bugün

entry'ler (231)

son of a piscuit

Doğum günü kutlu olsundur..

hatay

hainlerin, kendini bilmezlerin, dinsizlerin, açgözlülerin, eli kanlı şerefsizlerin oyunlarıyla yok edilmekte olan şehir.

benim güzel memleketim...

ilk gidilen sinema filmi

(bkz: moulin rouge)

tihhen

hemşehrimdir.

doğum günü kutlu olsundur..

şanlıurfa

bu sabah gözlerini bembeyaz bir örtüye açan şehir.
yirmi yıldır kar yüzü görmemiş bu şehre kar yanlışlıkla mı yağdı diye sordurtmuyor değil.

ayrıldıktan 3 ay sonra mesaj atan eski sevgili

"rüyamda seni gördüm,iyi misin ? "
cümlesindeki 'seni köpekler gibi özledim'i bulunuz.

chirizonda

sözlük yazarları arası yılbaşı hediyesi kurasında eşleşip hediyesini tam zamanında bana göndermiş dikkatli, özenli ve düşünceli yazar.

bu teşekkür yazısı mahcubiyetimden dolayı biraz geç oldu çünkü bazı problemlerden kaynaklı* hediyesini yeni ulaştırabildim kendisine. üç gün boyunca kıpırdayamadığım hasta yatağımda gönderdiği fındık ezmesi eşliğinde zevkle okuyup yarıladım hemen gönderdiği kitabı. buradan kocaman teşekkürlerimi sunuyorum kendisine.

aslında gereği icabı yazıldı yukarıdaki satırlar çünkü dostluğu, hoş sohbeti ve samimiyeti yeni yılda aldığım en güzel hediye oldu. yüreğine şu dizeler ile umut serpmek isterim;

sana bir şiir getiririm
sözler rüyamdan fışkırır
dünya bölümlere ayrılır
birinde bir pazar sabahı
birinde bir gökyüzü
birinde sararmış yapraklar
birinde bir adam
her şeye yeniden başlar...*
anlayışına hayran kaldığım yüreği güzel insan; iyiki tanımışım seni...

hayattaki en kıymetli şey

annedir.

yalan dünya

nazarımda yalan olmuş dizidir. oyuncu kadrosuyla ve tanıtım reklamlarıyla beklentilerimizi yükseltip hayal kırıklığına uğrattıkları için yapımda ve yayımda emeği geçen herkesi esefle kınıyorum. her şey bir yana, ses çok çok kötü. tv nin sesini iyice yükseltip oyuncuları duyabileyim derken sesin bir anda yükselmesi ile öteki kanepede uyuyakalmış anneciğimi de korkuttum iyi mi?

bir kaç bölümden sonra sanırım yavaş yavaş oturacak dizidir.*
Lakin; bir ayrıntı pek hoşuma gitti. hoş ses probleminden kaynaklı antakya kelimesini ilk duyduğumda yanlış anladım sandım ama değilmiş. bir kaç defa daha tekrar edildi. kendi kendime niye ki acaba diye sorgularken, gülse birsel'in antakya gezisinden sonra yazdığı yazısı geldi aklıma. etkilenmiş besbelli. okumak isteyene de buyrun (#13603246).

pepee

sünger bob ile evliliğimden olma oğlumdur.

afyonkarahisar

geçenlerde gidip gördüğüm şehir. gezmek için az vaktiniz var ise rahat olun. öyle küçük bir şehir ki kaleydi, hamamdı, mevlevi türbe camiiydi derken hemencecik ve araç olmadan gezebilirsiniz. yemekte kocaman bir ekmek getirdiler, patates ile yapılıyormuş. gece çıkıp takılacağınız fazla mekan yok. alkol yine yok. soğuk olduğuna dair girilen entrylerin tersine, aralık ayında olmamıza rağmen inanılmaz sıcaktı.* afjet denen dahiyane buluşları doğal gazı sallar. binanın son katında kalıyor olmamıza rağmen sıcaktan uyuyamadık. insanları biraz garip. hemen hemen herkes bir cemaatin üyesi. dönüşte otogardan lokum hediye edildi bana ve yediğim en güzel lokumdu diyebilirim. ayrıca leblebi konusunda garip bir inatları var ki, çorumun meşhur leblebisinin esasen afyona ait olduğuna dair söylemler mevcut.

yeni öğrendiğim son bir özellik; atatürk'ün kocatepede çekilmiş fotoğrafında ''savaşı hallederiz de, şu afyonluları ne yapacağız?'' diye kara kara düşündüğü bir şehirmiş işte.*

yalnızlık

güzeldir güzel..

üst katın sevişgenleri

hayvan gibi sevişirken bir alt katta oturanların verdikleri sıfat. tabi zemin katta oturanın hiç şansı yoktur, anca yukarıdakileri dinlerler.

polonya lı hatunlar

çok sevilesi hatunlardır. eski sevgilimin polonyadayken onları çok sevmesinden bu tanımı çıkardım. *

15 15 yakalamak

züğürt tesellisidir. şöyle de bozulur,

- aaa! 15 15 biri beni düşünüyor.
- annendir.

son of a piscuit

saatlerce oturup sohbet edilesi, bilgisinden faydalanılması gereken yazar. bir kez daha sevdim, saydım.

ateşli hükumet kadını

az önce ruhsal engelli bir hastam tarafından sarf edilmiştir. sözlük kurallarına göre tanım yapmam gerekiyor di mi? tanım, hastadan geliyor o zaman.

-kırmızı saçlı, kırmızı rujlu olur ya kadınlar, işte onlar hükumet ajanı. devrimcileri öpüyorlar.'

çok güldüm be.

her şeyi kolaylaştıran en kısa söz

bilmiyorum.

fazla kıllı erkek

(bkz: kaptan mağara adamı)

salak ilkokul esprileri

- meraba
- sen eşşek ben araba.
!!!