entry'ler (751)

kaçaznuni itirafları

(bkz: adamın gol diyor)

aristo

"para ile ifade edilen herkes maldır."

atatürk dönemi şehitlikleri

Atatürk dôneminde yaptırılan şehitliklerdir.
Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı şehitlikleri gibi.
Var mıdır o dönem yaptırılan bir şehitlik?

tarihten günlükler

"ordunun kuzey tarafı çöktü, karmaşa ve kargaşa içindeyiz. haberleşme eksikliği şimdiden hissediliyor.
sanıyorum savaşı kaybedeceğiz. Persler çok çetin geliyorlar.

Hayır, ben savaştayım mağlup olacağız diye düşünürken Araplar siz yeneceksiniz diyor, nasıl bu kadar emin oluklarını sorduğumuzda Rum suresinde bu durum nazil oldu diyorlar. 8 yıl önce bir sure ve bizim persleri yeneceğimizi söylüyor hem de savaşın yapıldığı yeri de önceden biliyorlar, eğer gerçekten yenersek ben Hz. Muhammed' e iman etmeye gideceğim. elini öpeceğim."
(627 Ninova Savaşı - Doğu Roma imparatoru Herakleios)

"Hazarlar destek vermediği halde Hüsrev (Kisras da diyorlar nedense) komutasındaki Persleri yendik, Hz. Muhammed haklı çıktı"
(627 sonuna doğru - Doğu Roma imparatoru Herakleios) *

tarihten günlükler

"tufan kopacak, kimse inanmıyor. Oğluma gel diyorum, gelmiyor, bir dağın tepesinde ona yağmur işlemezmiş. Bulutlar toplanmaya başladı, rüzgar şiddetini arttırdı, kuzeyde bize doğru geliyor. Hayvanların sayımını yaptım, hepsi tamam. Yola çıkabiliriz, sonra görüşürüz sevgili kardeşlerim"
(Nuh - Ortadoğu Tufanı)

tarihten günlükler

"babamın ölümünü şaibeli buluyorum. Ama ona değil, validem hiç üzülmüyor ona bozuluyorum. Benim içimde bir Naro etkisi varmış, doktorum söyledi. tıptaki adı buymuş halk arasında nuri alço debresyonu olarak biliniyormuş, Doktorum dua et de Emrahofobik hastalığına yakalanma vallah bütün sülalen ipe dizilir diyor ne demekse o anlamadım. Neyse benim bu rahatsızlığımı fırsat bilen Amcam Kral Claudius tahta oturdu. sık sık babamın ziyaretine gidiyorum. Ben bu hinliği çözerim."
(1600 danimarka - Hamlet)

tarihten günlükler

"okuldan attılar, s.ki tuttuk a.k. Peder duyarsa s.ker beni.
Oğlum hoca ileride bir teori bulacağım geleceğim, göreceksin yavşak.
Çok değil 3-4 makale yazcam ebeninkini görcen."
(1903 - Einstein)

tarihten günlükler

"Kral John' a karşı ayaklandık, hayır aslında boku başkası yedi, benim üzerime kaldı, yiğitliğe de bok süremiyoruz. Eyvallah isyancı benim diyorum. Şimdi yol kesip haraç alıyoruz, şarap karı-kız takılıyoruz ama yaşı küçük olduğu için bu kadın olaylarını kavrayamadığından yardımcım küçük john tutmuş aldıklarımızı fakirlerle bölüşelim diyor.
Lan oğlum sus, milleti galeyana getirip durma, ne güzel geçiniyoruz işte diyorum zırlamaya, ağlamaya başladı.
Neyse dediğini yaptık şimdi de adımız çıktı fukara babasına iyi mi? Kimse de fakire yardım fikrinin yardımcımın fikri olduğunu bilmiyor günlük çaktırma bir sen biliyorsun, suus"
(Robin hood - Sherwood Ormanlarından)

