bugün

geçme notunun 60 olduğu bir okulda okuyorsa bütler kraliçesi olacak öğrencidir.
istanbul üniversitesinde okuyan öğrenci ise kafası rahattır.
(bkz: her sınavdan 50 alan öğrenci)
(bkz: sınavlardan paso 50 alan öğrenci)
aza kanaat etmeyenin çoğunu bulamayacağını bilen öğrencidir.
1.istikrarlı bir öğrenci.
2.anlatım bozukluğu içeren bir cümle.
okulundaki çan sistemine güvenen ve ortalamayı önemsemeyen öğrencidir. 50 alırım cc-cb arası gidip gelirim hem mutlu olurum hem sözlükte kendime başlık açtırırım der.
notun yüksekliğine değil,dersten geçip geçmemeyi kıstas olaran belirlemiş ve istikrarlı ilerleyen öğrencidir.
eğer çan eğrisi uygulanıyorsa, durumu sınıftaki diğer öğrencilere bağlıdır.
"nasılsın?" sorusuna "iç güveysinden hallice" cevabını veren insadır. hep idare eder,ortalarda gezinir yükseklerde gözü yoktur.
öğretmeninin sözlü notu verirken zorlandığı öğrencidir.
(bkz: duz adam)
geçme notu 70 olan bir okulda hiç şansı olmayan öğrencidir.

(bkz: ankara üniversitesi)
ideal öğrencidir.
sinav kagitlarinin arka yuzunu cevirmeyi hep unutan ogrencidir.
Genellikle lisede görülen öğrencidir.Onun için not önemli değildir.Aslında onun için sınıf geçmek de önemli değildir.Ama bu zırvalığı bir yıl daha fazla yaşamak onun için intihar sebebidir.Kapasitesi vardır ama o inatla soruların beş tanesini yapar ve onun için yeterli olan 50 puanı alır.Okulu pek sevmez, etrafında pek arkadaşı yoktur.
50 lik çalışan öğrencidir. kapasite meselesidir.
gazide okuyan öğrenci ise abi nasılsa geçilir diyen, ortalama bile yapabilir öğrencidir. çan eğrisi sağolsundur.
mutluluğun formülünü bulan öğrencidir. hem okulunu okur hem hayatını yaşar. saygı duyuyoruz kendilerine.
diploma notunu önemsemeyen, diplomasınıda büyük ihtimalle askerliği kısaltma amaçlı kullanacak olan öğrencidir. kopya çekmesi kimseyi üzmez, strese sokmaz. hoca 50 vereceğim gelme dese okulun yolunu unutur.
statükocu öğrencidir...ivmesi sıfır istikrarı kendine özgüdür...
ilerde huzurlu bir yaşamı olacak öğrencidir.
açıköğretim fakültesi öğrencisiyse halinden memnun olacak olan öğrencidir. ayrıca istikrar önemlidir efenim. bir sıfır olsun benim olsun zihniyetine sahiptir.
dersine göre değişir mukavemetten finalde 50 almak tadından yenmez.
istikrarlı ve kararlı öğrenci modeli.
uludağda yaklaşık 2.00 ganoya sahip öğrencidir .