bugün

entry'ler (274)

urban armor gear

Telefon kılıfları arasında en sağlam ve en kaliteli olan kılıf! Telefon biraz kalın gözükebilir ancak parasını sonuna kadar hak eden bir firma.

duygu özaslan

Beyni olmadığından tüm dikkatleri götüyle çekmeyi başarmış kişi. Bu işi götüyle bile yapıyor

uykusuzlar kulübü

medyacılığından hiçbir şey kaybetmeyen kral. Ama acil olarak eski formatta konukları ağırlaması dileğiyle.

protein tozuyla kas yapan insan

Çok dar giyinirler. Siyasi görüşleride nedense değişir. Her gün şiştikçe biraz daha mhp ve akp olurlar. ( hiç anlamamışımdır) böyle sonrasında beyaz tişört giyer ve siyah dar pantolon. Bunları sizin normal ölçülerdeki kolunuz siz tahammül edinceye kadar ya sabır çeker. En sonundada bunları dövmesi çok komik ve zevklidir. Çünkü ödemli kolunun içinde kas yoktur. Kas hala 15 yaşındakinden kalmadır. Sen amele kasınla bir vurursun buna ödem attırırsın. Böyle saçmadır işte.

matematiği iyi olan insan

kadınlarla iyi anlaşamayan adamdır.

içerde

Not: burayada ısrarla yazayım da içim rahatlasın

Ay yapım tarafından show tv de yayınlanan herkesin beğenisini kazanmış bir dizidir.diziyi beğendiniz eyvallah!

ama ilk bölümden türkiye' nin en iyi dizileri arasına koymak nedir? arkadaşlarım benim, hiç mi dizi izlemiyorsunuz? hele ki ezel ile kıyaslayanlar olmuş.yapmayın, yapanları uyarın!

dizi ilk bölümden bence uluç bayraktar tarzını yine korumuş.hatta, iğrenç ezel vs sekiz kavgasından sonra baya bir gelişme var kendisinde ama tabi ki önce herşey parayla oluşturulan imkanlarda.(mermerlerin kırılması, ortamın dağıtılması,iyi dövüş hocalarının tutulup antremanlar ona göre oyuncular falan..) dizide ilk bölümden tek beğendim yer dövüş sahnesiydi.alışılmışın dışıydı,uğraşılmış.ellerinede sağlık ekibin.ancak, ulan! ters köşeye izleyiciyi yatırıcam mantığıyla, özlenen dizi ezel gibi bir yapıt ortaya koyucam diye, şaşırtma sahnesini bok etmişsiniz.niye mustafa uğurlu(baş komser) ile çağatay ulusoy yalnız odada konuşuyorlar(anladık gizli görev).madem rol yapacaklar bir kaç tane daha rütbeli polisin önünde olsa daha rütbeliler girse araya seyirciyi daha mantıklı ikna edecek.dizinin sonunda direk ilk sahne geldi aklıma ve sırıttı.bakmayın bizim arka sokaklar seyircisine.onlara fazla fazla yeter.diziler de ve filmler de mantık çok fazla önemi yoktur ancak amaç seyirciyi ters köşeye yatırmaksa bunlar dikkat edilmeli kesinlikle.

bu dizi tutar amcalar ama kalite aktığı için değil.para kokan sahnelerden tutar,çağatay abinizden tutar(fanboyları sağolsun.)tutarda tutar.ama ezel'in yanına koyamazsın.niye? yönetmen aynı yönetmen ama onunla bitmiyor o iş. oyuncu seçiminde ezel dizisinde bu durum çok iyi ayarlanmıştı.ancak bayan oyuncuların ikiside ses tonlarını ve sahneye göre mimikleri yeterince iyi değil.allah' tan rıza kocaoğlu var.onun sahneleri geldiğinde level bir üst boyuta taşınacaktır.

özet geçersek, benim türkiye' de ki sevdiğim iki dizi vardı.ezel ve behzat ç. bir üçüncüsü bu olmaz.ama tutar.(ha ben sizin kaliteli dizi anlayışınıza)

içerde

Ay yapım tarafından show tv de yayınlanan herkesi beğenisini kazanmış bir dizidir.Diziyi beğendiniz eyvallah!

Ama ilk bölümden türkiye' nin en iyi dizileri arasına koymak nedir? Arkadaşlarım benim, hiç mi dizi izlemiyorsunuz? Hele ki ezel ile kıyaslayanlar olmuş.Yapmaynı, yapanları uyarın!

