bugün

erkek arkadaş kız arkadaşının doğum günündedir.
-hey kaç yaşına bastın ?(kocaman sinsi bir gülümsemeyle)
-sana ne al pastayı tıkın
-niye kızıyosun ki teyze? eheheehe.yaşlılık zor dimi? nasıl bir duygu sen hani biliyosun ya ondan sana soruyorum. ehehehehe
-ya gitsene başımdan ya ühhühü.kutlamıyorum bir daha doğumgünü fln ya.seni mi çekcem her sene ben !!??!!
şımarıklığın hoş görüldüğü kutlamalardır.
heralde en ilginci ssg ye yapılmıştır.. *
bu gun benim dogum gunum
hem sarhosum hem yastayim
bir bar taburesi ustunde
babamin oldugu yastayim...

yas ilerledikce baskalarinin sizi kutlayarak hatirlatmasi..
kız arkadaşın en sevdiği sanatçıyla * irtibata geçip "doğum günün kutlu olsun" dedirterek doğum gününü kutlamak, kız arkadaşın * heyecanını, sevincini, şaşkınlığını izlemek.
sürpriz bir doğumgünü yapmak isteyip pasta,mum,hediye almış gelmişken doğumgünü kutlanacak kişinin doğumgünü tarihini yanlış söylediğini ve şaka yapmıştım ben dediğini öğrendikten sonra sinirlenip alınan pastayı onun gözünün önünde ona tek bir dilim bile vermeden başka insanlarla yemektir. *
sevinç ve hüznün bir arada yaşandığı kutlamalar. bir yandan pasta, börek, meşrubat ile yaşanan güzellikler, diğer yanda 1 yaş daha yaşlanmanın verdiği hüzün.
(bkz: sadık 2 dost 1 hayat 1 olum vs redwinemania)
bir insanın iyi ki doğmuş olmasından dolayı düzenlenen partidir. iyi ki doğmuştur iyi ki
vardır. hatta oradaki insanların tümü iyi ki doğmuştur iyi ki vardır değerlidir. tabi insanlığa ne verip ne aldıklarını hesaba katmazsak.
insanlar birer ikişer gelmeye başlar. tanışılır hayattan ciddi muhabbetler edilir. sonra ortam cıvımaya başlar az önce tanışan insanlar birbirini rencide edici espiriler! yapmaya başlarlar. bir gösteri ve abzürtlük yarışıdır alır yürür. hatta bundan günün iyi ki doğmuş! kişisi bile nasibini alır. tabi çiçekten saydığımız hanım kişiler de yirmi kişinin bir odaya sıkıştığı ortamda çeşitli şekillerde zor durumda kalırlar.
sonra sağlıksız gıdalar tüketülürken bazıları marifetlerini sergiler en iğrencinden.
vel hasıl iyi ki doğmuştur herkes dünyadan alıp dünyaya verdiği ne olursa olsun.
kıymet bilinmesi insanlardan beklenecek bir davranış değildir.
sürpriz olması muhtemel olan partidir.
bir kişinin görece kalabalık bir kitleye karşı savunmasız halde kalışını izlemek istiyorsanız, tam bir psikopatsınız! yok dur, böyle bağlamayacaktım cümleyi.. diyesiydim ki, bu seyirliğin tam yeridir doğum günü partisi. bir de manasızca sırıtarak tokalaşıp öpüşmek zorunda bırakılan bu adam/kadın sözde iyi ki doğmuştur. de lan!
eğer başka bir şehirde okuyor ve dogumgününüzde eve dönüş yolculugunda bulunuyorsanız eve geldiginizde sizi bütün arkadaşlarınızın karşılamasıyla sonuçlandıgında yüzünüzü güldürecek durumdur. *
eğlencelidir, en kötü günün hep böyle olması dilenendir, sevilenlerle bir arada olmanın keyfine varılan, birlikte tadı çıkarılan partidir. doğum günü eğer böyle geçirilmişse yeniden doğmuş gibi olunur, hergün doğum günü tadında olur.
Facebookta böyle bir parodi siyasi parti var.
şehir tiyatrolarında oynayan, beni hayal kırıklığına uğratmış bir harold pinter oyundur.oyuncuların hakkını özellikle jülide kural ve cem davran yiyemem onların güzel performansları sayesinde iki saat 10 dk katlanıp oyunun bitmesini bekleyebildim.
geçen sezon gidememenin üzüntüsüyle bi sezon daha büyük bir gazla gittiğim ama beni fazlasıyla yıkıma uğratmış oyundur. fazlasıyla boş ve havada kalan bir oyun olduğunu düşünmekteyim. yazarlara tavsiyem gitmemeleri yönündedir. büyük hayal kırıklığı.oyunun tek güzel kısmı doğum günü partisinin olduğu o10-15 dakikalık kısımdı.
ne olur ne olmaz spoiler'ı

--spoiler--
oyuncuları şahane ama senaryo kısmı zayıf kalan şehir tiyatroları oyunudur. cem davran, jülide kural, özge borak adeta dötürmektedir. parti kısmı, danslarla ilgi çeksede, cem davranın oynadığı nat karakteri ve yanındaki arkadaşı mccan'ın ne işle uğraştığı ve niye geldiği pek anlaşılamakatadır. enerjisi yüksek bir oyun olmuş ama sadece oyuncuların kişisel yeteneğidir. ayrıca dekoru da beğendim
--spoiler--
absürt tiyatroyu zaten pek sevmem ama;
şehir tiyatroları'nda sergilenen bu oyunu cumartesi izledim ve tek kelime ile berbattı.
pinter tiyatrosu züerine de çok fikrim yok ama genel anlamda iyi bir tiyatro izleyeniyimdir; hafiften anlarım.
ama bu oyun çok fena.
oyunculuklar kötü, komik diyenler var bu oyuna. belki bir tek buna gülebilirim.
senaryo desen, kurgu desen bence çok sıradan.
kısaca hiç sevmedim, hiç beğenmedim.
hele cem davran, aman aman...
Seçimlerde oy atılması gereken partidir.
(bkz: iğrenç espriler)
kadıköy haldun taner sahnesinde niğde gazozu hüpleterek (içerek değil hüpleterek) izlediğim eğlenceli oyun. tek kelime ile lezizdi. * *
senaryo kısırlığına rağmen özellikle cem davran 'ın sağlam oyunculuğuyla ilgime mazhar olmuştur. hatta alanson bile dinlemişimdir üzerine.
şu olmaz olmaz senden başkası olmaz muhabbeti bünyemi ferahlatmıştır.tamam topu topu bir 10-15 dakika fazla ferahlamışım oyun boyu. ama olsun cem davran tatmin etmiştir.
benim hiç doğum günü partim olmadı abi arkasından emrahtan ben acıların çocuğuyum çalar.
insan yaşlandığı için eğlence düzenler mi? geçen günler için ağlaması lazımken.
oy verilecek parti, maytap geçen parti.
görsel
6 aralıkta olacak olandır.