bugün

vaktiyle televizyonlarımızda güle oynaya, şen şakrak izlediğimiz küçük onur dizisinde evi barkı olmayan, sokaklarda yaşayan bir karakterdir. belli ki jjr tolkien hayranı olan senaryo yazarının diziye biraz gizemli hava katmak için yaptığı bir eylemdir. senaryo gereği küçük onur'un ne zaman başı sıkışsa hemen gecelerin yargıcına koşarak ondan akıl diler. gecelerin yargıcı da engin bilgi ve tecrübesiyle kahramanımıza yardım eder. Aralarındaki ilişki bundan ibarettir.
kırşehir'de, murat 131'in arka camında yazan ve kopmalara neden olan yazı.
bir dönem arabaların arkasına bile yazılan küçük onur yancısı.
(bkz: neslihan yargıcı)*
pis bir herifti...
irc kanallarında sıkça kullanılıp görenleri yere seren nick. buram buram küçük onur kokan nick şeyisi.
ilkokul arkadaşımın çantasında yazan yazı.
küçük onur'un acı günlerim dizisinde felsefik mizansenli bir karakterdi. onur hep bundan yardım ve/ya akıl almaya giderdi. saçı sakalı birbirine karışmış mahallenin muhtarlarındaki deli ye benzeyen (belki de o) bir dizi karakteridir. özellikle onur'un bacısı fatoş kaçırılıp dilendirildiğinde veya onurun halası ayşe (ürkek güvercin) orospu olunca fonda gecelerin yargıcı onura bir şeyler anlatırdı. alakasız ama bi de bunun halası yukarda da adı geçen ürkek güvercin ayşenin dersaneye giderken gizlice ruj sürdüğü bir sahne vardı ki küçük ibonun yengesini bir erkekle yatakta bastığı sahnede yengesinin iboo diye bağırdığı sahne gibi aklımdan çıkmaz. ne zaman kırmızı ruj görsem direk ürkek güvercin olur ruhum..
(bkz: çocukluk sanrıları)
(bkz: önemsiz şeylerin akılda kalması)
hâlâ hatırladıkça beni buhranlara sürükleyen, küçük onur dizisinde gecenin bir vakti olur olmadık yerlerde ortaya çıkarak küçük onur'a öğütler veren, konfüçyusvari sokak filozofu.
gecelerinyargici@hotmail.com adresine sahip olması gereken insan kişisi.
gündüz mübaşirlik yapar, akşam egosunu bu şekilde tatmin eder.
(bkz: yaran dizi karakterleri)
yanan teneke başı sohbetleri kaçırılmaması gereken dizi karakteri.
gündüz mübaşirdir.
klasik doğan görünümlü şahin arka camı yazısı.
(bkz: darkwing duck)

yok bu başkaydı.
lise iki ye geçmiş. bıçkın delikanlıların kendine yakıştırdığı söz.
genelde hiçbir şeyin yargıcı olabilme özelliğine sahip olamayan tiplerin sıralara duvarlara vs. yazdığı yazıdır.
küçük onur un saçma dizisindeki karakterdi yıllar önce.
melek yargıcı ile karıştırılmamalıdır.
küçük onurun akıl hocası, 90 lı yılların fenomeni. *
karabasan tabii ki. üstüne çıksın da gör!
gecelerin yargıcı cemil. böyle bir adam vardı sakarya'nın bir radyosunda paso damar takılır lise dönemleri az kafayı çizmezdik bunalım alemlerde. korktum aslında birden sol framede görünce. anılarım canlandı lan.
zamanında sanırım bir türk dizisinden etkilenen camışların kullandığı motto, artık kullanan salak kalmadı gibi.