bugün

Kerbela gibi bir şehirde kurulmuş olan,ülkemin güdik üniversitelerinden biri;zira kimliklerinde öğretim üyesi yerine sorun da öğretelim yazan hocalarıyla;fiziki imkanlarına bakmadan fazlasıyla öğrenciye sahip kampusleriyle;sosyal faaliyet,geçme sistemi,öğrenci işleri bakımından tam bir yönetim zaafı içerisinde kurullarıyla,güzel denebilecek kızların azlığıyla,ideolojik grupların gösterileriyle tam bir kaos...yahu daha bazı fakültelerine x-ray cihazlarıyla giriliyor.daha ne deyim.yoksa yemişim yüzme havuzuna o da kesin mantarlıdır.
neresinin güdik olduğu bilmesem de, çok iyi profesörlere ve güzel bir botanik bahçesine ayrıca türkiye'nin en büyük yüzme havuzuna sahip olduğu belirtilebilecek sayılı başkent üniversitelerindendir. **
zorunlu edit: Öğretim üyelerinin elbette ki kafatasını matkapla delip içine bilgi dolduracak halleri yoktur. Üniversitede öğrenim görme; biraz kişisel çaba, araştırma becerisi, yazma, okuma, analiz etme, eleştirme yetisi gerektirir. Bu yeteneklerden yoksun bir öğrencinin de üniversitede zaten işi olamaz. (bkz: kapatır giderim ben bu vücudu)
ayrıca, havuzu da gayet güzeldir. Güvenle kullanabilirsiniz. *
en azından kimya bölümünde, alman ekolünden gelen sistemi değiştirmesiyle, eğitim kalitesindeki düşüşün kaçınılmaz olduğu okul.
kar tatili yapmaya direnmiş okul
meşhur sbfsinin içi tkpnin seçim bürosunu anımsatacak şekilde tkp afişleriyle dolu olan üniversite. elbette bir fakültede parti afişleri olabilir hatta olmalıdır da ama burada sakat olan durum tek partinin afişlerinin asılabiliyor olmasıdır. sonra ne diyordu bu arkadaşlar "kahrolsun faşizm" evet iyi kahrolsun da senin yaptığın faşizm değildir de nedir kardeşim demezler mi adama?
dil tarih cografya* fakultesinde kavga eksik olmayan universite
(bkz: mülkiye)
(bkz: dtcf)
(bkz: yok gibi bişey)

yıllar sonra gelen edit: burda anlatılmak istenen söz konusu okulun diğerleri kadar popüler olmamasıdır.

ayrıca gerekirse silerim nolacak yauu
Birde SBF fakültesi vardır ki buradan mezun olanlar kamuda önemli mertebelere gelme olasılığı yüksektir.
(bkz: ankara üniversitesi tıp fakültesi)
saniyorum sozlukte, sadece benim, eczacilik fakultesini okudugum universitedir.
Web sitesi: http://www.ankara.edu.tr
Ayrıca (bkz: Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi)
varlıgında kıymetını bılmedıgım yoklugunu mumla aradıgım eskı unıversıtemdır
yeni başlayanlar için cennet gibi olan, daha sonra cehennemin en alt tabakasını temsil eden bir hazırlık sınıfı binasına sahip olan kalbur üstü üniversite.
cumhuriyetin ilk üniversitesi. kaliteli profesörleri olan, iyi eğitim veren türkiye'deki en iyi beş üniversiteden biri.
ankara dışında yaşayan insanların pek bilmediği üniversitedir.hangi üniversitede okuyorsun sorusuna ankara cevabı aldıklarında ardından ankara da hangi üniversite diye bir daha sorarlar.ankara üniversitesi cumhuriyetin ilk üniversitesidir.insanların bu üniversiteyi tanımaları gerekir.
(bkz: web sitesi:http://www.ilef.net)
özellikle sosyal bilimlerde türkiye'nin önde gidenlerinden olan, eti logolu üniversitem.
merkez kampüsünün tandoğanda bulunduğu okul.
burada mühendislik fakültesini ve fen fakültesini barındırır. kampüsün hemen yan tarafında da diş hekimliği fakültesi vardır.
her Allahın günü kapıda polis olsa da benim biricik üniversitemdir.
Hazırlık binasının koklanmasının ardından özlemle fakülteye geçişin beklendiği ve her daim garip bir sempatiyle bağlı kalınan üniversitem.
temeli bizzat ATATÜRK tarafından atılan üniversitemizdir.önemli mezunları
Ahmet Necdet Sezer Hukuk Fakültesi
Mesut Yılmaz Siyasal Bilgiler Fakültesi
Mehmet Ağar Siyasal Bilgiler Fakültesi
Abdüllatif Şener Siyasal Bilgiler Fakültesi
Deniz Gökçe Siyasal Bilgiler Fakültesi
Hıncal Uluç Siyasal Bilgiler Fakültesi işletme Bölümü
Doğu Perinçek Hukuk Fakültesi
Gökhan Hotamışlıgil Bilimadamı
Mithat Bereket Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümü
Adnan Menderes Hukuk Fakültesi
Uğur Mumcu Hukuk Fakültesi, 1965
Mustafa Yücel Özbilgin Hukuk Fakültesi, 1958
Ece Ayhan Siyasal Bilgiler Fakültesi
Bülent Arınç Hukuk Fakültesi,1970
Mustafa Küpçü Siyasal Bilgiler Fakültesi, 1974
$u an icin egitim bilimleri fakultesine sahip tek universite.
(bkz: cebeci kampusu)