bugün

(bkz: bakara makara)
(bkz: öküz möküz)
Adam 70 yıl öncesinin türkçe ezanını unutmaz da bakara makara rezaletini unutur. Amiptir. Hafızası belki de bir terliksi kadardır. Imanı da biatı kadardır. Nerede o halife ve sahabe hz. Osman'a, hz. Ömer'e bile hesap soran müslümanlar, nerede günümüz badem bıyıklılar.
adamın iyi çaktığı, bazı arkadaşların serzenişlerinden anlaşılıyor .

(bkz: deveye diken insana z iken yaranır) .
aman aman ergenler tarih dersinden kalmış da başlık altında toplanayazmış öğlen öğlen.

bu Müslüman oy vermekle kalmaz bunlara tarihi boyunca tapar bile, ezan sesi susmasın diye kan döker de sene 1932 olunca ezanı yasaklayana, haccı, kuranı yasaklayana tapar bile, canım benim ya, yeni bir şey sanıyor. oysa Kemalist bire süregelimdir. ne olacağımış dostum. seküler toplum kurmaya çalışıyorduk ya şapka ile eldivenle.

kime oy versin; daha liseden yeni mezun kızın bir gevşek şalından örtüsünden korkup üniversite kapılarından avlayanlara, çalışmasını yasaklayanlara mı, yoksa kanı ile bir bok olduğunu sanan vaad ül şahanelere mi... peh...
scrickss ve tilki gibilerdir.
vicdanı kurumuş, kendine müslümandır.
işine geldiğine göre müslümandır. bir chp'li cumaya gitmese taşlar bunlar ama oy verdikleri adamlar kuranla dalga geçiyor hiç umurlarında değil.
çıkarları yada cahilliğine kapılıp vicdanını hiçe sayma şeklidir.
yazıklar olsundur kendisine, bide bunlar başımıza geçerse vay halimize. düşünmesi bile acı.
müslümanlığı tartışılamaz. Birincisi olaylardan ya bihaberdir yada çok ak partinin tabanını oluşturan geçmişte büyük zorluklar çekmiş ve sol hükümetinin gelmesini istemeyen veya korkan muhtemelen düşünmek yerine kendi istediğine inanmak isteyen kısmen cahil insan topluluğudur. Efendim!!
Tatli su muslumanidir. Ayrica bunlarin cogu kurani bile okumamistir.
(bkz: ben ben ben ben ben ben)

akp yok kavga yok
Takım tutar gibi parti tutan müslümandır belki de değildir kendini öyle sanıyordur. hissediyordur en azından.
chp'ye oy veren cahil müslümanlardır..

yazık!
ezanı türkçe okutuluuooooğğğrrroo mu! koaafüürrlerr.
duymayan müslümandır.
Olur mu öyle şey, Rte ve saz arkadaşları tarafından bir hareket veya davranış yapılmışsa bunun kesin mantıklı bir açıklaması vardır. Ben demiyorum % 50 diyor.
(bkz: oy vermiyorlar diye kuduran ateist)
başörtüsüne fahişe kıyafeti diyenlere oy vermemiş müslümandır.
tam karşımda ofisimizde bulunan müslüman! ( sözde tabi ).

sakince sordum neden diye belki benim bilmedigim belki benim atladıgım bir şey vardır lütfen anlat dedim sadece sana göre hırsız katil bana göre iftiraya ugramış biri dedi.

ama çocuklar öldü insanlar bölündü falan, benim için önemli olan benim çıkarım benim huzurum dedi.

yani bu müslüman sözde müslümandır içinde ne vicdan ne insan sevgisi hiç bir şey olmayan soylarının nerden geldigi belli olmayan haysiyetsiz insanlardır.
tabi şimdi ellerinde başka argüman kalmadı. kuran ile dalga geçenlere oy verdiler diyorlar. Peki biz oy verdik de siz ne yaptınız. Bu soruyu sormayı önce hak etmen gerek. tüm teşkilat içinde bir tanesi çıkıyor densiz densiz konuşuyor diye taş kafalı kemalistler gibi mi davranaydık yani. ihraç edilir olur biter. Bir kişinin konuşması tüm teşkilatı bağlamaz, kendini bağlar. Sen iki lafı bir araya getirmeyi becerip konuştuğunda biz diyormuyuz bunun sülalesi böyle diye.
gibi yapan müslümandır, müslümanlığın felsefesini bilen müslüman kesinlikle oy vermez/vermemelidir...
cahil müslümandır. hatta müslümanlığı bile sorgulanmalıdır. gerçi bu kadar kasetten sonra hala birinci parti ak parti oluyorsa herşey sorgulanmalıdır. belli ki biz yanlış yapıyoruz arkadaş yoksa bu kadar insan yanılıyor olamaz. tayyip hazretleri türkiye için büyük şans biz göremiyoruz.
müslümanlıktan önce tüm benliklerine zerk edilmiş bir tayyipçilik sonrasında koyunluk, ustaaaa diye saçmalamlar vs vardır. he müslümanlıkları nerede kaldı, hala geriden geliyor onlar suriyelileri koruyan israile diklenen başbakandalar ne yazık ki. belki de bir ayet huzur veriyor teselli ediyor beni " bilmiyorlardı, bilselerdi yapmazlardı." bilmemek için neredeyse kör olmanın gerektiği şu günlerde. evet yaptığı çok güzel hizmetlerde oldu. ama farkındaysanız geçmiş zamanda kullandım oldu ve bitti sonrasında diktatörlük yaptı, kanaat önderleriniı aşağıladı. milyonlarca kişinin müslüman olmasına vesile olan birinden bahsediyorum. neyse bu konu derin dehlizde böyle olmamalıydı. müslüman müslümana bunu yapmamalıydı.ha şu %99 luk müslümanlarda biraz olsun gözü açık olsaydı da kime oy verdiğini bir daha sorgulasaydı. hayırlısı diyorum yinede allah sonumuzu hayretsin...

edit: hadiste olabilir.
Tüm teşkilat içinde bi tane diyen gerizekalı, adam hâlâ tayyibin yanında boy gösteriyor. ihraç falan da yok.
Çalıp çırpıyorsa vardır bi hikmeti diyen akp seçmeni, bakaraya makara diyenler için de, "demekk ki ayet yanlış" demektedir ona ve koruyucularına oy vererek.
Elde başka arguman kalmadı diyen aynı sığırlar, daha ne olsun, herşey ortadayken bile görmüyorsunuzki buna tepki veresiniz.

Gün doğarken ardından tepelerin
amına koyayım tüm tapelerin

diyerek olan biteni Görmezden gelen ak seçmen, tam da araf süresi 179. Ayete uymaktadir lakin, buna da ayet kitaba geçerken değiştirilmiş falan diyebilirler allah muhafaza. Zira onlar liderlerinden başkasına inanmamakta ısrar edenlerdir.
Ben ateistim ama müslüman olursamda oyum yine chp'ye koyum akepe'ye * .