entry'ler (677)

vefasızlık

umudun aranıp da bulunamadığı,beklenip de gelmediği andır.

değerli köpek gülüşü

kıııııııııııh kıhhhhhhhhhhhhh gibi bir şey galiba. arapça seslendirmeye daha yatkın bi gülüşü var bu köpeğin. dakikalardır deniyorum; ama olmuyor. belki de değerli ya da değersiz, içinden gülmek zor olduğundandır. hiç bilemedim.. evet.

ankara

şuvan kendisinin kızılay ve yakını yerlerinde bulunan herkesi eğlenmeye davet ettiğimdir.

bitmesi gerekirken bitmeyen şey

yan odadaki sevgililerin bir saattir sevişiyor olması!.

insanın büyüdükçe kaybolan şeyleri

oyuncakları.

mahalledeki çocuk sesleri

hayatın bir şekilde iyi gittiğine delalettir.

erkek öğrenci evinde orkid çıkması

er kişinin kadın kişilerle iletişim kurabildiğine delalettir.

türkçü sözlük yazarları

namık kemal, ziya gökalp blabla..

bakire değilim ve bununla gurur duyuyorum

- baba ben bakire değilim. bu gurur duyulacak bi şey değil. ama bundan utanç duymuyorum. haliyle öylesine böyleyim işte.

meğer insanlık haliymiş. buradan yola çıkalım. meğer gayet insani bi durummuş.

ha pardon unutmuşum.. meğer bazıları insan olmadıkları için insanlık halllerini anlayamıyor, tanımlayamıyor, kendilerini insan yerine koyamıyorlarmış!..

80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olmak

şöyle de bi şey varmış;

http://www.youtube.com/watch?v=XW6H4wN_cow&feature=share
*

aşık olunan kişiye dokunma arzusu

çünkü aşk birleşmek ister..

hayata dair iç burkan detaylar

tuvali bitirmeyi umarken, terebent, boya ya da sigaranın bitmesi.. sigara bağımsız element. hep orada.

yolda hoşlanılan kızı gördüğünü sanmak

yolda gördüğümüz kişinin hoşlanılan olmadığını farkettiğimizde, 'aa burda aynısından varmış' diyip yoldakinden hoşlanmaya devam edebilir, hatta bunu güzel bi tesadüf sayabilir, hatta ve hatta bedavadan hayal bile kurabilirizdir.

izmirli kızlar sevgilileriyle sevişiyor iddiası

bir izmirli olmayarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, "biz de sevişiyoruuuz!".

garanti bankası

kafasına göre kart gönderen banka. istedik mi kardeşim istedik mi? ondan sonra da ekstre gönderirsiniz masa örtüsü gibi. ikisini de istemiyorum. kartınızı da alın gidin.

kadınların en çok evlenmek istedikleri erkekler

sevgilileridir.

bozulan bir psikolojinin ilk belirtileri

sabahları ağlayarak uyanmak, karanlık ve yalnızlık anında bayılacak ve nefes alamayacak kadar korkmak, sürekli uyuklarken aniden dünyanın en enerjik insanı oluvermek. her şeyi ama her şeyi, ağzından çıkarken bile unutmak. yemek yiyememek.

akabinde;

hoşgeldin efexor
hoşgeldin stilizan
iysiniz işşallameyaşalla miligramlar..

diye şiirler yazmak bendeki baya belirgin belirtileri oldu. ama ilk belirtiler bu sıralamanın neresinde sorusuna çok kolay cevap verebileceğimi sanmıyorum.

sabahın köründe sözlükte olmak

işiniz gücünüz var tabii. bir hayli hem de. misal benim önümde, dizilmesi gereken koca bir çıktı kolisi var. dün akşam getirdiler pis şeyi. akşamdan beri o bana bakıyor, ben ona bakıyorum. halbuki sabah belki iyi anlaşmaya başlayabiliriz diye akşam çıkarken kendisine selam bile ettim. ama vaziyet aynı, hamam da ayı, tas da aynı. hal böyle olunca, yapıcak onca şey arasında kendine göre yapıcak daha iyi bir şey bulamayınca, kafasının içinden bi kafa daha çıkacakmış gibi esnerken ve sürekli kaşınan gözlerle sözlük başında buluverir, buluveriyor insancık kendini.

bira

başladıktan sonra devamı mutlaka gelen, içilmesi asla bir tane ile kalamayan* soğuk içiniz içeceği. iyidir hoştur; ama ertesi gün sendromu fenadır. bunu içen, ertesi gün hapını da yanında taşımayı ihmal etmesindir.

(bkz: alka seltzer)

bilgisayarının masaüstü arkaplanı dantel olan kız

klasörlerinin içi de çeyiz doludur.