Dizi ilk bölümden bence uluç bayraktar tarzını yine korumuş.Hatta, iğrenç ezel vs sekiz kavgasından sonra baya bir gelişme var kendisinde ama tabi ki önce herşey parayla oluşturulan imkanlarda.(Mermerlerin kırılması, ortamın dağıtılması,iyi dövüş hocalarının tutulup antremanlar ona göre oyuncular falan..) Dizide ilk bölümden tek beğendim yer dövüş sahnesiydi.Alışılmışın dışıydı,uğraşılmış.Ellerinede sağlık ekibin.Ancak, ulan! ters köşeye izleyiciyi yatırıcam mantığıyla, özlenen dizi ezel gibi bir yapıt ortaya koyucam diye, şaşırtma sahnesini bok etmişsiniz.Niye Mustafa Uğurlu(Baş komser) ile Çağatay Ulusoy yalnız odada konuşuyorlar(anladık gizli görev).Madem rol yapacaklar bir kaç tane daha rütbeli polisin önünde olsa daha rütbeliler girse araya seyirciyi daha mantıklı ikna edecek.Dizinin sonunda direk ilk sahne geldi aklıma ve sırıttı.Bakmayın bizim arka sokaklar seyircisine.Onlara fazla fazla yeter.Diziler de ve filmler de mantık çok fazla önemi yoktur ancak amaç seyirciyi ters köşeye yatırmaksa bunlar dikkat edilmeli kesinlikle.

Bu dizi tutar amcalar ama kalite aktığı için değil.Para kokan sahnelerden tutar,Çağatay abinizden tutar(fanboyları sağolsun.)Tutarda tutar.Ama Ezel'in yanına koyamazsın.Niye? yönetmen aynı yönetmen ama onunla bitmiyor o iş. Oyuncu seçiminde Ezel dizisinde bu durum çok iyi ayarlanmıştı.Ancak bayan oyuncuların ikiside ses tonlarını ve sahneye göre mimikleri yeterince iyi değil.Allah' tan Rıza Kocaoğlu var.Onun sahneleri geldiğinde level bir üst boyuta taşınacaktır.

Özet geçersek, benim türkiye' de ki sevdiğim iki dizi vardı.Ezel ve behzat ç. Bir üçüncüsü bu olmaz.Ama tutar.(Ha ben sizin kaliteli dizi anlayışınıza)

1 kasım 2015 akp nin barajı geçememesi

ihtimali yüksektir.sebebi ise, şehitlerimizin olması şu anda tayyip efendinin planlari dogrultusunda.seçimin zor olacaginin eski secimlerdeki gibi bir basari alamayacaginin farkinda ve teror olaylarini bahane edip secimi erteleme ve halki bu izdiraptan " ver oyu son bulsun şehitler" adi altinda siyasi bir taktikle bezdirmek icin iyi bir zaman oldugunu dusunuyordur.

pkknin en önemli gelir kaynağı

maddi yönü belli değil ama manevi yönü, halk kardesliği eşitlik veya asiri esitlik derken stockholm sendromuna tutulmus gibi farkinda olmadan kürt milliyetçisi olan aydin sanatçılarimiz, siyasi adamlarimiz.

6 eylül 2015 dağlıca pkk saldırısı

pkk nın haince düzenlediği saldırısıdır.pkk herzaman kürt sorununu baslatan ve ezilmislikten girip ulkenin milliyetçiligini kürt halkinin ezilmesine örnekler yaratarak bu vatan hainliğini örten bir örgüt.hepimiz tarihte olaylarin az cok nasil oldugunu biliyoruz.ancak konu nedenlere ve sonuclara geldiginde, sahip oldugumuz ideolojiler veya fanatizimlige gelen particiligimiz bu olaya çare olmayacak.ülkede ki gerçeğimiz halkimizin birazinin hain olmasi, birazinin zamaninda caresizliginden yaralanilip toplanmis oylar kimisinin inanclarinin zaaflarindan yararlanmak ve kimisininde menfaatleri bizi bu teror orgutunun onunde zora sokmaktadir.ben burda nedeni ya da sonuca bir sey soyleyemecegim. fakat, bu ulkenin % 60 nin mustafa kemal atatürk gibi aptal olmadiginin düşüncesindeyim. kurt kardeslerimizle hic bir zaman sorununun bu ulkenin oldugunu da kabul etmedim.yasanan sıkıntilarin bir bütün olduğunu görmuş cumhuriyetimizin problemi olarak inandim.pkk, devletin yaptigini yikarak, yapmadigini göz önune sokarak ulkenin butunlugunu bozan bir teror orgutu.meclisten baslayip belli olan ilkelerimizden gidersek çözulemeyecek hic bir sorunumuzunda oldugunu dusunmuyorum.dinimizi siyasete alet edenlere laikliği, milletimizi bölenlere miliyetciligi, ezilen halklara halkciligi, ve osmanliyi ozenenlere cumhuriyetciligi halk olarak gosterip savunamadik.ulu önderimiz mustafa kemal ataturkun basarisinin altinda ezilen bir nesil yetiserek asla buyuk milli basarilar yapacagimiz inancina sahip olamadik.halbuki bu sorunda dahil hepsinin cozumunu genclige hitabesinden, cumhuriyeti kurup bize biraktigi ilkelerde careyi goremedik.bir genc olarak, genc arkadaslarima çareyi parti menfaatleriyle aramak yerine ulu onderimizi hatirlamamiz ve onun izinden gitmemiz yeterli.

