bugün

entry'ler (2159)

turist olsan türkiye ye gelir miydin anketi

Evet oyu kullandığım anket.

Otele giderim. Çomar yok. Çomarın erişemeyeceği çoğu şey benim hizmetime sunulmuş. Avrupa'dan geliyorsam param 10 katı kadar değerli. Bin avro bozdur 10 bin lira. Ee tatil bölgeleri de güzel. Neden gelmeyeyim ki

baris hemen simdi

Irkçı yaklaşımlarla aşağılanmaya çalışan yazar. Nicki oldukça anlamlıdır. Barış yoksa huzur yok, huzur yoksa güven yok, güven yoksa geleceğe dair umut yoktur.

koskoca devletin adi osman lan

Eski bir dost. Özlenir.

ece kscg

Çok eski bir yazar. Kulakları çınlasın.

laik eğitim istemiyoruz

Canlı bomba olmak isteyen kişi söylemi...

mustafa kemal atatürk

Büyük taarruz sonrası çadırındaki kitapların kutuya konulup, kaldırılmasını istemiştir. Biraz zaman sonra kitapların kaldırılmadığını görünce, nedenini sorar ve "sandık bulamadık, sandık arıyoruz paşam" yanıtını alır. Birazcık daha zaman geçer. Kitaplar hala çadırdave kutuya konulmamıştır. Tekrar kitapların neden kutuya konulamadığını sorunca, biraz önceki cevabı alır. Sonra mermi kutusunu göstererek: "artık bunlara ihtiyacımız yok. Kitaplara ihtiyacımız var. Bu kutudaki mermileri dökün ve kitapları kutuya yerleştirin" emrini verir.

Kendisi bu ülkenin en büyük entelektüellerindendir. Orta çağda yaşayan bir toplumu, içinde bulunduğu çağa taşımıştır.

tayyip erdoğan ın atatürk ten üstün olduğu gerçeği

Yabancı basının "nasıl başardınız" sorusuna (milli mücadele başarısından bahsedilmektedir):
-cebimdeki her 2 kuruşun 1 kuruşuyla kitap alarak.

Cevabını vermiş bir entelektüel insanla, kendisine kitap özetlerinin okunduğu kişiyi kıyaslamak bile başlı başına saçmalıktır.

Bakın gençler. 15 temmuz gecesi sizin en büyük zaferinizken, mustafa kemal atatürk'ün hatıralarında bile yer alamayacak kadar küçük kalır.

Dedeleriniz askerden kaçarken, subaylar savaşı Sakarya'da kahramanlık destanı yazan bir kişi için şuursuzca konuşmanız, mide bulandırmaktan ileri gitmez.

Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı geyiğine girmek istemiyorum ama, şunu ifade etmeden geçemeyeceğim: mustafa kemal var olduğu için şu an ırak, suriye, libya değiliz. 1923'te cumhuriyet ilan ederek, takip eden yıllarda inkilaplar yapıp, tamamen halkın iradesini yücelten bir insandan bahsediyorsunuz ve buna karşı sizin yaptığınız şey, can vererek kazanılan hakları, oy vererek tek kişinin iradesine bırakmak oluyor.

14 haziran 2017 fenerbahçe beşiktaş sj maçı

öncelikle futbol seyircisi ile basketbol seyircisinin profili çok farklıdır. sözlükte gördüğümüz kadarıyla futbol seyircisi basketbola ilgi duymaya başlamış ve basketbol seyircisine göre daha seviyesiz bir tutum takınmaya başlamıştır.
sonra da şenol güneş size basketbolu sevdirdi deyince "ama öyle değil" diye ağlıyorsunuz. ulan 3 sene önce basketbol kuralını bilmeyen adam, iki sene de ispanya basketbol ikinci ligi oyuncularını sayar oldu.
ne adamsınız lan siz!

bir kıza ayaklarımı yıkatmak

Öküzlüğün sonucudur.

trabzonspor ahlaken küme düştü

Hikmet karaman ile bir sezon geçir, sonra da küme düşme! Ulan adam real madrid'i küme düşürür!:)

Şimdi bizim rizelilerin anlamadığı şöyle bir şey var. Küme düşmenin sorumluluğunu üstünden atmak isteyen yönetim, teknik heyet ve siyasi kadro trabzonspor'u suçluyor.
Bursaspor son 6 hafta mağlubiyet almış, son maçı nasıl kazanacakmış. Evet, büyük bir formsuzluk...

