bugün

kuruluş dilekçesi içişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği'ne verilmiş olan partidir. Kurucu Genel Başkanı Dursun Güneş'tir. Partinin ambleminde, hilal içerisinde güneş ve "HAK PARTi" yazısı yer almaktadır. akp'nin devamı olur mu sorusu da böylece cevap bulmuştur kanımca.

(bkz: hak parti)
(bkz: aynı bokun farklı rengi)
kısaltmasının hhp olması bakımında chp'yi de anımsatan parti. nereye çeksen gelen parti olması bakımından da biraz anap'ı anımsatıyor, dyp yeniden mi kuruluyor lan yoksa, sanki biraz da ödp havası var; profilden aynı tkp zaten! aynı...
Ak parti'nin devamı olacak gibi değil ama, akp'ye atfedilen şeriatçı partinin hası olduğu muhakkak:
http://www.radikal.com.tr...12.2008&CategoryID=78
baya bildiğin şeriat getirmeye geliyorlarmış. dedem sakalına güveniyor sanırım. o değilde bi haydar baş vardı ne oldu ona ? bir de bu sakallı gerici tayfaya kim veriyor bu paraları, hiç sorgulayan yok ortalarda...
(bkz: ak parti replacement applications 2)
tekke ve zaviyelerin 1925'te kapatıldığının farkında olmayan parti. genel başkanıda ak sakallı nur yüzsüz bi amcadır.
niyetini baştan açıklamış partidir. şeriat devletinin isteğini ve borazanlığını yapan bu partinin kurulmasına nasıl izin verildiğini anlamak pek bir mümkün.

--spoiler--
HAK ve Hakikat Partisi (HHP) Genel Başkanı Dursun Güneş, Erzurum il Teşkilatının açılış töreninde iktidara gelmeleri halinde tekke ve zaviyeleri yeniden açacaklarını söyledi. Başında yeşil takkesiyle konuşma yapan Güneş, Adaletin kılıcını masaya koyacağız. Keseceğiz, asacağız. Kesmeye, asmaya geliyoruz. Devlete kurşun sıkanı asacağız, devletin kasasına elini uzatanın elini keseceğiz dedi.

Geçen Temmuz ayında kurulan HHP, Anadolu'daki teşikatlanmasına Erzurum'da başladı. Gürcükapı semtindeki parti binasının açılış törenine Genel Başkan Dursun Güneş katıldı. Açılış töreni sırasında parti binası önünde kurban kesilirken, bastonunu kurbanlık hayvanın üzerine dokunduran Güneş, Allah'ın Fatih Sultan Mehmed'in ruhunu yeniden görevlendirdiğini' iddia etti. Konuşması partililer tarafından sık sık tekbir sesleriyle kesilen Güneş, Sultan Fatih Geliyor. Ey arzu melun çocukları, ey Konstantine torunları, yutmayız biz bu oyunları, Muhammed Fatih geliyor dizelerini okuduktan sonra partiyi Osmanlı ruhuyla kurduklarını söyledi. Halka can suyu' vereceklerini ve ölü kalpleri dirilteceklerini öne süren Genel Başkan Dursun Güneş, şöyle dedi:

"Onların üzerindeki psikolojik baskıyı kaldıracağız. Teşkilatımızı arslanlarla kuracağız. Genel seçime kendimizi hazırlayacağız. Allah, devleti dilediğine verir, dilediğinden alır. Dilediğini aziz, dileğinin zelil kılar. Eğer Allah nasip ederse, adalet kılıcını masanın üstüne koyacağız ve keseceğiz, asacağız. Hani korktukları bir şey vardı ya, kesip, asacaklar bunlar evet keseceğiz, asacağız. Osmanlı ruhu ile kesip, asacağız. iyi dinleyin ve yanlış yorumlamayın. Devlete kurşun sıkanı asacağız, devletin kasasına elini sokanın. elini keseceğiz. Tekke ve zaviyeleri kuracağız. Kuran kurslarını yeşerteceğiz, temiz toplum yetiştireceğiz. Bu siyaset kokmuş, çürümüştür. Bu siyaseti toplayıp çöp bidonuna atacağız.