tarihten günlükler

"Bir adaya düştüm, kimsecikler yok. Bir hafta oldu, hayatta kalmaya çalışıyorum. Aç kalmamak için çırpındığım doğrudur. Yalnız geçen burda birine rastladım köle gibi, adını Cuma koydum, çünkü Cuma günü denk geldim ona. Burdan kurtulursam onu da yanımda götürür müyüm, yok ya boşver ne götüreyim, söz verip oyalarım."
(Robinson Crusoe)

tarihten günlükler

"Herkes bana bir hayran bir aşık, gidiyor. Bayağı stresliyim bu aralar, çünkü önceki minik zaferler tıkandı, iç isyana ramak kaldı. yine sara nöbetlerim tutmaya başladı, şu bulunan Amerika kıtasına kaçasım var kimse bilmiyor. Osmanlı' ya savaşı açtık Avrupa' da kahraman ilan edildik ama laf aramızda günlük Cezzar Ahmet paşa' dan hala çekiniyorum. Düşünüyorum da param da olmasa kimse iplemez artık beni. ileride belki para sözüm anılabilir."
(1812 - Napolyon)

tarihten günlükler

"Herkes ardımdan oyun çeviriyor. Konsesyumlar, konsiller, azalar daimi bir koşuşturmaca içindeyim. yoğunum ve yorgunum.
iç savaş çıktı çıkacak, bir tek var ya bir tek brütüs' e güveniyorum günlük."
(MÖ 40 - Sezar)

tarihten günlükler

Aslı saklanan tarihi olgu ve olayları açıklayan sırlar dolu ünlü günlükleridir.
Tanımımızı girdik, başlayalım. Yaratıcı olun.

"sevgili günlük, kraliçe emir verdi, a.k. kıtaları dar geliyormuş gidip yeni yerler bulacakmışım.
Aslında kızına asılıyorum yosmanın da beni kovmak için bahane arıyor zilli karı.
Neyse kim bilecek zaten karı bokuna Büyük Britanya adasından çıkartıldığımı. Bunlar aramızda kalacak günlük.
Yarın gemileri kontrol edeceğim, sonra görüşürüz."
(1491 sonu - Kolomb)

görüntülü telefon

"Üzerinde ne var" sorusunun ortadan kalktığı, "şurdayım" yalanının nihayete erdiği tekno telefonlardır.
Alt yapısında internet ve faks olan cihazları da bulunmaktadır piyasada çok çeşitli firmaların.
Yazılım ve donanımda ileridir, abidir, teknolojikse esner.

En son bir israil firması 8 milyon euro yatırım yapmış bu alana.

3g telefonlar işin diğer versiyonudur, bu tarz sabit telefonların cebe taşınmış halidir o da krallığını ilan etmiş kraldır, candır. Harekete duyarlıları da bulunmaktadır.

Ses, hareket, ışık, ısı duyarlı tekno üretim devam edecek.

Şunu unutmayın, teknoloji sermayenin olmadığı yeri terk eder.

samsung 55es8000

Samsung markasının s9000 serisinden bir önceki serisinin tv üretimidir.
Tv den daha çok uzay makinesi gibidir.
Sese, yüze ve harekete duyarlı bir cihazdır.
Tv donanım ve yazılım türünde öncülük yapmaktadır.

Fen ve teknoloji bizim alanımız olduğundan mütevvellid bu alan bizim ilgimizi celbeder.

Hatırlarsınız bir zamanlar bir masal vardı; Kırk Haramiler.
Baş karakter Ali baba tenhadaki mağaranın girişindeki bütünleşik kayayı "açıl susam açıl" cümlesi ile açardı.
Akıllara onu getirir, masaldı gerçek oldu.

