bugün

entry'ler (455)

mutluluk parayla satın alınabilir mi sorunsalı

nereden alışveriş yapıldığına bağlıdır. eğer satın almayı beceremiyorsa alışveriş yapmayı bilmiyor demektir.

25 yaşındaki kıza yaşlı demek

baleye başlamak için oldukça yaşlı olan kızdır. bununla birlikte basketbol, voleybol için de yaşlıdır. kemanı hiç saymıyorum bile.

en kült türk filmi

(bkz: hababam sınıfı)

otobüste yandakinin sakız çiğnemesi

eğer sakız çiğnenmesinden rahatsız oluyorsan mutlaka dibinde meydana gelen durumdur.

istenmeyen ot misali bugünlerde (yaklaşık 2 aydır) ne zaman otobüse binsem arkamdaki ister yaşlı bir teyze olsun, ister üniformalı bir zabıta amca, isterse kokoş bir genç kız, yada apaçi bir delikanlı hepsinin ortak yanı şap şap sakız çiğnemesi oluyor. bazen otururken iyice bakıyorum ağzında sakız var mı diye ama ben oturur oturmaz o kişi kalkıyor yerine yukarıda bahsettiğim kişi kombinasyonlarından biri oturuyor ve benim için yol senfonisi başlıyor, şap şap şap...

not: haftada üç veya dört kere istanbul'da karşıya geçiyorum ve ağırlıklı olarak 500T' ye biniyorum. umarım çektiğim azabı bir nebze olsun size de hissettirebilmişimdir (çektirebilmişimdir)*.

maltana

hayatımda hiç bira içmedim, hatta alkollü bir şey içmedim. geçen yıl ülker shopta gördüm ve bu da neymiş diye aldığım içecektir. tadı başta çok enterasan gelmesine rağmen içtikçe güzel gelmeye başlamıştır.

içinde alkol olmadığı sürece de din açısından da sorun olduğunu düşünmüyorum. öyle olsaydı içine alkol koyuyorlar diye ne çikolata yenirdi, ne de üzüm suyu veya elma suyu içilirdi.

patates soyarken dinlenecek şarkılar

sting-shape of my heart

patatese güzel şekil vermek açısından özellikle tavsiye edilir.

uludağ sözlük yazarlarından dizi tavsiyeleri

monk tüm sezonları şiddetle tavsiye edilir.

fish tycoon

pc versiyonunda eğer bilgisayarı kapatırken zamanı durdurmazsanız balıklar büyümeye devam eden oyundur.
balık satak için reklam yapabiliyormuşuz ama hala nereden reklam veriliyor ben bulamadım.

sözlük yazarlarının itirafları

geceye başlarken en acısız intihar yöntemlerini araştırırken buldum kendimi. eğer birini deneyip de başarılı olursam yanarım yanarım da kendimi gerçekleştiremeden göçüp gittiğime yanarım*
kendime not: 24 yıldır gerçekleşmemişsin de 3 günden medet mi umuyorsun?

kiralık konak

ortaokuldayken ödevim olan kitaptı. o dönem kitaplarla pek alakadar olmadığm için kitabın adını da aklımda düzgün tutmayı becerememiştim ve bir kırtasiyeye girip "kiralık roman var mı?" diye sormuştum. tabii ki satıcı şaşkın sadece nasıl yani demekle yetindi. ben dediğimden o kadar eminim ki kitabın adı dedim ve çıktım*.

güzel bir kitaptı, ancak ayrıntılarını hatırlamıyorum. ancak cumhuriyet dönemindeki kuşak çatışmalarının şu anki kuşak çatışmalarına göre ne kadar çetin olduğunu hatırlıyorum. o çatışmaların yanında şu an yaşananlar şakalaşma gibi kalır.

idam sehpasında söylenecek sözler

bu sehpa çok alç..a...a...k hh..hık.

bir erkek bir kadını ne zaman tanır

balık kavağa çıkınca basın toplantısı yapıp cevaplayacağı sorudur*.

sözlük yazarlarının itirafları

doktor depresyonda olduğumu tescilledi diye bütün gün yatıyorum* hiç bir şey yapmıyorum. odamın fotoğrafını göndersem atın bu pasaklıyı sözlükten bu kişiyle aynı ortamda yazamam dersiniz*.

tramvay kaçırmak

tramvaya yetişememek veya tramvayın söz konusu kişiyi almadan yoluna devam etmesi.
bu olayı yaşayan kişiye önerim "sen yürü, sen tramvaydan önce varır onu beklersin".

29 ekim tatil diye sevinen liseli

öss denen dipsiz kuyu varken hala ülkede, ders çalışacak boş gün diye sevinmesinler de ne yapsınlar diye düşünülen gençlerdir.

ticarethaneye çevrilmiş tarihi kasabalar

(bkz: cumalıkızık)

öteki renkler

'çok dakik bir insanım, saat on buçukta "kaçta uyanır sınız" diye arayan olmazsa hep on bir buçukta uyanırım' (Orhan Pamuk/Öteki Renkler)

inception

filmi birkaç hafta önce izlememe rağmen sanırım bilincim alt merkezinde henüz* yeni hazmetmiş ve bana garip bir rüya hazırlamış.

bazı adamlar vardı rüyamda büyük bir otel yapmak istiyorlar ancak tutup tutmayacağını bilmedikleri için piyasa araştırması yapmaya karar veriyorlar. daha sonra oteli hazırlayıp rüyaya yatıyorlar ve kendi bilinçaltı insanlarını müşteri olarak otele çekmeye çalışıyorlar. nasıl bir bilinçaltları varsa bilinçaltı insanlarımın karma karışık, her milletten insan vardı. neyse bende müşterisi oluyorum bu otelin otelde kalmaya başlıyorum*. büyük salona yemeğe indiğimde hatta bir arapla biraz laflıyoruz*.

sonrasını pek hatırlamamakla birlikte uyanıyorum, ama hala sorguluyorum kim gerçek ben mi onlar mı? yoksa bu yaşadığım hayat birinin bilinç altı mı*?

alaycı kuş

açlık oyunları sersinin üçüncü kitabıdır. 2 eylül'de* piyasaya çıkacaktır. kitap yurdu kitabın ön satışlarına başlamıştır*.

hesap gelince sadece tüm 200 liram var diyen kız

sadece 200 liram var üstünü bulaşık yıkayarak ödeyebilir miyim demek isteyen kızdır.
(bkz: hesap>>>200lira)