bugün

Çelişme,anlam aykırılığı.
çelik erişçi'nin olası bir albüm adı. malumunuz, çelik değişti...
Varolanların birbirini tutmaması,ikilem yaratması durumu.
(bkz: çelişkide kalmak)
sözlerini yazmadan olmaz * **

zaman öyle akip gitmis
bir bakmisim sabah olmus
farketmedim düsünmekten
yanlisligi aramaktan

nasil düzelir bu iliski
sana olan askim tükenmisken
beni mahvetti bu celiski
ayrilmam lazim senden

bilemiyorum becerebilecek miyim seni üzmeden bu isi
sen de az cok farketmissindir bendeki degisikligi
seni seviyormusum gibi rol yapmak bana yakismaz
dilerim anlarsin umarim ayrilik sana cok koymaz

ister ah et ister kin duy
kendine göre haklisin
adimi kötü an sonumu elinle yaz
sen de bir gün anlarsin
mor ve ötesinin yıllar önceki süper eğlenceli, hebelebelelebe diye söyledikleri şarkı.
derin esmerin söylediği mor ve ötesi şarkısıdır.sözleri;

"çelişkili bir düzlemde,duygularıyla ortada,düşününce eski
olmayan insanlarla parça parça,bir görünür bir kaybolur

öykülerim hep bilmece,gözlerim maskara,özlemim durgun
"belki birgün..."deyince,teslim olunca ellerine,en yakınımda sen olunca

ürkütücü bir rüya ellerimden akıp gelen,şehvetinde saklı bezginliğim
karanlıktan korkutan ,gözlerin ateş saçan,son sözünde saklı yalanların."
olmak yada olmamak arasında kalınınan ince çizgide duran insanların sarfettiği cümle
internet tarayıcısına eklenti olan google araç çubuğunun açılır pencere engelleyicisinin gmail'den açılan pencereleri engellemesi. (bkz: gmail) (bkz: açılır pencere engelleyicisi)
gammaz olan kişinin karşısına çıkan ikilemdir. çok beğendiğiniz bir beyan aynı zaman da formata da aykırı olabilir. bu durumda hem artı oylayıp hem gammazlamak ilk etapta sorunun çözümü gibi gözükse de...
kafa karıştıran herşey. insanı uçurumun kenarında ki dalda bırakır gider. düşmek düşmemek size kalmıştır.
insanların hayatı edim ve tahayyül etmesi farkı denebilir.
-Doğru değişkendir.Mutlak olan gerçektir.Bu gerçeğe adımınız sizin doğrunuzu gösterir.
insanı en çok ikileme sokan durumlardan biridir.
misal: okula kıyafetiniz kurallara uygun değil diye girememek ...
oradan mecburen * ftz'ye* gidince de okul kıyafetiyle giremezsiniz diye geri çevrilmek... * *
(bkz: keşkülü duvara çivilemek)
(bkz: totoloji)
duygu diye tanımlananla, mantık diye bilinenin ezeli kavgası; "yanlış"ın çekiciliği. duygunun dayattığını seçtiğinde suçlandığın, mantığın bastırdığına teslim olduğunda sırtının sıvazlandığı yürekkakan* haller.

kişinin android olmadığının en temel göstergesi olmalı oysa. duygular insanı her zaman müsait mahiyetlere sokmazlar, hatta durum ne kadar namüsait bir mahiyette tezahür ediyorsa, seçim yapmak, karar vermek ne kadar çok "mantık"la toto* oynuyorsa, duygunun o kadar güçlü olduğunu da kanıtlıyor olabilir.

insan çelişir. çelişmek insanidir. insan olmak ayıp değildir. thus, insan davranışlarını 'çelişkili' diye yargılamak insanfsızlıktır.
Beni bir kuzgun büyüttü anne
Sen adına hayat dedin

nisan serap muratoğlu..
söz ve müziği Halil Koçak'a ait olan mükemmel bir gülşen şarkısı.

(bkz: dinlemekten bikilmayan sarkilar)
osmanlı imparatorluğunun varlığı ile övünen ülkücü zihniyetin osmanlı'dan yadigar tarihi çeşmeye sprey boyayla üç hilal çizmesidir.
(bkz: acı ama gercek)
eğer ingilizceye chaos diye çevirirsek jason statham ın oynadığı çok güzel bir film çıkar ortaya.
çelişik ilişkiye kısaca verilen ad! çelişik+ilişki=çelişki
duyularla duyguların birbirine oyun oynaması sebebiyle, ruhun arada kalıp karanlığa gömülüp çıkması.
hayatin kendisi bir celiskidir. cunku tek dogru yoktur. bir olgunun a ve b yuzu vardir. ve bundan dolayi a yuzu boksa ona bok b yuzu ak ona ak diyemeyiz. bu Diyalektik Materyalizmde zitlarin birliği kavrami ile izah edilmiştir.
ondan dolayi her insan bir karakterdir kesinlikle bir karikutur ve tipleme değildir. binaeylehen streo olmayan hayatin dibine vurayim....
http://www.youtube.com/watch?v=Yw1tBWuvuP4
budur.

bi de budur:
http://www.youtube.com/watch?v=ueNJrm9PPqc&NR=1
anlam çatışması, çarpışması, karşı karşıya gelme durumu...
birbirine zıt olan iki doğrunun, ortalık yerde çakışıp beni seç beni seç demesi durumudur.kafa karıştırır.
güncel Önemli Başlıklar