pes 15

bu oyunun sonuna mı geldik lan.

ateist doğulmaz ateist olunur

ateist doğulmaz yada bir dine mensup doğulmaz.yani felsefe gerçeğini kabul eden kisiler için böyledir.kim doğduktan sonra soruların cevabına kendini adamışsa o bilgedir.

duygu vs mantık

Mantık koşulları kabul eder ve uyar. Duygu o zamana dair ne varsa sonsuza kadar sahiplenir.

güven

güçlü bir duygudur.

sözlükteki ırkçı insanlar

yakında sadece evde birlikte yasadigı insanlara bir tür bulacak tip.

gecenin şiiri

Gül içime,mutluluk dışıma da vursun

güçlüler güçlü değil, sen etrafimdayken

Gözün arkam olur aklin önüm, güzeligin kalbim...

Anlandın değil mi hemen,Ihtiyacim var sana

Kimler anlar ,hangi gözler görür,nasil duyarlar,her seyim diye nitelendirdigim değeri

Çevir bana kalbini , soğuk gözler benim üzerimde

Kaldirsan mesale beni yeniden ayağa,tutsan elimden, erkek olsam ben.

anladin değil mi hemen, ihtiyacim var sana

her uzaklastigin an kötü vakitlerim olur benim

Unutmak en büyük sinavim olur,cikmaz aklimdan adimlarin,gidisin

Geliyorum bende, onurum coktan geride gunah biraktim arkamda,iyileri biraktim.

yolda anladim kadin!buyuttmüşsün sen beni,Tutmussun elimden temizlemişsin vicdanimi, kötuleri unutmusum iyiler hakkini helal etmis yola düşmüşüm hersey geride kalmiş.anladin cunku hemen ihtiyacim vardi sana...

uludağ sözlük ün en kötü yazarları

o kadar kötüyüm ki kimsenin benden haberi yok. ben ben stupidbrain

fotoğrafçılık sanat dalı mı

bir şeyin sanat olup olmadiğına karar vericek bir kurum yok yada sanati tanimlayacak bir dusunce yada bir ideolji yok.ama bir kitlenin beğenisine sunulmakta başariya ulasmiş(başarıdan kasıt fenomen olmak ya da begenenlerin cok olmasi degil)yapıtın temelinde bir şeyin oldugu, topluma hitap eden yada yapilan seyin iyi oldugu dusunuldugu icin yapilması.fotogarafa gelirsek, fotoğrafçılığa sanat değildir demek kabul edilir bir sey degil ancak ben fotograflari sanat icin cekmedim yada toplum icin bir sey yapmadim denebilir.
örn. ara güler fotoğrafçılığı sanat olarak görmez ancak bu onun yapitlari icin kendisine soyleyebilecegi bir seydir.

en iyi film müzikleri

marcelo zarvos - ı know you can hear me ve morning montage.

uludağ bir inci bir ekşi değil olamazda

niye olamaz arkadaş ? söylüyorum kardeşler toplanın.çünkü burda sanattan çok uzak adam var.siyasetten hele saklanıyorlar, daha doğrusu uyuyorlar.biliyoruz ki tayyip in en çok sevdiği sözlük budur.e durum böyle olunca ne mizah ne siyasi doğruluk ne de bilgi içerikli herhangi bir entry var.kültürsüz kalmışız.amacım siyasi gönderme değil.bu sözlüğe yakışır bir şekilde boş konuşmak saçma bir başlıkla inci ve eksi ye kiyaslama yapan bir başlık açayım dedim.oh içim çok rahatladı.siz de söyleyin sizde rahatlayın."bir inci değiliz ekşi hiç olamayız"