Genel Başkan Güneş, konuşmasının ardından ;Kalkın yiğitlerim kalkın ilahisini okurken, aralarında çocukların da bulunduğu 100 kadar partiliye tekbir sesleri arasında rozet taktı.
--spoiler--

kaynak: hürriyet haber.
Genel Başkanı Dursun Güneş'in, Erzurum il Teşkilatı'nın açılış töreninde iktidara gelmeleri halinde tekke ve zaviyeleri yeniden açmayı vaadettiği parti. o değil de abdurrahman boztaş'ı özledim be.. şu yerel seçimlerde keşke yine aday olsa.
10 yıl sonraki türkiye'nin iktidar, hadi hiç olmadı ana muhalefet partisi.
parti başkanı hac dan yeni gelmiş türem türem gül suyu kokan amcalara benziyor. din odaklı felsefenin fazlaca etkisinde kalmış yaşlı insalar vadır ya hani sinirli, agrasif ve biraz da ürkünç konuşmalar yapan..., öyle bir şey işte. ama olsun demokrasi var, onların da parti kurma hakkı vardır deyelim, ne deyelim. sistem bu! hatta şimdi fark ettim, amca cidden noel babaya benziyor ha! noel baba partisi*
-herkese hediye dağıtılacak,
-başkasının hediyesine yeltenenin eli kesilecek,
-verilen hediyede nicelik arayan kafire 10 zopa vurulacak,
-adaba mugayır şeyler hediye edilmeyecek, edilemeyecek,
-milli bilinç gelişsin diye genç dimalara fatih sultan mehmet modeli takma sakal dağıtılacak vs. vs. vs.
Nurlu bir amcanın kurduğu partidir.

(bkz: yavaş kes)
Türkiye'nin ve türkiyeliler'in yeni liderinin kurucu genel başkanı olduğu mis gibi gül suyu kokan yeni siyasi parti.

Vatana millete ve dış temsilciliklerimize hayırlı uğurlu olsun.

Partinin web sitesini şöyle bir dolaştım, genel başkanın fikirlerini, parti programını okudum ve dehşet etkilendim, aha aradığımız führer pardon lider dedim.
organize komedi örgütüdür. Seçim sürecinde yüzümüzde daha çok gülümseme bırakacakları aşikardır.
türkiye gundemine ait son donem komedilerden biri. ciddiye alınası bir yanı yoktur...
http://foto.gazetevatan.c...1220080427232105945_3.jpg

bir tiplere bakın allah aşkına.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
facebook'ta sadece bir grubu olan partidir. ayrıca o grubun 15 üyesi var, korkacak bir şey yok ahali. aha ben de yaptım facebook'dan bir tespit.
(bkz: Doğum günü partisi)*
seçim şarkısıda benden. hadi yine iyisiniz.

--ya nasip--
kırk haramiler kırk haramiler
biz haram yeriz
asmak,kesmek,kelle uçurmak
hırsızlıkla adam soymak
kırk haramiler kırk haramiler
biz haram yeriz.
--ya kısmet--

şimdi kılıç kalkan ekibi bize hünerlerini gösterecek. alkışlıyoruz.
"partimiz, din ve vicdan hürriyetinin kişilerin dokunulamaz, yargılanamaz ve sınırlandırılamaz bir hak olduğu inancındadır. islamiyet hiç kimsenin tekelinde değildir ve hiçbir şekilde menfaat amaçlı, siyasi amaç, çıkar veya duygu sömürüsü olarak kullanılmamalıdır."

din ve vicdan hürriyetinden bahsederken dahi parti programında islamiyet'i anan vurgu yapan parti

ayrıca partinin temel hak ve özgürlükler kapsamına aldığı iki kavram şöyledir:

laiklik.
islamiyet.
(bkz: yaran partiler)
asmaya ve kesmeye geliyoruz seklinde aciklamalar yaparak hakkinda sorusturma actiran parti.

(bkz: hele otur bi soluklan yigidim)
şaka gibi bir parti. amcamın söyledikleri beni bile duygulandırdı, oy ver desinler veririm, as, kes, deseler asarım, keserim o derece.
"vur de vuralım öl de ölelim biz senin için varız" cıların partisi, bizim tarihimiz geniş, bunlar da gömülünce toprağın altında kalır, üzerlerine bassak bile hatırlamayız.
(bkz: küçük akp)
ılıman islam iklimli akp'nin yanında, şahin görüşlerin barındığı parti. tekke ve zaviyeleri açtıracaklarını vaat etmişlerdir. bize de kolay gelsin demek düşer haliyle, oturup kafa yorulacak bir oluşum değildir çünkü.