bugün

bir zamanlar piyasaya tabiri caizse bomba gibi düşen, ilkokul ve ortaokul kızlarının sevgilisi, yandan ayırdığı saçlarıyla, bacak kadar boyuyla yanık aşk şarkıları söyleyen, mahsun kırmızıgül abisinin izinde giden, şimdilerde unutulmuş şarkıcı çocuk.
diğer versiyonu için (bkz: küçük ibo).
medyanin somurdugu bir diger hayat. cocuk sanatci furyasinin tekrardan canlandirilabilmesi sorununa verilen iki cevaptan biri aslinda. ancak bu furyayi tetiklemeye calisanlarin unuttugu o zamanki turk toplumu ile, simdinin toplumunun degerlere verdikleri onemin farklilastigiydi. kucuk onur ne olmadi ki? sarkici oldu, karate kid'in turk versiyonu oldu, hovarda oldu abilerinin ona dagitsin diye verdigi parayla. arabesk dinleyen kesim de ondan bikinca ve ergenlik gelip ses catallanmaya baslayinca klipleri donmez, yuzu gorulmez oldu. bu arada psikolojisine verilen zarar da kimsenin umrunda olmadan medyanin petrol siyahi gogunde kayan bir diger yildizcik oldu.

not: eger sen bir insana, biraktim cocugu, egitim alinmadan luks hayatin tum zevklerini tattirirsan bir daha o cocuk ders kitap yuzune bakar mi? onur'a yapilanlar ahlaki acidan uygun mudur sorusunun cevabi ne yazik ki hayir'dir. gonul isterdi ki, o hakikaten sesini kullanan birisi olarak konservatuar'a gitsin ya da hic unlu olmasin - unlu olmasaydi gelecegi farkli olurdu ama daha iyi ama daha kotu... en azindan kendi tercihi olurdu... kendi hareketlerinin sorumlulugunda olurdu...
şu an itibariyle camfrog ta bir kanalda kamerasını açıp elinde mikrofon sorulan sorulara cevap veriyor.*
(bkz: ezik onur)
(bkz: büyümedi mi olum bu)
(bkz: küçük hüsamettin)
sedat peker'e yolladığı kadınların dandik çıktığını aralarındaki telefon konuşmasından öğrendiğimiz eski türkücü, yeni muhabbet tellalı.
akıl hocalarının mahsun, özcan vb. kişiler olduğu şarkı söyleyen insan.
sedat peker'in manevi oglu oldugu soylenmektedir. aralarinda soyle bir tel. konusmasi gecmistir;

(19 Nisan 2004 - Saat: 16.12)
Sedat Peker: Alo.
Onur Sarıkaya (Küçük Onur): Selamünaleyküm babacığım. Nasılsın?
SP: Aleykümselam ulan sahtekâr, dolandırıcı p...... Ulan, "Görev ver babacığım." Bu muydu lan, bu mudur?
Onur: Ben ne yapayım babacığım. Ben tutuyorum, getiriyorum beğenmiyorsunuz, gönderiyorsunuz...
SP: Eşoğlueşek sen de Discovery Chanell niye seyrediyorsun?
Onur: Aşk olsun babacığım.
SP: Devamlı o tip kanalları seyredince, hayvanlar âlemine karşı ilgi duyuyorsun. Onların hemcinslerini bulup getiriyorsun yavşak. Benim öyle bir dürtüm yok.
Onur: Allah korusun babacığım.
SP: O Sezai ne diyo? ... bile daha iyi diyo ya, seni dolandırıcı.
Onur: Aynı meslekte olduğumuz için işime taş koydu.
SP: Aynı meslekte olduğun için işine taş koymuyolar oğlum. Başarısız köpek.

Onur: Bir emriniz var mı babacığım?
SP: Gözlerinden öpüyorum dolandırıcı köpek...
magazin dünyasında ki çocuk istismarından sadece biri.

(bkz: küçük ibo)
(bkz: azeri kızı günel)
acı günlerim isimli dizinin başrol oyuncusu kişilik.
fenerbahçe taraftarıydı. uzun zamandır görünmemektedir. merak da etmemekteyiz. keşke de bu entryi okumasaydınız. hayatınızdan 10-15 saniye kazanırdınız.
bir zamanlar memleket meselesi olan kücük bilmem ne olayının öncülerinden . saçını stil tarıyor diye kızlar hasta olurdu bu çocuga . sonralarda bir de dizi cekti karateci miydi neydi tutmadı o sonra . haliyle kücük onur da büyüyünce tüm hava gitti kayboldu . bunun daha bahtsızmıs gibi gorunen kucaklarda dolasan diger onculerinden biri icin de buyrun (bkz: küçük ibo)
90'lı yılların fenomen adamıdır. birçok ergenin kendine lakap olarak taktığı gecelerin yargıcı ile girdiği diyaloglar hala gözlerimizin önündedir.
unutulmuş olandır. o saçlarına hayrandım bir zamanlar.*
küçük ibo kadar sansasyonel olamamış, ezik mi ezik bahtsız çocuk. sanırsam bi'ara cüneyt arkın'ın da oynadığı bir dizide yer alıyordu, sonra buharlaştı uçtu.
zamanında yakın dostu sedat peker'e kadın göndermesiyle gündeme gelmiş şahıs.

(bkz: arkadaş arkadaşın pezevengidir)
bence müziği müzisyenlere bırakıp kendisi için daha hayırlı işlerle ilgilenmesi tüm memleket için iyi olacaktır.
bir zamanlar tgrt adlı kanalda karate can adında dizisi vardı.* * *
nerede, nereye kayboldu dedirten onurcuk...
zamanında küçük ibo nun alternatifi olarak piyasaya sürülmüş dizisi çekilmiş karakterdir. bu ülke neler gördü neler. nelere şahit olmuşuz yahu.
acaba bu kimin annesi çıkacak diye dehşetle beklemekteyim. korkuyorum itiraf edeyim.

http://www.seyvet.com/resim/17cb1e9aea.jpg
(bkz: gecelerin yargıcı)
(bkz: sokakların hakimi)
(bkz: küçük onur air)
(bkz: öz onu air)
görsel