bugün

kağıt üstünde bilindiği kadarıyla;

Hud suresi 2.ayet
Şura suresi 10.ayet
Tevbe suresi 30.ayet
Zariyat suresi 51.ayet
Enam suresi 114.ayet
sebe 17. nankörlük ettikleri için onları böyle cezalandırdık. biz nankörden başkasını cezalandırır mıyız!
allah bir çok şey için ceza hazırlamıştır sadece nankörlük değil.
Kur-an'ı başka kitaplarla karıştıranların uydurdukları hurafeler.
secde 4. gökleri, yeri ve bunların arasındakileri altı günde (devirde) yaratan, sonra arşa istivâ eden allah'tır.
hani ol deyince olurdu, niye 6 gün sürdü?
hemen o gün senin günün değil dersiniz. ama yorumlamalarda hep bildiğimiz tanımları kullanmayı biliyorsunuz.
şura suresi 10. ayet;
Hakkında ihtilafa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah'a aittir. işte benim Rabbim olan Allah budur. Ben yalnız O'na güvendim ve yalnız O'na yöneliyorum.

ayet böyledir, bunu allah yazdıysa allah'ın allah'ı varmı. kuran okuyun biraz allahsızlar.

edit: tevbe suresi eklendi. buyrun;
(bkz: #6001712)
muhammed'e aittirler.
kitabı allah yazıp indirmedi mi, muhammed insanlara yaysın diye? öyleyse muhammed'in ağzından yazılan ayetlerin ne işi var kitapta?
(bkz: çelişki)
Kesinlikle yanlış yorumlanan özellikle Türkçe gibi lastik bir dile çevrilince ateistleri çıldırtan ayetlerdir.
kuranda olan ayetlerdir, kuran kişi hayal kurmaya devam ededursun.

kur'an-ı kerim'de asla olmayandır.
olmayan bir şeye ait bir şey olamayacağına göre;

(bkz: hepsi)
bazi insanciklarin beyincikleriyle yaptiklari yorumlara ben bir yandan hayret ededurayim... bir yandan da:
"biz nankor olmayana boyle cza verirmiyiz" allahin bircok sey icin ceza hazirlmasi dogru alkisssssss
ama bunlari doguran sebeplerden biri nankorluktur. insan nankordur. temelde nankorluk ve kibir yatmaktadir.

secde 4: evet allah ol deyince hersey olur. allah 6 gunde olmasini istedi ve "ol" dedi.
not: allahin arzu ve isteklerini siz mi belirleyeceksiniz?dir.

sura 10: allah kitabi bildiginiz ve inkar ettiginiz uzere peygamberimize indirdi ve o insanlara tablig etti.
not:allahin allahi yok. peygamberin allahi var ve de bizim hamdulillah.

kapasiteniz hayranlik uyandiriyor. bari sacmalayip kendinizi rezil etmeyin.
kuran okuyun diyen okumamış insan ve nasıl okuyacagını bilmeyen insan kılıgına girmiş terbiyesiz insan görünümünde yaşayan mahlukat sözleri içerisinde verilen süra süresinin 42 /10 ayetinde 10 ayetin öncesini okumamış insan modelinin düşecegi durumdur.

verilen ayet ve yorumu;

(bkz: #6001552)

10 ayet okudungu zaman ise gayet iyi anlaşılır durumdur. tekrar akıl başa gelmesi için göz atmakta fayda vardır. copy paste yapmadan ama.
-abi bak bi başlık açayım olay yaratıcak...
-abi yaratmak falan olmuyor allah a mahsus...
-kuran da allaha ait olmayan ayetler nasıl...
-abi çarpılacan öyle başlık mı açılır...
-bak şu ayet mesela uydurma...bunu sonradan yazmışlar...
-gördün mü kamil...nereden biliyon...kıçından tespit yapma kuran-ı kerim i açtın mı soruşturdun mu...google fatihi insan...
-yok ya hergün araştırdım tez yaptım...
-sen burada tez yaptım seni cehennemde sentez yapacaklar kamil...
6666 tanedir. tümü muhammed'in kendisine aittir. ayrıca tüm hakları saklıdır.
"muhammed suresi 15. sakınanlara vaat olunan cennetin durumu şöyledir: orada, bozulmayan sudan ırmaklar; tadı bozulmayan sütten nehirler, içenlere lezzet sunan bir şaraptan nehirler, süzme bir baldan oluşan nehirler var." ŞARAP YASAKLANMIŞTI DiYE BiLiYORDUM.
ulen, zaten bildiğimiz, gördüğümüz, anladığımız velhasılı kelam her şey ama her şey allah'a ait, onun yaratımı değil mi dinsel öğretiye göre? daha kastırmanın ne anlamı var?

inanıyorsan inanıyorsundur, inanmıyorsan da inanmıyorsun...
nedir bu, maçlarda karşı tribune bağrır gibi boş slogan atma arzusu?
dikkat;
(bkz: dinden çıktınız lan)*
ahzap suresinden fena halde şüpleniyorum bu anlamda. bütün sure peygamberin evinin iç işleri ve aile saadetiyle ilgili, evlenme izinleri (evlatlığın boşadığı karısıyla evlenme izni) falan orda geçiyor. bir de genel kuran formatına, yazarın kullandığı dile, anlatım tarzına uymuyor bana göre. bu da bonus olsun; 19 mucizesine uymayan 2 sureden biridir.
yunus suresi 87. mûsa'ya ve kardeşine şunu vahyettik: kavminiz için kendilerini yerleştirmek üzere mısır'da evler hazırlayın. evlerinizi kıble yapın/karşılıklı yapın ve namaz kılın. inananlara müjde ver.
camide namaz evde namazdan nasıl 27 kat üstün oluyor? namaz kelimesinin geçtiği kurandaki 90 adet ayeti okudum, cuma namazı haricinde mescite veya camiye koşun diye bir ifade görmedim. (bkz: kurandakidin net) ayrıca cami kelimesi bir tek aliimran suresinde var;
Ali imran Suresi 9. Ey Rabbimiz!Sen cami’sin; insanları, varlığında kuşku bulunmayan bir günde mutlaka toplayacaksın!Allah, sözünü yerine getireceği yer ve zamanı asla şaşmaz.
o da allahın ismi olarak anılmış. camii diye arayın. kayıt bulunamıyor. bu 27 kat hadisi sanırım alevileri köşeye sıkıştırıp dışlamak, dinden uzaklaştırmak için düşünülmüş gibi duruyor.
(bkz: siz beni güldürdünüz)
aktaran : Allah
aktarıcı : Cebrail
aktarılan : muhammed
mesajı alan : ümmet-i müslüm

olduktan sonra söz konusu ayetlerde ;

Allah' ın kendisinden allah diye lafzı Allah' a göre midir, yoksa aktarıcı cebrail' e göre midir?

Aktarıcının aktardığına göre söz çıktı ise allah kendisinden allah diye bahsetmediği gibi allah onları kahretsin de dememektedir, bu ayetleri ilk duyan ve ilk muhatap olan ve aracı olan cebrail :

hüküm Allah' a aittir,
Allahtan başka bir hakem mi arayacağım?
Hamd âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.
Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.
Allah onların kahretsin.

demektedir.
sözlükte grafik çizmek yok ama olsaydı şekille anlatırdım.
saygılar, kuran- ı kerime ve onun sahibi ve hüküm gününün sahibi Allah' a.