bugün

entry'ler (898)

konudan konuya atlamak

-Tefeciden para mı alsam?
-Tefeci faiz oranları
-Tefeci şirketleri
-Türkiye'de tefecilik
-Tefeci cinayeti Nesim Malki
-Nesim Malki borçlu listesi
-Neden ve kim öldürdü
-Hayyam Garipoğlu kimdir (Cem Garipoğlu konuları vb.)
-Halit Cıngıllıoğlu Kimdir?
-Amedeo Modigliani, La Belle Romaine isimli tablosunun eski sahibi.

En son artık Amedeo Modigliani'nin tablolarını incelerken kendimi buldum.

Kısaca tefecilerden para almayın.

alesha dixon

şu an 42 yaşında. ama zaman ona uğramamış gibi. gerçekten bir çok alanda çok yetenekli, sempatik ve güzel bir kadındır.

kızlar neden erkekler kadar aşk acısı çekmiyor

Erkeklerin, kadınlardan daha çok aşk acısı çektiğini kim nerede söylüyor? Sanırım bunlar izlediğiniz Türk dizlerinin etkisi. Yapısal olarak kadın daha duygusaldır.

yüzde üç

Gerçekten sürükleyici bir dizi olmuş. Ama dizi de o kadar çok p.ç kurusu ve ş.refsiz var ki, izlerken çok fazla siniriniz bozulacak. Onun dışında konu, işleyiş, efektler vs güzel olmuş. izlemeye değer.

hanımın ben salsa bachata kursuna gideceğim demesi

Erkek: Aşkım geç kalacağız. Ders saat 9'da. Hazırlan da çıkalım.

kahrolsun halkların kardeşliği

"KHK" diğer açılımı.

john wick 3 parabellum

muhteşem.

anneannesinin başında yumurta kıran ergen

tipinde meymenet yok. tipini....
ne vicdanım alıyor nede terbiyem. ailesine bunu yapan, yarın k.edi g.tünde torpilde patlatır.

haley reinhart

Postmodern Jukebox ile harika coverlara imza atan 1990 doğumlu amerikalı şarkıcı. Ses tonu gerçekten bir harika. sesiyle bu kadar oynayabilen insan sayısı çok azdır muhtemelen. bir insana ne söylerse yakışır mı? işte bu arkadaşa yakışıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=g_HN50TLuaI
http://www.youtube.com/watch?v=sB6HY8r983c

inanılmaz bir yetenek.

ben bir kürdüm

ben buradayım diyerek kendini başkalaştırıyorsun. Neyi ispatlamaya çalışıyorsun?

SGK sana ödeme yapmıyor mu?
Hastanelere arka kapıdan mı alınıyorsun?
Otobüslere fazla ücret mi ödüyorsun?
Okullar da eğitim almana izin verilmiyor mu?
işe gireceksinde işe mi almıyorlar?
Taksi çağırdın da gelmedi mi?
Telefon faturanda kürt vergisi mi kestiler?

Nedir sana "ben bi kürdüm" dedirten hadise?

kur an ı kerim in insan yazması olmadığının ispatı

insan bir şey yazmaya başladığında sistematik olarak giriş, gelişme ve sonuç odaklı yazar. Fakat Kuran-ı Kerim'de böyle bir şey söz konusu değildir.

Hz. Muhammed s.a.v. zamanında inen ve 1000 lerce kişinin şahit olduğu ayetler, daha sonra kitaplaştırılmıştır. Çünkü yaşadığı sürece sürekli vahiy indiğinden ötürü, sonu ancak ölümünden sonra olabilirdi diye düşünüyorum. Çünkü o bir yazar değil, o bir peygamberdi.

Ayrıca Hz.Muhammed s.a.v. her şeyi vasiyet etseydi, daha sonraki bir çok olayda "vasiyeti yok" denerek sapma ve yanlış işler yapılabilirdi. Bunun yerine halifelerine ve sahabelerine uyulmasını hadislerinde belirtmiştir. Onların da bunu kitaplaştıracak akla sahip oldukları aşikardır.

