bugün

gözlerinin içine bakması arkanı döndüğünde kalçalarına bakması tecrübe ile sabittir.
bazen hiç gün ışığına çıkmayan belirtilerdir. o kendinin senin herşeyin olduğunu bilmediği için normal bir arkadaşmışçasına davranmaya çalışırsın. bazen saçmalarsın tabi sen de bir ademoğlusun sonuçta. ama örneğin deneyimleriden yola çıkarsam varabileceğim en önemli 2 belirti şudur: (kağıt kalem çıkartın, sınavda sorarım bunu)

1-hoşlanan kız er kişinin yanında sürekli ağzına dolanan argoları kullanmamaya çalışır. başka arkadaşlarıyla sürekli bir itiş kakış ilişki içerisindeyken o kişiye en tatlı ve kibar yüzüü göstermeye çalışır. iyi bir gözlemci bunu farkedebilir.
2-ne kadar kibar ve umursamaz davranmaya çalışsa da önemsiz bir şeyden alınıp gücenir, bunu da ister istemez belli eder karşısındakine. örneğin bir gece öncesinden internetten konuşurkene er kişinin neden "iyi geceler" demeden çıktığı veya neden geç cevap verdiği üzerine bir tartışma başlatabilir. normal bir arkadaş yapsa bunu ertesi gün hatırlamaz bile.* * er kişi buradan da bir şeyler çakmazsa artık maldır, malın önde gidenidir, o hoşlantıyı hak edemeycek derece de zübüktür. selametle denilesi kişidir.
kadın rastgele bir cafede barda tanınmayan biriyse; kadın hoşlandığı birini gördüğünde;

- saçlarıyla oynar
- sırtını geriye yaslar omuzlarınıdışa çeker (bu bir özgüven göstergesi olarak göğüslerini öne çıkarır)
- hoşlandığı kişiye, karşıya uzun bakışlar atar (eğer kalabalık bir grup varsa veya erkek farketmediyse, onun dikkatini çekmek için)
- eğer bacak bacak üstüne atıyorsa, topuğunu size doğru çevirdiğine bu reddedilmemesi gereken bir davettir, masasına gitmeniz gerekir. *
hatun kısmının abuk sorularla muabbet kurmaya çalışması en önemli belirtilerdendir.

yazdır hava yanıyordur.bir konser ortamında:
-yaa bu hava da neden bu kadar sıcak anlamadım mehmet vallahi
+yaz ya ondan olabilir mi sence?!!!
-ayy evvet tabi ya mehmet süpersin!!!
+tağmam...

zordur çok zordur
saçmalamak. çok net söylüyorum kız ilişkiler konusunda fazla deneyimli değilse hoşlandığı kişinin yanında cümleleri toparlayamaz. ara ara "ne diyorum ben be" der içinden ama yine de toparlayamaz cümleleri.
ben seni bir yerlerden tanıyorum sanki, sen şunun arkadaşı mısın
en kısa şekilde söylemek gerekirse ilgilenmesidir.
"Şu kız güzelmiş, bak hem senide kesiyor... Ben tanıyorum istersen ayarlim hemen?"

Bunu diyen bir kız, bariz şekilde sizden hoşlanıyordur.
sizinle uzun sure alay ve dalga geçmesi lakap takmasi ve sonra ne oluyorsa cikma teklifi etmelerii, 1 değil 2 değil gelde belirti olarak sözlüğe yazma.
karşılıklı diyaloglarda hafif üstünlük sağladığınız sözde birden size dönüp,
+ukala... demesi.**
hüdüt:yaa yavrum niye eksiledin anlamadım ki?
gel sen şöyle gel bakem.
arkadaşlarınızla muhabbetini arttırması, böylece sizinle daha çok vakit geçirebilir ve ortak noktalar bulabilir.
mekanın en güzel kızını gösterip ''ne aptal bir kız değil mi?'' demesi.
salaklaşmak.
yanlış alarma sebep olurlar.
utanmak, gülümseyıp durmak hatta bu durup durup gülmeye kadar gidiyorsa aşk var aşk.beden farkında olmadan hedef kişiye döner, bacaklar üst üste illa ki.
elinde avucunda ne varsa ikram etmesi ve 'ismin neydi acaba ben nalan' vb. belirtiler göstermesi.
uzun uzun dikkatli dikkatli çocuğu kesmesi, göz göze gelinen o bir iki saniye de gözlerini kaçırması. şahsın ismi geçtiğinde gözlerinin içinin parlaması. çocukla konuşmak için saçma saçma konular açıp ağzını yoklamaya çalışması... vb.
merhaba derken gülümseme katsayısının artması.
Kişisine göre değişsede.genelinde salakça belirtiler görüldüğü aşikardır(belirtilmelidir ki erkekler de salakça davranışlarda bulunur yaratılış işte naparsın)
arabasına arkadan çarpan mal hala cep telefonuyla konuşmayı sürdürürken sırf yakışıklı bulduğu için sesini çıkarmayıp anlayışlı davranan az çatlak cadı buna bir örnektir.
sınıfta size en yakın sıralardaki * arkadaşınızla çok samimi olmak ya da olmaya çalışmak.
Gözü üstünüzden ayrılmaz, her zaman masum bir bakış vardır, göz göze geldiğinizde gözlerini kaçırır..
kalabalık bir guruptayken sizi ara ara kesmesi ama hiç konuşmaması ya da konuşamaması. öyle bişey ki sizle konuşmadığı için sizden nefret ettiğini bile düşündürtür. ama bizzat yaşanılmış bişey olduğu için söylüyorum bu kişinin size aşık olma ihtimali vardır.
görüş alanınıza geçip saçlarıyla oynaması ve dahi sigara içerken -istemsiz olarak- bileğinin iç tarafını size doğru çevirmesi.
bakışlarını kaçırması , terlemesi , saçıyla oynaması , durup dururken neyin var diye sorması (konu açma amaçlı)