"Açıl tv açıl, saçıl tv saçıl"

Saygılar.

aykut kocaman ın cimbom u alkışlamayacağız demesi

profesyonel olamayan teknik ekip elemanı görüntüsüdür.
Zira profesyonel teknik adam artık önümüzdeki seneye şimdiden hazırlanmanın yollarını arayan adamdır.

insanın kafasında hep biriyle konuşması

içerideki ikinci bir sesin dışarıdaki üçüncül seslerden daha iyi gelmesi durumudur.

türkiye de muhafelet yok yalanı

türkiye' deki muhalif partilerin ve de sosyal grupların hiç biri Redhack grubunun muhalefetinin onda birini yapamamıştır. Yaptıkları eylemlerle kamu vicdanın sağlam bir yer edinme yollarında ilerliyorlar, beğenerek izliyoruz.

gaius julius caesar

kendisini kaçıranların ailesinden istedikleri fidye miktarını az bulup arttırmalarını istedikten sonra serbest bırakılınca kaçıranları çarmıha geren efsane komutan.

11 mayıs 2013 reyhanlı patlaması

Yarın, Erdoğan' ın Suriye' ye ortak operasyon amaçlı ABD' ye görüşmeye gitme arefesinde bugün yaşanan patlama olayı.
Ortadoğu politikamızın meyvelerini şimdiden toplatıyorlar, yarınımızı Allah bilir.
Herşey Türkiye için *

avr konseyi parl meclisinde imzalanan bir karar

2 yıl öncesine göre eski tazeliğini koruması açısından kritik ve klişe bir karardır. Bu kararı sözlükte yok diye koyuyorum, elinizin altında artık, istediğiniz an ulaşırsınız.

24 Haziran da başlayan ve 26 Haziran'da Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisinde imzalanan bir karar tasarısına göre;

Türkiye'mizin;
* Güneydoğu'su Kürdistanmış,
* Türk Ordusu Güneydoğu'da işgalciymiş,
* Türk Ordusu G.doğuda Kürtleri katlediyormuşuz,
* Kıbrıs'da Türk Askeri işgal kuvvetiymiş,
* Asker Faşistmiş,
* Ülkemizde Azınlıklar sorunu varmış,

ve bu tasarının altına kendilerini “Yeminli Türk Düşmanı” olarak adlandırılan;

1. David Herütanyan,
2. Rafi Povenesyan,
3. Armen GUSTAVYAN,
4. Andros Kipriyanu,

Ve 5. isim kim, bilin bakalım?

Kimmiş görelim, evvet o şanslı çocuk, Türkiye' den meclisten hem de.

Türkiye'nin iktidar Partisi Tarafından Hakkımızın Savunulması için Atanan Temsilci Ve Aynı Zamanda Türk Grup Başkanı Akp Milletvekili; MEVLUT ÇAVUŞOĞLU bu kararı imzalamıştır.

iMZALAMAYANLAR iSE ;
ABBASOF isimli Azeri Milletvekili ve Prof.Dr.Hakkı KESKiN isimli Alman Milletvekilidir.

AYRICA ;
TÜRKiYE CUMHURiYETiNE AiT EGE ADALARININ RUM iSiMLERi iLE KULLANILMASINA iMZA ATAN TÜRK MiLLETVEKiLLERi:
* Mevlüt ÇAVUŞOĞLU - AKP Antalya Milletvekili
* Ruhi AÇIKGÖZ - AKP Aksaray Miiletvekili
* Lokman AYVA - AKP istanbul Milletvekili
* Mesude Nursuna MEMECAN - AKP istanbul Milletvekili
* Özlem Piltanoğlu TÜRKÖNE - AKP istanbul Milletvekili
* Mehmet Sayım TEKELiOĞLU - AKP izmir Milletvekili
* Mustafa ÜNAL - AKP Karabük Milletvekili
* Erol Aslan CEBECi - AKP Sakarya Milletvekili

iMZALAMAYANLAR iSE ;
* Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ - MHP Ankara Milletvekili
* Ertuğrul KUMCUOĞLU - MHP Aydın Milletvekili
* Vildan KELEŞ - CHP istanbul Milletvekili