Araştırmalarımdan Kur’an ayetleri kağıt, bez, deri parçaları, taş, tuğla, kürek kemikleri üzerine yazıldığını gördüm. Muhtelemen düzgün bir hale gelmesi zaman almış olabilir.

En eski Kuran'ın 1370 yıllık olması, onun bir diğer kitaba bakılarak yazılmadığı anlamına gelmez. Ayrıca belkide en eski Kuran şu an dünyada bir yerde saklanıyor da olabilir.

Şu özelliği de çok hoşuma gitmektedir; hiç bir ayetin farklı bir adam tarafından yazılmış hali yoktur. Mesela Ahmet'in Fatiha suresi, Mehmet'in Fatiha suresi gibi. 1400 yıl önce gelen ayetlerin asla bir kopyası ve benzeri yazılmamıştır/yazılamamıştır.

işte bu da hayranlık uyandıran kısmıdır ;

Hicr Suresi 9. Ayet ; Şüphe yok ki Kur'an'ı biz indirdik ve şüphe yok ki onu mutlaka koruyacağız.

Fakat bir mabede kapatıp, kapısına iki tane melek koyarak olmuyor. Allah'ın hikmeti böyledir. insan aklı asla tam olarak kavrayamaz.

Bir de en önemli kısmı inanmak istemek ve yada inanmak istememek. ikisi içinde her zaman bir yol bulabilirsiniz.

inanmanız dileğiyle.

d smart

Gördüğüm en o.çocuğu kurum. Bu yazıyı okuyorsanız lütfen sakın almayınız. Sakın.

elif ipek in bay bay memeler partisi

Muhtemelen babası daha önce "bay bay" demiştir böyle memelere.

şımarık çocuğa hiperaktif deme yavşaklığı

o kadar çok var ki... Kafamızda terlik, sırtımızda oklava ve ağzımızda acı biberin tadıyla büyüdük biz. Maşallah'ta iyi bireyler olduk. Çocuğa şiddete karşıyım elbette. Lakin hangi çocuğun sopadan, hangi çocuğun laftan anladığı günümüzde çok aşikar. Hiperaktif deyip olayın içinden çıkmamak gerekiyor.

bir kızın iç güzelliği dış güzelliği mi önemli

günümüz dünyasında dış güzelliğini beğenmediğinin, iç güzelliğini merak etmiyorsun maalesef...

evlilik

Sabır, özveri ve çok fazla fedakarlık gerektirir. Evleneceğiniz kişinin vicdanlı ve kıymet bilen birisi olmasına dikkat edin. yoksa ne kavga biter, nede yaptıklarınızın bir önemi kalır.

the protector

Düşünüyordum ne kadar kötü olabilir diye. Ama tahminlerimin bile üstünde kötü bir dizi oldu. Yine de Türkler yapmış, izleyeyim diye kendimi sıktım. Fakat Çağatay Ulusoy'un ve takımının beceriksiz oyunculuğunu, kurgu eksikliğini, işleyişteki hataları izlemeye daha fazla dayanamadım ve ilk kez bir diziyi yarıda kestim. Dizide sadece Okan Yalabık'ın sahnelerini güzel buldum. Adam gerçekten bir oyuncu.

Ve bizler dizi oyuncularını, oynadıkları eski dizilerin karakterlerine çok bağlıyoruz. O yüzden yeni dizilerde, yeni yüzler görmek dizilerin ömürlerini uzatıp, kalitelerini daha çok arttırabilir.

iyilik kendin için mi yoksa başkası için midir

kendin içinde iyilik yapabilirsin, bir başkası içinde. hatta her hangi bir canlı için de iyilik yapabilirsin. iyilik herkes ve her şey içindir.

the walking dead

gerçekten izlemeye değer arşivlerde olması gereken bir dizi.

erkekleri kızların gözünde bitiren olaylar

verilen sözü tutmamak.