bugün

en mal espirinize bile katılarak gülmeleri, yan yan bakmaları..
edit: iş bu entry, zibilyon adet kötü oy yemesi sebebiyle silinmiştir.

edit 2: ne silcem lan, vermesi işte, kız veriyorsa hoşlanmıştır ötesi mi var.

original entry:

(bkz: vermesi)

edit 3: entryde kafayı yedi, bir anlaşılmamışların en başında, bir en beğenilenlerde...
yüz kızarması.
hoşlanmıyormuş gibi davranmaları..
yan gözle baştan aşağı süzmek.
biyiklarinin terlemesi.
sizi gorunce birden sacma sapan davranmalari, elindeki cayi, kahveyi vs. dokmeleri...
"sevgilin var mı" diye sormaları. "hiiç öylesine sordum" deseler de yemeyiniz...
a ne güzel olurdu ''keşke senle daha önce tanışsaydık yaaaa'' demeleri.
(bkz: erkeklerin hoşlanma belirtileri)
kendiniz yapabileceğiniz şeyleri sizin yerinize yapmak istemeleri.
gözlerinin içine baktığınızda, gözlerini gözlerinizde tutamamaları,
sanki hiç farkınızda değilmiş gibi davranmaları,
sizin bulunduğunuz ortamda canlanıp neşeli olmaları,
oradan ayrıldığınızda gözleri ile çaktırmadan sizi takip etmeleri,
ve evet sizin söylediklerinize gülüp sizi dikkatle dinlemeleri..
kahvesini paylasmasi.
hem de ictigi.
çaktırmadan bakmaya çalışmaları, göz kaçırmaları, terslemeleri, hayran hayran bakınmaları...kişiden kişiye değişen belirtilerdir. bu yüzden kesin tespitlerde bulunmak zordur.
gidiyormuş gibi yapıp kalmaları.
maalesef hoşlandığı erkeğe açılamadığı için belli etmeye çalıştığı hareketlerin bütünü.

Kızımız bir erkekten çok hoşlanmaktadır. Öyle böyle değil sırılsıklam. Ama şimdi ben söylersem erkeğin gözünde değerim düşer o söylesin diye düşünür. Sadece bakışlarla ve iki kelime konuşma ile bunu belli etmeye çalıştığını düşünür. Tabii karşısındaki erkek bir şey anlamaz, çünkü kız hiç bir şey anlatamamıştır. Kız da aklınca ben buna hoşlandığımı anlatmaya çalıştım anlamadı ki diye düşünüp erkekten uzaklaşır. dünyada erkek bitmemiştir ya.

Yahu anlayamıyorum kardeşim hepimiz yaşımızı başımızı almışız, hoşlanıyorsan veya seviyorsan söylemen lazım, bunun kızı erkeği mi var? Ne bu şimdi, ilkokul çocuğu gibi, "aaa o bana baktı, o bana gülümsedi beni seviyor benden hoşlanıyor oley oley"

yıllar sonrası editi : imla
şahsı muhtereme ^uyuz^,^uyuzcuk^ söylemleriyle takılmaları..
Ereksiyonumsu haraketler de bulunulması sonucu hormonların ayaklanması
kuyruk sallaması.
göz kaçırma. *
konuşurken anormal saçmalama ve miyavlamak.
salak salak gülmek. *
burcunuzu sorması, sonra yükselen burcunuzu sorması.. verdiğiniz cevaba göre sevinmesi veya üzülmesi..
sizi gördüğünde şorriklarının akması.
yemekte olduğunuz çikolatayı 'ister misin?' diyerek uzattığınızda tam da sizin ısırdığınız yerden ısırması ve büyük bir keyifle gülümseyerek uzun uzun çiğnemesi ve yavaşça yutması.
kurduğu cümlelerin sonuna nokta ya da noktalama koymamaları..
sizin konusmalariniz esnasinda arkadasiyla surekli dirseklesmesi, firsat buldukca onunla fisildasmasi, sonrasinda yan gozle sizi izlemesi.