bugün

entry'ler (320)

ergenlik belirtileri

Özellikle kızlardaki herkes bana aşık, herkes beni izliyor paranoyası.

düşmanımdır seni kim bulursa cana yakın

Nilüfer in intizar şarkısında geçen, buram buram kıskançlık kokan ve ancak çok aşık birinin söyleyebileceği bir söz.

erkeğin karizmasını dağıtan şeyler

annesine ya da sevgilisine küfretmesi, saygısızca davranması.

işler güçler

bu akşamki başlangıçla gülme krizine soktular berbat geçen günümü neşelendirdiler zekalarını gönülden kutluyorum:D

para için yapılmayacaklar

çok net olarak vatana ihanet.

mutlu olmanın yolları

mutlu etmek.

erkekleri itici yapan detaylar

kesinlikle trip atmalarıdır.

kingo disco daki komik vtrlerdeki kadın

disko kralında vtrleri okuyan komik sesli hatundur. bu ablamız aşk adlı kısa vtr yi okurken gülmekten yataktan düşmüşlüğüm vardır. adı merak konusudur.

sahaneym sahane

yeni nesil entryleriyle hem güldürüp hem düşündüreceğini umduğum kankalitamdır kendisi. sözlüğümüze hoşgelmiş.

zonguldak

zonguldak değil zonguldağ olmalıymış, bir tek ereğli si güzeldir gelin görün.

öldükten sonra efsane olacak türkler

(bkz: bülent ortaçgil)
(bkz: bülent ersoy)

acayip ismine rağmen mevki sahibi olan kişiler

(bkz: muhteşem kot)

türkiye de en çok içilen sigara markası

winston tabiki.

hala uyumayan insan modeli

geceyi sessizliği seven insandır.

requiem for a dream

izledikten sonra vücudunuz tepki vermeye başlar; mideniz bulanır birkaç gün, hissedersiniz adeta yaşarsınız sizde o hikayeyi. oyuncularında karakterlere cuk oturması ve rollerinin hakkını vermesi tartışmasızdır.

sözlük yazarlarının itirafları

yazarların hayatlarının hataları diye bir başlık var, çoğunluk aşk ya da yaşamak yazmış. hepimizin derdi aynı neden hala aşkı bir deneyim olarak göremeyip kendimizi üzüyoruz? ayrıldıktan sonra o kişinin kusurlarını bulup kendimizi teskin etmeye çalışıyoruz ya da kendi hatalarımızı gözümüze sokup ne kadar aptalım diyoruz? o insanı neden yaftalıyoruz ve neden unutuyoruz onu sevdiğimizi? bilerek, isteyerek yaşamıyor muyuz? hayatımızı biz şekillendirmiyor muyuz? o halde neden üzülüyoruz hala? ben artık hata olarak görmüyorum aşkı bu da benim itirafım olsun.

istanbul un altınları

ilk bölümünden anladığım kadarıyla filmi demet akbağ tek başına götürecek. senaryo çok orijinal olmasa da oyunculuk yeteneği izlettirir.umarım yayından kalkmaz da en azından izleyecek iyi bir şeyler buluruz televizyonda.

boğa burcu erkeği

evlenilecek erkektir.

mealini bilmeden kuran ı kerim okumak

halkımızın yaptığı en saçma işlerden biridir. yahu anlamadığın şeyi okumak ona körü körüne bağlanmak değil midir? araştır, öğren bu kadar zor mu?

sözlük yazarlarının itirafları

ayrıldım,pişman değilim. ama içimdeki bu tuhaf his ne, neden hala midem bulanıyor ve hala onu düşünüyorum anlamıyorum kendimi.