bugün

entry'ler (22)

aşk

adını bile bilmediğim bir insana aşık oldum bu gece..aşk dedikleri şey bu mudur daha önce yaşamıştım oysaki bu olmalıydı ama bu olduğundan bile emin değilim..ama neden özlüyorum ki ilk kez gördüğüm bir insanı ve belki bir daha hiç göremiyeceğim..çok dua etmiştim aşık olmak sevilmek sevmek için ama böyle mi olucaktı hiç tanımadığım adını bile bilmediğim bir insana mı olucaktı bu.. acaba görürmüyüm başka bir yerde yine aynı şekilde belki de can damarım dı o..belki de yıllardır beklediğim aşktı o..kim bilebilir ki..belki de ömrümün sonuna kadar bir daha hiç görmeyeceğim onu..ama öyle de olsa neden içimde bir umut var ki..belki de sadece kendimi kandırıyorumdur..ey aşk seni bunca zaman bekledikten sonra neden şimdi çıktın karşıma ve bu şekilde..

bursa büyük fen dershanesi

bfd bir markadır...

osmanlı devleti

tüm devletler tarafından herşeyiyle örnek alınması gereken bir devlettir..

türk kızlarındaki şiddetli geçimsizlik merakı

Bence bunun tek nedeni türk erkekleri.

türk kızlarındaki evlenme merakı

hiç bir zaman böyle bir merak olmadı içimde..bence erken evleniceklerine hayatlarını yaşamalılar insanlar..önce kendi ayakları üstünde durmalılar ekonomik özgürlüklerini kazanmalılar daha sonra evlilik düşünmeliler..kadın kendi ayakları üstünde durabilirse erkek tarafından ezilmesi daha az olucaktır çünkü..ama ne yazık ki her kadın şanslı olmuyor mecbur evlenmek zorunda kalan kadınlarımız da var ülkemizde ve bu gerçekten çok üzücü bir olay..zorla sevmeye sevmeye evlenmek kendisinden yaşça büyük insanlarla...

jeux d enfants

Gerçekten izlerken hadi ya, yok artık diye tepki verdiğim bir filmdi. Biraz şaşırtıcı birazda duygusal. Ama aşk tadı kesinlikle var.

ilk aşkın insana kattıkları

ilk aşk acıdan başka bir şey değildir yıllar geçsede üstünden o acı hep tazedir insanın kalbinde..öyle bir acıdır ki o sevdiğinin bir gülümsemesiyle kaybolan sevdiğinin bir gözyaşıyla mahvolan..ilk aşk ilk aşktır işte ne yaparsan yap onu asla değiştiremezsin..diğer aşklara sevgilere hiçbir zaman benzemez çünkü ilk aşk ilktir, tektir..onun seni üzeceğini bile bile sarılırsın ona yapamazsın onsuz..öyle birşeydir ki onsuz nefes bile alamazsın ama zaman insana nefes almayı öğretir taki ilk aşkını bigün bir yerde görene kadar.. ilk aşk kalpten asla çıkmaz..çocuklukta yaşanan saf ve temiz duygularla kaplıdır çünkü ilk aşk..ilk aşk insanı sarhoş eder kimine göre geçici bir sarhoşluk olur bu kimine göre kalıcı, kimisi uzaktan izler ilk aşkını kimisi yakından, kimisinin sevmeye fazla imkanı olur kimisininde hiç olmaz ama ilk aşk başkadır her zaman...seni seviyorum by RA...ilk aşkıma...

sevgiliye sarılmak

karşında aşık olduğun kendi parçan gibi gördüğün birine sarılmaktır..ona sarıldığında eğer için gidiyorsa hep onun kollarında olmak istiyorsan zaten aşıksın demektir..sevgiliye sarılmak başka bişidir işte....

dünyada son 67 saniyen kalsa ne yapardın

sevdiğim insanın omzuna yatar son nefesimi onun kollarında vermek isterdim..son anımda bile onun yanımda olmasını isterdim..

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

camille çok güzel bir aşk filmi tavsiye ederim..

londra da yağmurlu bir günde cafede olmak

Sevdiğin insanla yaşanabilecek romantik anlardan birisi. ilerde yapmayı isterim ama gerçekten beni seven ve aşık olduğum bir insanla öyle olur olmaz insanlarla değil.

ilişkiye yeniden başlamak

saçmalıktan başka bir şey değildir..ilişki biter söylenebilecek en ağır en kırıcı en söylenmiyecek sözler söylenir hakaretler edilir terkedip giden kişi tarafından özellikle çok fazla geride kalan seven kişi söyleyemez çnkü böyle şeyler ama onunda bir sınırı vardır o aşıldıktan sonra artık zaten sevgide bitmiş olur bu durumda karşılıklı bütün bunlar yaşanmışken ilişkinin yeniden başlaması gibi saçma bir şey olamaz nasıl bakılır ki birbirinin yüzüne...iki yüzlülükten başka birşey olmaz.. yenilere bakıcaz artık eskiler eskide kalmıştır zaten bırakıp gittiyse mahkumdur eskide kalmaya elindekinin değerini bilmediyse bu onun sorunudur terk edenin..kafasını gitsin duvarlara vursun şimdi...geriye dönmeye çalışmasın saçmalamasın yani...

