bugün

batı kültürüne ait ne varsa hayatlarına aslında işlemiş,rock müzik dinleyen,gitar çalan,blue jean pantolonlu,converse ayakkabılı dostlarımız,ellerinde sosyalist iktidar gazetesini taşır ve satmaya çalışırlar,ilginçtirler.
ama genede iyi aile çocuklarıdır hepisi.
gidiniz, konuşunuz ,tartışınız,ama kavga etmeyiniz..
tek tikky olamdıkları nokta; içdikleri sigaranın samsun 216 olmasıdır,sebebi görüşten gelir...
gün itibariyle gördüğüm ve entryi gördüğüm zaman yanlız değilmişim dediğim hadise.

ayağında converse ayakkabıların ne işi var anlayamadım. Hani amerika emperyalist güçtü?
"insan düşündüğü gibi yaşamazsa,yaşadığı gibi düşünür"hz muhammed
derhal yakalanıp, üzerindekiler tamamen çıkartılarak yerine çuval giydirilmesi gereken tikilerdir.
bunlardır.

http://img248.imageshack....?image=goministlertr4.jpg
istiklal caddesinden çakma converse alan, çakma levis giyen şahsiyetlerdir. tikky denir mi, kanımca onlara gelene kadar tikky denilecek çok insan vardır...
hangi markayı giyerlerse giysinler bunun gösterişini yapma gibi kaygıları olmayan kişilerdir. bu yüzden tiki diye adlandırmak yanlış olur.
adidas ayakkabıyla dolaşmak ile bakkaldan sütaş süt almak arasında fark yoktur. yaşamaya çalışan insanlardır günümüzde her şey sermaya sahiplerinin elindedir o zaman yemesinde içmesinde; lakin düzenin bizleri nasıl düzdüğünün farkındadır ve tepkisini gösteren insandır. tiki falan değildir. tiki cadde ve benzeri yerlerde bugün tommyden gömlek, dieselden pantolon aldım diye arkadaşlarına anlatan mavi gözlü diye cem uzan'a oy veren kişidir...
"batı kültürüne karşı ne varsa hayatlarına aslında işlemiş" denilmiş. tamam cümle devrik biliyorum da, o kısmı es geçerek şunu sormak istiyorum. komünizm dediğin şey batı kaynaklı değil midir zaten kuzum. marx alman değilmidir, ya da engels. avrupa menşeilidir zaten olay. rock müzik dinlediği için komünist olamayacaksa bir insan amerikan sigarası içip müslümanda olunmaz o zaman. eşleştirme mantığı saçma değil mi,aha bu da benim teorim o zaman.. aristo görse sizi hayretlere sevkolurdu.
kucağa yatırıp poposuna poposuna vurulasılardır.
ayağında vans ayakkabılar yeşil renk siyah ekoseli versace pantolon yandan askılı converse canta bir sürü rozet chanel gözlük ve ''che'' t shirt ile beni dumurlara bayrak bayrak koşmamı sağlayan kızdır. (bkz: che de rayban takardı)
komünistler üzerinden gevezelik edip, keyiflenme yoludur.

bir boka yaramaz, o da ayrı bir konudur:

-herkes komünistlere dair başlıklar açınca.. ben de dedim ki..
-he, ne dedin canım?
-istiklal cad...
-he.
-tikky...
-he.
-kom...
-siktir git bir çay koy.
Öncelikle belirteyim ki, tikkyden istese de komünist olmaz, komünist olan da zaten tikky olmaz. Kaldı ki rock ve metal müzik elit bir kitleye hitap eden değil, tersine kendisine politik olarak bile bir müzikal yol açmış (bkz: thrash metal) bir türdür. dolayısıyla bu laf saçmadır, saçmalayanlar yerine oturabilirdir, çenelerini kapasınlardır, kuru kalabalık dağılsındır.

Hayatımda bir kere olsun Levi's pantolon veya ray-ban gözlük almamışımdır, takmamışımdır ama sözgelimi özel üniversitelerde okuyan bir kısım sosyalist düşüncede arkadaşlarımız da vardır ki seçimi kendileri değil aileleri onlara zorla yaptırmıştır. E bu durumda bu adamların kendilerini öldürmelerini mi isteyeceğiz? ''Haydi oğlum kalk ordan bir daha ÖSS'ye gir, tahsil hayatını tehlikeye sok'' mu diyeceğiz? Önemli olan sistemin içinde dururken, sistemi yıkmaktır. Ondan faydalanarak, düzeni ortadan kaldırmak en zor ama en sağlam yöntemdir, çünkü başarı şansınız bu pragmatik mantıkla fazlalaşır. Eğer bu insanları böyle görürsek o zaman elinde tesbih sakalı nerdeyse göbeğine gelen dindar amcaların da son model mercedeslerini çöpe atıp, orda burda en sosyetik yerlerde fink atmayı kesmeleri gerekmez mi? Aklını çalıştırmadan, hiperaktivitelerini çenelerine vuran şahısları bu sorgulamayı yapmaya davet ediyor, onlara ''Anladım ben sizi canlarım anladım, shake it up şekerim ''diyor, selamlarımı yolluyorumdur...*
(bkz: komünist tikky)
kominist olsun camurdan olsun be, valla!*
bu tikkyler kız tavlamak için komünisttirler. gerçi her komünist kız tavlamak için yapıyo bunu da tavlayanını görmedim.
köklerini kazımak gereken türdür.*"olduğun gibi görün birader ne o öyle? ne olduğun belli olsun di mi?" cümleciklerin söylendiği tikkylerdir.