bugün

entry'ler (1565)

6 haziran 2010 inci sözlük mhp forum saldırısı

bir gece ansızın olmuştur.

(bkz: ay ben buna gülerim)

komünizm tembel insanların tek çıkış yoludur

(bkz: düşünme demiyorum hobi olarak yine düşün)

fethullah gülen le karşılaşınca sorulacak tek soru

o değilde neden salya sümük ağlıyorsun hacı?

agos

internet sitesi hack'lenmiş ve hrant dink'in katili yavru çakal ogün samast'ın fotoğrafı koyulmuştur.

yazılan notta ise cinayetin " türk milleti ve türkiye cumhuriyeti adına işlendiği" vurgulanmıştır.

haber için:

http://bianet.org/bianet/...fi-asildi?sms_ss=facebook

site için:

http://www.agos.com.tr

kürtler in avrupa ya hiç yakışmaması

5 sene önceye kadar kürtlerin türk olduğuna inanan ve bunu şiddetle savunanların içine düştüğü açmazdır.

keşke o kafanın içerisinde mercimek yerine biraz beyin taşısaydın!

yala ama yutma

vakit gazetesinin aleyhinde yaptığı propagandalara kurban giden oyundur. sadece ramazan ayında müslüman olan bir ülkede söz konusu gerici zihniyet, bir tiyatro oyununu hedef göstermiştir.

(bkz: din elden gidiyor)

(bkz: şeriat isterük)

chaoss

kürtlerle hoş olmayan münasebetler yaşadığını düşündürten yazar gibi birşey.*

klauss

yazar diyorlar kendisi için! "arapçı kürtçü ermenici" şeklinde sürekli kullandığı bir belirlemesi var ki beni benden aldı...

galatasaray ı bırakıp fener i tutmak

(bkz: attan inip eşeğe binmek)

21 ocak 2010 hesap dondurma eylemi

katılıyorum efendim. 10. günden sonra gereğine bakılır.

improbus homo sapiens

#7065405 seninle aynı eğitim sisteminden geçmemize rağmen senin gibi düşünmüyorum çünkü ayırt etme yeteğim var dediğim yazardır.

sığ beyniyle hain olarak nitelemiştir beni; açıkcası mutlu oldum. zira kendisi gibi düşünmemek hainlikse devam edeceğim bu hainliğe. *

penisin tasarım harikası olması

kadının cinsel organı olmadan tasarımı ne kadar mükemmel olursa olsun hiçbir halta yaramayacak olan mucizedir.

(bkz: jacques lacan)

taa eskilerden bir yaklaşım için;

(bkz: demokritos)

liberallerin sayısının her geçen gün artması

(bkz: bölünerek çoğalmak) *

tanrının olmayışını kuranla kanıtlamaya çalışmak

bende bunu anlamıyorum. tanrı'nın olmadığını düşünen biri bunu neden kanıtlama ihtiyacı hissetsin? ayrıca olmayan bir şeyi nasıl kanıtlasın?

tanrı yok diyorsun ve sana, hadi bunu kanıtla gibi saçma sapan cümleler geliyor. ben zaten yok diyorum, var diyen sensin, sen kanıtlayacaksın bunu.

uludağ sözlük moderasyonu

olmayan moderasyondur. yani şeklen var ama ilgilenmiyorlar sözlükle. hakaret almış başını gidiyor; insani temellerle gerçekleştirilmek istenen bir kampanyaya ırkçı saldırılar yapılıyor ama taştan ses çıkıyor, moderasyondan ses çıkmıyor.

neden müdahale etsinlerki? sözlük bir şekilde işliyor sonuçta; başlıklar açılıyor, entryler giriliyor... gerisi çok önemli değil onlar için.

edirne muğla rize ye kitap kampanyası yapılmaması

"yeter ki sosyal sorumluluk hissedin, yardım etmeyen yavşak." diye tepki verdiğim kampanyadır.

yeter ki boş boş konuşmayın, icraat yapın...

osman pamukoğlu nun ikinci atatürk olması

(bkz: iyi bak iyi kenan evren dir o)

kemalist değilim ama atatürk bu kadar vizyonsuz bir lider değildi.

türklerin dünyanın en vicdanlı ırkı olduğu gerçeği

kafanız bu kadar çalışıyor işte sizin. avrupa'da faşizmin yaptıklarını modernitenin patolojisine bağlayıp bilimsel değerlendirme yapmak varken, böyle zırvalarla kendinizi avutup almanların, italyanların vs. vicdansız ırk olduğunu düşünüyorsunuz.

öncelikle alman ırkı ya da italyan ırkı yoktur, bunu bir öğrenmen lazım. bunlar ortak pazarın oluşturduğu yapay ulusal bilinçlerdir.

ikinci olarak bunlar ırk olsa bile, vicdansız olup olmama kendiliğinden bir olgu değildir; dönemin hakim değerleri belirler.

buradan türklerin vidanlı olduğunu çıkarıyorsan örnekler verelim istersen. ama vereceğim örnekler türkleri vicdansız yapmaz; resmi söylemi ve devlet algısını vicdansızlaştırır:

(bkz: 6-7 eylül olayları)

(bkz: dersim katliamı)

(bkz: diyarbakır cezaevi)

tekrar söylüyorum; bunları yapan türkler değildir, devlet iktidarının kendisidir. zira bir etnik kimlik ya da ırk vicdanlı ya da vicdansız olarak değerlendirilemez.

osman pamukoğlu

söz konusu 2 yılda neler yaptığı bilinmektedir; lakin bu konudaki açıklamaları sözlük yayınlamaz üstelik. bir takım yazarın ezberi bozulur, hayal dünyası yıkılır. kendi namıma bu yükün altına giremem. *
yoksa o 2 yılda nelerin yaşandığı gizli saklı değil.

osman pamukoğlu

bizim memleket sever böyle adamları; çünkü sadece ajitatif konuşur; teori, plan, program, yöntem bilmez bu tarz insanlar. zaten bizim memlekette anlamaz bu işlerden.

"adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler" diye bir söz vardır. türkiye'de belirli bir kesimde bu adamın bu konumda olduğu su götürmez gerçek.

ama bu saçmalamadığı anlamına gelmiyor tabi...