Yalnız şunu değerlendirmek gerekir. Sırasıyla akhisar'dan 5, galatasaray'dan 5, rize'den 6 yiyen takım, sonraki hafta lig şampiyonuna 2-0 yenilmiş ve ikinci golü 90+5'te yemiştir. Beşiktaş karşısında sürpriz yapabilirdi. Bu artı motivasyondur. Bir sonraki hafta gençler karşısında 1-0 öndeyken iki tane yüzde yüzlük gol kaçırmış ve daha sonra yenilmiştir. Bu da eksi motivasyon.

Gelelim son haftaya. Takımın hocası istifa etmiş ve takımı battala'ya emanet etmişler. Takım kazanırsa ligde kalacak. Böyle bir durumda bir futbolcunun takımı ateşleyip, motive etmesi artı avantaj sağlar. Diğer taraftaysa son 7 maçında sadece antalyaspor'u yenen trabzonspor var. Yalnız burada parantez açmak istiyorum, trabzonspor'un fenerbahçe'ye karşı iyi futbol oynaması kimseyi şaşırtmasın. Bunlar da ekstra motivasyon sayesindedir. Neyse ligde kalmak için motive olan bursaspor ve maç bitsin de tatile gidelim diyen formsuz trabzonspor maçın 15 kez oynansın. En az 10 tanesini bursaspor kazanır. Bu sonuç beni şaşırtmadı ki, iddia da oynamıştım.

Bir de şöyle bir dipnot düşeceğim. Bursaspor taraftarı takıma destek olmak için bursa'dan trabzon'a gitmiş ve binlerce taraftar! Rizespor ise aynı saatte boş stadyuma oynadı! Takıma sahip çıkmak trabzonspor forması yakıp da trabzonspor'a laf yetiştirmek değildir! Takıma sahip çıkmak için stadyuma gidip, takımı ateşlemek gerekirdi. ilk yarı 3-0 öne geçmiş olsaydı rizespor, bursasporlu oyuncuların dizleri titrerdi.

Sezonun ilk yarısında hikmet karaman'ın gönderilmemesiyle rizespor küme düşmüştür! Yönetim sorumluluğu trabzonspor'a yüklememeli, giden kaliteli oyuncuların yerine transfer yapmadığı için rize halkından özür dileyip, sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabullenmelidir.

Not: rizeliyim.

en sevilen kitaplar

"Körleşme,
Gecenin sonuna yolculuk,
Zorba,
Kinyas ve kayra,
Oblomov,
Kumral ada mavi tuna"

ikizler burcu erkeği

Kararsızlık ile karaktersizlik arasındaki çizgiyi iyi tutturan erkeklerdir. içinde ben de varım. Bok atmayın.

kaşar kız isimleri

(bkz: eski sevgili isimleri)

liverpool 8 beşiktaş 0

Liverpool taraftarından çok, Beşiktaş'ın koyduğu taraftarlar hatırlar. *

avrupa krizdeyken türkiye nin yüzde 7 büyümesi

Yahu ben işsizim. iş istiyorum. işe girmek için de torpil yaptırmak istemiyorum. Kendime güveniyorum. Ben kimim? Bu ülkenin yüzde 6'sı -yüzde 7'siyim. Şimdi gelip bana diyorsunuz ki yüzde 7 büyüdük. Biz milyonlarca insan işsiz, geleceğe ait planı yokken, yüzde 100 büyüsen ne olur?
Sokakta limon satsan torpil yaptırmak zorundasın. Ne hale geldik.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

(bkz: Sürekli yeni kişilere mesaj atar oldun)

karı ile erkeğin eşit olmadığı gerçeği

M.ö 2000'li yıllarda, kadına karı deyip bir de erkekle eşit olmadığını iddia eden beyinsizler vardı. işte onlar yazı yazmayı öğrendi. Okumayı hala sökemedikleri için aydınlanamadı. Karanlık fikirlerini yazdılar. O yüzdendir ki onlar hala " eşitsizliği savunurlar."

5 şubat 2017 beşiktaş fenerbahçe maçı

iğrenç bir hakem yönetimiyle futbolla alakası olmayan takım kazanmıştır. Şu maça üzülen beşiktaşlı ve sevinen paralı köpekler futboldan anlamıyordur.

paralı köpekler

Aziz babanın en doğru sözü. Allah aziz babamıza uzun ömür versin.

50 bin lira ile ne yapılabilir

500 liracığını hayır için bana verebilirsiniz:)