bugün

football manager 2010'da göz dolduracak, her biri ayrı wonderkid olacak miniklerdir.

şahsi görüşüm,

(bkz: dj ercik kral)
(bkz: semih şentürk)**
(bkz: jack wilshere)
eminim wonderkid olacaktır.
muhammed demirci isimli velet olacak genç yeteneklerin arasında. bir de arsenal'in oyuncusu olan oğuzhan özyakup.
(bkz: ismail köybaşı)
(bkz: ceyhun gülselam)
(bkz: abdulkadir kayali)
basel' de yer alan sağ bek serkan şahin ve colo colo' nun stoperi flores' in de yer aldığı kategori.
(bkz: necip uysal)
beşiktaşlı cemil (çocuğun soyadını bilmiyorum, regen olmuş da olabilir ancak 16 yaşında biri için inanılmaz özellikleri var)
oyunda her türlü başarıyı tatmamı sağlamış kusursuz bir kadronun parçaları olan, birkaç sene içinde değerini üçe hatta dörde katlayabilen genç yaşının vermiş olduğu tecrübesizliği, yetenekleriyle hissettirmeyen wonderkidlerdir...

---türkler---

(bkz: sercan yildirim) türkiye liginde her takımın gol yükünü tek başına kaldırıyor...
(bkz: ömer toprak)ilerleyen yıllarda türkiyenin bugüne kadar yetiştirdiği en iyi defans oyuncusu oluyor...
(bkz: ömer hasan sismanoglu)değerini katlayan bir gurbetçimiz...
(bkz: nuri sahin)yetenekli bir görev adamı...
(bkz: batuhan karadeniz)yüksek zıplama yeteneğiyle uzun boyundan maksimum faydalanıyor.
(bkz: arda turan)onu anlatmaya gerek yok...

---yabancılar---

(bkz: zezinho)yüksek teknik ve fizik gücüne sahip bu brezilyalıyı kaçırırsanız üzülürsünüz...
(bkz: khouma babacar) italya liginde 8 ortalamayla oynamakta kendisi...
(bkz: diego buonanotte) fiziğini geliştirecek bir coach ordunuz varsa 1.61 lik wonderkidinizi tepe tepe kullanabilirsiniz...
(bkz: alexis sanchez) defansı hallaç pamuğu gibi dağıtmak istiyorsanız, sizin için dört dörtlük bir wonderkid...
(bkz: momadou sakho) dünyanın her takımında oynayabilecek kalitedeki, defansınızın sigortası...
(bkz: stevan jovetic) hem gol atabilen hem de attırabilen son derece yetenekli bir karadağlı...
(bkz: davide santon) jose mourinho onun için bebeğim diyor...
(bkz: etienne capoue)toulouse da forma giyen, ideal bir ön libero...
(bkz: domenico criscito)italyan milli takımının değişmezi...
(bkz: chris gadi) yeni karim benzema olarak nitelendiriliyor...
(bkz: mario balotelli) çok fonksiyonlu, gerek fiziği gerekse tekniğiyle üst düzey bir forvet...
(bkz: sebastian giovinco) yüzünüzü asla kara çıkarmayacak italyanın gururu...
(bkz: nicolas otamendi) fiziğiyle göze çarpan arjantinli defans erbabı...
-------

(bkz: copy paste değil alın teri)
(bkz: ertem şener mode on)
(bkz: toni kroos) avrupanın en sağlam amc lerinden biri...
(bkz: marek hamsik) lampard ve gerrardın karışımı bir stili olan slovakyanın gururu...
tek geçerim;
(bkz: eduardo antonio salvio)
fm 2008'deki keşfim zucullini. fm 2010'da hala süper. ben keşfettim şimdi gerçekte hoffenheim'da oynuyor. *
(bkz: wonder kids)
(bkz: artem milevskiy)

alınmalı, florya'da ev tutulmalı, manken manita yapmasına ortam hazırlanmalı, bol bol bazlama, kokoreç, kebap yedirilmeli ve rakı içirilmelidir. kendisi gol olup yağacaktır zaten.
(bkz: nicolas otamendi)
(bkz: ezequiel munoz)
(bkz: serdar özkan)
(bkz: roman zozulya)

7 maç 11 gol 1 asist 3 man of the match 7.83 average rating

dinamo kiev den 8.5 milyon avroya alınabilir.
(bkz: kiko femenia) sağ bek-açık gorevlerini fazlasıyla yerine getirebilecek yetenektedir. 2011-12 sezonunda villareal'den galatasaray'a 8.5M Euro vererek aldim, ilk sezon pek varlık gösteremese de, ikinci sezon potansiyelini ortaya çıkarıp 22 maçta 2 gol 7 asist 7.35 rating ortalamasıyla oynamaktadır.

(bkz: jem karacan) box to box midfielder, gobek. Turk statüsünde olmasının avantajıyla, yıldızlar topluluğu kadroma girmiş ve vazgecilmez yedeğim(!!) olmuştur. 2012-13 yılında Sunderland'den 3.3M Euroya aldim, 17 macta 4 gol, 2 asist, 3 MOM ve 7.28 averaj

(bkz: carlos cuellar) Defender(Right, Center) ilerleyen yaşına rağmen 2010-11 sezonunda Aston Villadan 7.5M Euroya gelmis, 2 sezonda aslanlar gibi 55 maça çıkmıştır. ilk sezon 7.20 ikinci sezon 7.30 oynayıp 5M euroya zaragozaya yollanmıştır. Servetin partneri olarak bu reytinglere ulaşması göğüs kabartıcıdır.

(yazar olursam devamı gelecek)

Edit: Oldum! devamı yeni entryde.
Göksu Ahlas Trabzonspordan.
(bkz: melih vardar)
(bkz: serhat koç)
Spoiler alarmı: Eger oyunun oyuncu keşfetme hazzından muaf olmak istemiyorsanız hemen alt+f4 yapın...

--spoiler--

Sıradan'ın üzerinde performans gösteren keşfettiğim türk oyuncular:

(bkz: muhammet demir) forvet - Bursa
(bkz: abdullah berkay velivar) AM R - Manisa
(bkz: emre pehlivan) AM CRL - Bursa
(bkz: musa çağıran) MC - Altay
(bkz: ramazan acar) DL - Altay
(bkz: deniz naki) FC,AMR - Leverkusen
(bkz: ahmet serin) AMR - Trabzonspor
(bkz: abdurrahman özdemir) GK - Denizlispor

Hatam varsa düzeltin, *

Efendim, eğer başarılı bir FM meneceri olduğunuza inanıyor ve türk takımlarına Avrupa kupaları kazandıracağınızı düşünüyorsanız bu oyuncularla olmaz, bu oyuncular türkiye super liginde bir anadolu takımında yıldız, 3 büyüklerde de yedek olabilecek düzeydedirler.
Bu oyuncuların erken yıllarda üç beş kuruş verilerek alınması, birkaç yıl kiralanması daha sonra da avrupada veya türkiyede isteyen takımlara cüzi ama fark yaratıcı miktarlar karşılığında satılması gerekir.

--spoiler--
(bkz: musa nizam)-hem sol bek hem defansın ortası hem ön libero
(bkz: yiğit ismail gökoğlan)-amc
(bkz: kaan bartu büyükyıldırım)-defans
(bkz: ferhat kiraz)-aml
(bkz: ömer ali şahinler)-fc
(bkz: engin bekdemir)-fc
(bkz: orhan gülle)-dmc veya mc