bugün

en yaşanılası durumdur, acaba bir gün acaba bir gün yaşanılacakmı denen durum. nerdeeee..
istanbul'da, berlin'de, kuala lumpur'da yağmurlu bir günde cafede olmaktan ne gibi bir farkı olduğunu anlaşılamayan hadisedir.
londra'nın yağmursuz bir günü yoktur ki.. başlık direkt londra'da kafede oturmak diye açsaydı başlığı... ımmm... bu da olmaz dı. bir şekilde şeklini yapmak zorunda idi yazar ve bu yöntemi seçti. bu kelime oyunu da düştü.

sanırım sıçtın.
to sir with love filmi burda çekildi deyip hayallere dalmak ne hoş.
her firsatta kendi ülkesini savunanlarin "hedede olmaktan iyi degildir" gibi yirtinmalariyla karsilasmaktan daha eglenceli oldugu kesindir.

yagmurun ve kafenin, efendime söyleyeyim pabin sehrinde(pub olan pab, hehe) bir kafede oturup gazete okumak falan... eglenceli seydir vesselam.

ama tabi istanbul'da yankesiciler tarafindan kovalanmayla karsilastirilamayacak bir eylemdir.
bir saat sonra istanbul'da yaşayacağım his şu an yağmıyor ama ben gidince yağıcak hissediyorum. cam kenarı da benim hem de çok tatlı çok güzel bir kızla olacağım. noldu lan londralı ? *
(bkz: bu sabah yağmur var istanbulda) demiş şair. öyle bir havada sarıyer'de ya da taksim'de bir kafede türk kahvesi içip, kitap okumayı tercih ederim. ülkem ve değerleri hepsinden güzel sonuçta.
yağmurlu bir günde londra nın içerisinde bulunan herhangi bir cafe de olmaktır. ben londra için bir yabancıyım. bu gerçekten sadece george orwell in anlatabileceği bi atmosfer.
Sevdiğin insanla yaşanabilecek romantik anlardan birisi. ilerde yapmayı isterim ama gerçekten beni seven ve aşık olduğum bir insanla öyle olur olmaz insanlarla değil.
çok sıradan bişeydir. güneşli bir günde hyde park ta ya da st. james park ta olsaydı daha enteresan başlık olurdu.
izmir'de yağmurlu günde cafede olmaktan bi farkı yoktur.
(bkz: cafede yağmurun dinmesini beklemek)
(bkz: cafede iki gün yağmurun dinmesini beklemek)
(bkz: cafede bir hafta yağmurun dinmesini beklemek)
(bkz: londra da cafede çalışmak)
(bkz: çalıştığı işyerinde yatıp-kalkmak)
(bkz: ingiltere ye sığınma talebinde bulunmak)
(bkz: sınır dışı edilmek)
(bkz: istanbul da yağmurlu bir günde kahvede oturup hayal kurmak)
(bkz: ingiltereyi bir mok sanmak)
mucize değildir. başınıza sıklıkla gelebilecek sıradan bir olaydır.
(bkz: lordum her zamankinden mi)
afyon'da karlı bir günde evde olan kişinin kurabileceği bir hayaldir.
çünkü yağmur en çok londra'ya yakışır.
mevsim yaz ise eğer, gerçekten dünyadaki en huzurlu anlardan biridir yaşanılan.
(bkz: inanmayın amerikanın oyunu bunlar)
gitmediğim yerin hayalini kuramam ki. hayır yani, dah önce londrada yağmurlu bir günde, bir kafede oturmuş olsam buna özlem duyabilirdim belki. yağmurlu havalarda çarşıya bile gitmeye üşenirim ben. otobüsler sıkış tepiş malum arabmız yok. ha bide şemsiyeden nefret ediyorum. yanında elini tutup ıslanacağın sevgilide yoksa neyleyim ben yağmuru, nezle yapar, girp neyin oluruz.
izmirde yağmurlu bir günde kordonda olmanın tadını veremeyecek durumdur.
ulan batur'da olmaktan hallicedir.
yaşamak istedigim önemli anlardan biri umarım bir gün olur.
bir londralı için sıradan, üstelik sıkıcı mutad günlerden biridir. ama bizim için çok farklı ve güzel olacağı kesindir.

(bkz: millet deliye biz akıllıya hasretiz)
londra'ya en az bir haftalığına gelen bir kişinin %99 oranda yaşayabileceği bir durumdur.
londra'da sanıldığı kadar çok yağmur yağmamaktadır efendim. kim çıkarıyor bu yağmur muhabbetini bilmiyorum. hemen hemen her gün hava bulutlu ama. ben şahsen eski publarda takılmayı tercih ediyorum. adam gibi kafe bulmak çok kolay değil. güzel olan kafelerde tıklım tıkış zaten.