mustafa kemal atatürk

onu anlatacak gerçekten o kadar çok kelime varki ama hangisini seçeceğimi kendim bile bilmiyorum..en güzeli o sadece MUSTAFA KEMAL ATATÜRK demek bence bu herşeyi açıklıyor!!!

aşk ı kıyamet

herkes aşkını yazmış duvarlara kağıtlara ben seni sardım sakladım yarınlara beklerim günüm gelecektir nihayet sonu yok bunun bu aşk-ı kıyamet...

türkiye nin olmazsa olmaz şehri

bursa ailemin yanı..

kızının ateşi olup olmadığına öperek bakan baba

dünyanın en değerli insanıdır.keşke yanımda olsaydıda şu andada baksaydı bana ateşim varmı diye ben ateşler içinde yatarken..

başka dilde aşk

mükemmel bir film ve işte aşk budur ya dedirten bir film..insana acaba böyle aşklar varmıdır hayatta diye düşündüren birazcıkta olsa insanı gülümsetebilen bir film..aşkın ne yeri ne zamanı ne mantığı nede fikri vardır aşk aşktır işte bilemezsin anlayamazsın birden oluverir herşey..

özlemek

özlem nedir aslında? unutulmaktan doğan bir duygu mu sevgisizlikten doğan bir duygu mu yoksa onsuzluktan doğan bir duygu mu?? hiçbiri değil belki de..belki de sadece insanların kendilerini iyi hissetmek için oluşturdukları pisikolojik birşey..özlem kelime anlamında özlemek var ama özlemek ne demek uzakta olursun görmezsin buna özlemek dersin ama birgün elbet görürsün ama ya ölüm? ölümde de aynı özlem kelimesini kullanırız ölümün dönüşü yoktur biliriz ama onada özlem deriz çok sevdiğimiz bir insanı uzun zamandır görmediğimizdede özlem deriz buna ama bir zamandan sonra alışırız onun yokluğuna ee o zaman da adı özlem olmaktan çıkar..aslında özlem nedir??özlem diye birşey yoktur bence yokluk diye birşey vardır ve bu yokluktan kaynaklanan bir yalnızlık ve tüm bunların sonucunda özlem diye nitelendirdiğimiz bir kelime...

kadının karşısında ağlayan erkek

asla inanılmayacak olan gözyaşları adeta bir tuzak..bayanlar sakın ola inanmayınız böyle erkeklere hiç bir şekilde kurtuluşları kalmadığı bir olaydan sıyrılmanın tek yolu seviyorum seni ama gidiyorum ve ağlıyorum aslında senden sıkıldım da gidiyorumun daha acıklı versiyonu çünkü bayanlar duygusaldır eğer ben böyle yaparsam bak bende ne haldeyim ağlıyorum bile o derece düştüm yani pisikolojisine sokmak bayanları..asla bir erkeğin göz yaşlarına inanmayacaksın eğer inanırsan çok aldanmış olursun hayatının en büyük hatasını yapmış olursun ama biz bayanlar ne olursa olsun bir erkek özellikle aşık olduğumuz bir erkek karşımızda ağladığı zaman kendimizi tutamıyoruz ve aptal gibi onların o sahte gözyaşlarına inanıyoruz çünkü toplumda şöyle bir genelleme var eğer bir erkek ağlarsa gerçekten içten ağlar ve gözyaşları asla sahte olmaz..yok öyle bir şey ya sadece göz boyamak onların yaptıkları öyle bir an geliyor öyle bir olay oluyor ki diyosun ki hiç bir şey gerçek değilmiş ağlaması bile o zaman anlıyorsun ki erkekler ağlamaz ne olursa olsun..

facebook tan eski sevgilinin fotoğrafına bakmak

ne aşk ne sevgi ne özlem nede artık geriye kalan duygularla ilgili bir durumdur..alışkanlıktır aslında her zaman yaptığın bir şeyi yapmamak gibi bir şeydir hani bir yemek öğününden kahvaltıyı çıkarmak gibi ama zamanla buna alışırsın ve yememeye başlarsın bu seni ilk başlarda çok etkiler(ayrılığın ilk evreleri) daha sonra daha az etkilemeye başlar(ikinci evreleri) daha sonra sanki hayatında pek bir değişiklik olmamış gibi gelir(son evreler) ve bir bakmışsın aslında senin alışkanlık diye düşündüğün şeyin aslında pekte bir önemi yokmuş hayatında çokta gerekli bir şey değilmiş yemesende olurmuş o yemeği(bakmasanda olurmuş resimlere yada sevmesende olurmuş onu)..insanın alışkanlıklarında kurtulması biraz zaman alsada hiç atlatılmayacak yada hiç bırakılmayacak bir şey değildir alışkanlık.. çünkü zaten sen kendin alışmışsındır ona kendi isteğin ve kendi arzunla..