bugün

entry'ler (78)

deniz baykal ın yeniden chp genel başkanı olması

artık imkansızdır.

türk tarihi nin en büyük lideri

damat ferit paşadır.

reddeden kızın evinin önüne siyah çelenk bırakmak

demokratik ve diplomatik haktır. basın açıklması faslına geçmeyin ama, çelengi birakıp uzaklaşın. kızın abisi olur, babası olur, demokrasi kültürü gelişmemiş akrabaları olur, sizi incitebilirler.

genelkurmay binasının duvarına işeyip kaçmak

asimetrik ve ahlaksız bir saldırı örneğidir.

ayrıca hijyenik bir eylem de değildir. yapmayın.

namaz kılmadan önce makyaj yapmak

imam ile aranızda hoş şeyler geçebileceğine delalet eder.

not: hoş sohbetler yani.

büyüdükçe korkulan tek şey

bedelli askerlik bir daha olmayacak açıklamaları.

iri gözlü simsiyah dalgalı saçlı esmer kız

acem güzelidir.

sözlük başında sabahlayanlar

nöbetçi yazardır.

inci sözlük te yazan insan

sülalesindeki tüm hatunlarının kulakları 7/24 çınlayan insandır.

uyuşturucu kaçakçılığı

büyük oranda afgan imalatı olan narkotik mamüllerin dünya piyasasına ulaşma serüveni. tüm dünyada ağır ceza gerektiren suçlar kapsamındadır.

bu seyahat büyük oranda ülkemiz üzerinden olur. ve tabii biz ne kadar mücadele edersek edelim bu ticaretten her yıl milyarlarca dolar döviz ülkemiz ekonomisine katılır. abd ve avrupa bu yüzden uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadelemizin samimiyetine inanmazlar, göz yumduğumuzu iddia ederler. küçük parti malları yakaladığımızı, büyük parti mallara göz yumduğumuzu ve hatta organize ettiğimizi iddia eder durur yabancı basındaki münafıklar. yok efendim ihracatınız ithalatı karşılamıyor nerden geliyor bu döviz bolluğu, yok efendim nereden buldun yasasını neden işletmiyorsunuz, yok efendim türkiye kara para cennetiymiş bir sürü zırva...

dhkp c

sözlüğü okusalar tasfiye kararı alırlar kesin. zamanın değiştiğini farkedemiyorlar sanırım, sözlük filozoflarımızın uyarılarına rağmen halen stalin'i hayatta sanıyorlar. pis anarşikler, rereröristler. tipleri de kayık zaten, erkekleri sakallı paspal, kızları çirkin ve cazgır. hangi tanrı yarattı bunları merak ediyorum bazen.

ama sözlükteki derin ve felsefi eleştirileri okumaları halinde vatan-millet-sakarya çizgisine geleceklerine inanıyorum. inanmak istiyorum. ben çok etkilendim, öküz değiller ya onlar da etkilenir muhakkak. her şey vatan için.

pkk lı dövmek

isteklilerine yardımcı olabileciğim eylemdir. otobuse biniyorsunuz, munzur, cudi, gabar dağlarından herhangi birine geliyorsunuz, kaptan müsait yerde inecek var diyorsunuz. bir müddet sonra muhtemelen karşılaşıyorsunuz. tekme tokat girişiyorsunuz, kamplarını başlarına yıkıyorsunuz, aynı otobüsle evinize sağ salim dönüyorsunuz. burda harcanmayın yiğitlerim, vatan sizden hizmet bekliyor...

ılımlı kemalizm

(bkz: ara sicak)

kuran ın şifreleri

diyanet işleri başkanı; ''kuran bulmaca kitabı değildir'' diyerek şifre olayını kestirip atmıştı.
tanrı ne söylemek isterse açık açık söyler. böyle gizemsever, insanları matematik testine tutan, imalı imalı konuşan şakacı bir tanrı, kuran'da tarif edilen tanrı modeline uymuyor. hem bu mucize şifrelerden biri olay ortaya çıkmadan neden bulunamıyor? bir şey olur, ondan sonra ayetler zoraki bir yorumla o şeye yorumlanır '' aa! kuran'da yazıyormuş zaten bu'' denir. bu şifre olayları gündemde olduğunda bir matematik profesörü tv'de bana herhangi bir roman getirin size bundan çok daha ilginç şifreler bulurum demişti. bilemiyorum...

author

milli olduğu gün anlayacaktır ki seks o kadar da hayatın merkezine konacak, o derece kafa yorulacak bi şey değilmiş.

milli olmak için geç kalmış yazar. iş işten geçmeden (andropoz) geneleve falan gitse de beynini başka şeylere yormaya başlasa iyi olacak. yoksa ölene kadar anal anal diye bağırıp duracak.

tanrı nın bazı konularda pasif kalması

(bkz: tanrı öldü)
(bkz: nietzsche)

neden uçak gemimiz yok sorunsalı

birilerinin aklına karpuz kabuğu düşürecek sözde sorunsal... bizi iyice kek müşteri belleyen abd kapımıza dayanıp 100 milyar dolara bize zorla uçak gemisi satmaya çalışır, allah korusun.

bana atatürk evrim ürünüdür dedirtemezsiniz

evrimin hangi aşamasında olduğu önemli aslında... söyleyebilirim de söyleyemeyebilirim de, söyletene bakar biraz, bilemedim şimdi...

sevdiğine kavuşmazsa ölecek hastalığı

teşhisi genelde nubar terziyan koyar. yeşilçamın aile hekimiydi rahmetli, saygıyla anıyoruz.

zeykur valekov

tanırım iyi yazardır.