkinin kalmasını temenni ederim:) ayak bileklerinde ağrı ve şu an yaşadığım sağ kolda uyuşma ve ağrı gibi yan etkiler biraz sıkıntılı fakat katlanilmayacak gibi de değil. Sonuca değecek. Ilaci kullanacak olanlara bu süreçte bol sabır diliyorum. Tedavi bittiğinde tekrar yazacağım.

Edit: dudagimin sol yanında bi yarik oluştu ağzımı acamiyorum.

Edit2: sinir sistemim çökmüş durumda. Insanlar ilacın etkisi dese de hayır, ben sinirleniyorum ilaçla ne alakası var demekte ısrar ediyordum. Insan kendini göremiyor.sonra baktım ki tüm yakınlarım ilaç kullanıyorum diye beni idare ediyorlarmış meğer.
Dün bırakmayı çok düşündüm fakat 1 ayım falan kaldi. Bu kadar dayandım,sonunu gorucem.
Bu arada cildim bebek poposu gibi oldu. Ilaç bitince tekrar çıkar diye çok korkuyorum. Böyle bir yüzle hayat çok güzel sözlük!

Edit 3:
ilacı kullanacak olan arkadaşlara başlığı görünce tekrar yazayım dedim, ilacı bitireli yaklaşık 2 sene olmak üzere sanırım. Cildimde hiç bir problem kalmadı, Nadiren bir iki sivilce çıkıp geçiyor.
Psikoloji falan bozuyor ilacı kullanırken evet, bitirdikten sonra 2-3 ay civarı da bu etkiler devam ediyor, lakin bunlarda geçtikten sonra iyi ki kullanmışım dedirtiyor. Sorusu olana yardımcı olabilirim.
(Güneş kremi kullanmayı ve bol su içmeyi sakın ihmal etmeyin)

insan olmasaydın ne olmak isterdin

hipopotam. swh

uludağ sözlük cinsel platform sitesi değildir

"Üye ol" butonuna tiklayan her aklı evvelin yazar olmasından mütevellit, buralar bi inci,bi boy gösterme sitesi, bi tuhaf olmuştur. Gammazlari iş başına çağırıyorum efenim. bi bakıp cikacaktim fakat bol gammazlama sonrasi çıkacağım, evet.

ot

güldürüyor efenim bu kez. **

2 saat sonra işte ya da okulda olmayacak insan

hepimizden toplu küfür almış insandır.

bugün benim doğum günüm

evet o gün bugündür.

ıssız adaya düşünce söylenecek ilk söz

kurtuldum!

yeni tasarımda entry takip

bulamadığım ve birinin yardımcı olduğu takdirde tarafımdan çok mutluluk duyulacağı butondur.

versace bright crystal

mükemmel bir kokuya sahip olan bayan parfümü. hypnose u bıraktıran bir parfüm gördüm hemen aldım. o derece.

sokakta satılan ürünler

en güzeli de sokakta yapılıp satılan köftedir.

söylerken iyi hissettiren kelimeler

amannn siktir et.

türkiye kaldırımlarında görülebilecek şeyler

bol bol karınca Yuvası.*

parfüm kullanmayan erkek

her gün duşunu alıp, deodorantını kullanıyorsa burada konuşmamızı yargılama hakkına sahip erkektir.

öğretmenlerin söylediği orijinal sözler

bütün hocalar: sizin sınıfa gelirken ayaklarım geri geri gidiyor biraz adam olun! olduk mu? olmamışız

para vs yakışıklılık vs efendilik

hepsi çöp. sadakat...

yerden aldığı ekmeği üç kere öpen çocuklar

bizim çocukluğumuzdur. ekmeğe, nimete olan saygı gösterilir.

winston one

winston süper light kullanan ben, arkadaşımdan banada sigara almasını rica ettim. gidip aldı geldi sağ olsun. bende pakete bakmadan açtım, o beyaz filtreyi görünce a hangi ara değişti diye düşündüm, yaktım, bir nefes çektim, ortada sigara yok arkadaş!

o değil de nisan da zirve yok muydu

olursa iyi olacaktır.