bugün

Almanya ikinci liginde Freiburg'da oynayan 19 yaşındaki gurbetçi oyuncumuz. Jurgen Kohler onun için " Son yıllarda gördüğüm gençler içinde en iyisi" demiştir.
kicker dergisi tarafından 2. ligin olağanüstü yetenekli defans oyuncuları arasında birinci sırada gösterilen 19 yaşındaki genç futbolcunun geçirdiği go kart kazası sonrası sahalara dönmesi zor görünüyor. geçen sene eski efsane alman defans kohler tarafından da geleceğin futbolcusu olarak gösterilmişti.

(bkz: allah acil şifa versin)

--spoiler--
Go kart kurbanı Ömer!
Almanya 1. Ligi'ne bu sezon yükselen Freiburg'un Türk oyuncusu Ömer Toprak'ın geçirdiği go kart kazasının ardından sahalara dönmesinin zor olduğu belirtildi.

Avrupa şampiyonu olan Almanya 19 Yaş Altı Takımı'nın oyuncusu olan Toprak'ta çarpıştığı aracın yakıt deposunun patlaması sonucu çok ağır yanıklar oluştuğu ve iyileşmesinin en az altı ay sürebileceği bildirildi.
--spoiler--

kaynak: sabah

edit: ek bilgi
dün fm'de transfer edip bugün futbol hayatının bitme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu öğrendiğim futbolcu.
son durumu hakkında bilgi yetersizliğinden kıvranılan futbolcu. almanya'da yaşayan ya da az çok takip edebilenler bilgi içerikli entryler girerse çok sevindirik olacağız.
serdar taşçı'yla birlikte en iyi türk stoperlerdendi halbüse. keşke iyileşse.
iyileşme sürecinde olan futbolcu. lakin futbola devam etmesi konusunda henüz net bir durum yoktur.
fm 2010 da da 6 ay sakat olarak gosterilmiş insallah sahalara en yakın zamanda döner.
sahalara geç de olsa geri dönmüş futbolcu. hiddink'e selam etmesi dileğiyle.
geçen sezon olmadı ama bu sezon beşiktaş formasını üzerine geçirmesini beklediğimiz yetenekli futbolcu.
fm 2011'de harika bir tablo çizen defans oyuncusu. (DC)
ersan adem gülüm'ün sakatlığından sonra stoper mevkisinde yerli oyuncu sıkıntısı yaşayan beşiktaş'ın ilgilendiği isim.

editonaldo1: türk milli takımını seçti.
editonaldo2: 15 kasım 2011 hırvatistan türkiye maçı sonrası, adamsın lan!
beşiktaş'ın gündeminde olduğu söyleniyor. bence beşiktaş için yapılabilecek en iyi transferlerden birisi olur.
beşiktaş forması giymesi muhtemel oyuncu.
bundesliga ekiplerinden bayer leverkusen e 5 yıllığına transfer olan futbolcu.
sami hyypia nın futbolu bırakmasından sonra leverkusen e 5 yıllık imza atmış stoper. 89 doğumludur ve alman ümit milli takımında oynamaktadır. nuri nin real e transferi inşallah onun da ay yıldızlı formayı giymesine vesile olur.
dün oynanan stuttgart-leverkusen maçında yaptıklarını gördükten sonra eğer almanya milli takımını seçerse oturup ağlamaya karar verdim. şunu açıkça söyleyeyim ben serdar kesimal i çok severim. ve milli takımda servet ile oynamalarını destekliyorum. ama bu ömer i gördükten sonra tamamen vazgeçtim. ömer toprak ın bir an evvel milli formayı giymesi ve euro 2012 kadromuzda bulunması şart.
türk milli takımını seçmiştir. başımızın üstünde yeri vardır.
'türk gibi hissediyorum, kalbim türkiye için atıyor' diyerekten türk milli takımında oynamayı tercih etmiştir, iyi de etmiştir. servet çetin ve gökhan zan denilen futbol katilleri 30 yaşında olduklarına göre ufak ufak milli takımdan aforoz edileceklerdir. ömer toprak, serdar kesimal, egemen korkmaz, ersan adem gülüm, serdar aziz, eren güngör gibi savunma oyuncuları sayesinde uzun süre sıkıntı yaşamayacağız gibi görünüyor.
Abartılmaması gereken bir tercih yapmış olan kaliteli, genç stoper. çifte vatandaşlığı olan her futbolcu, vatandaşlığı bulunan ülkelerden herhangi birini seçme hakkına sahiptir. bu tercihini de vatanın doğulan değil, doyulan yer olduğu mantığından yola çıkarak büyüdüğü ve doyduğu ülkeden yana kullanması normal olduğu gibi, ömer'in yaptığı şekilde "aga nolursa olsun ben kendimi türk gibi hissediyorum." diyerek diğer taraftan yana kullanması da normaldir. yani ne mesut'u almanya'yı seçtiği için aforoz etmeye ne de ömer'i türkiye'yi seçtiği için kahraman ilan etmeye gerek yoktur. ikisinin de verdiği kararlar hepimizden çok kendilerini ilgilendirir. saygı duymak farz, yorum yapmamak sünnettir.

ayrıca kendisi kesinlikle türk milli takımımıza uzun yıllar başarıyla hizmet edecek ve adından sıkça "iyi olarak" söz ettirecektir. savunmada, özellikle stoper mevkinde çektiğimiz sıkıntılar yetişen ömer gibi kaliteli oyuncular sayesinde uzun yıllar boyunca rafa kalkmış gibi görünmektedir. kendisine milli ve kulüpler bazındaki kariyerinde başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum.
türk milli takımını seçerek gökhan zan ve servet çetin'den bizleri kurtarmıştır.

şuan 3 tane taş gibi stoper var.
(bkz: egemen korkmaz)
(bkz: serdar kesimal)
(bkz: ömer toprak)
Türk milli takımını seçerek beni sevindirmiş olan futbolcu.

ersan adem gülüm,serdar aziz,serdar kesimal,eren güngör ile birlikte milli takıma 10 yıl katkı sağlıycaktır.
Bugün açıklanan a milli takım aday kadrosuna çağrılmıştır. Kendisiyle football manager da uzun yıllar çalışma fırsatı yakaladım. Bir kaç da bundesliga maçını izledim. Bu deneyimlerin ışığında milli takıma en az 10 yıl faydalı olacağını düşünüyorum. Hiddink de ömer kararını verir vermez hemen milli takıma çağırdığı için tebrik ediyorum. Benim gözümde belkide ilk doğru kararını verdi.
Bugünkü Hırvatistan maçında kendinden yaşça büyük abilerine nasıl bir defans oyuncusu olunur diye adeta ders veren bir görüntü çizen stoperimiz. E madem böyle bir oyuncun var, Almanya değil de Türk milli takımını tercih etmiş üstelik, neden daha önce sokmazsın milli takım onbirine... NAzar değmez inşallah.
az önce biten hırvatistan - türkiye milli maçında herkesin çok beğendiği futbolcu. mükemmel. harika. süper.
almanya milli takımını tercih etmediği için teşekkür ederiz. bize böyle futbolcular lazım olacak.
ilk kez hırvatistan-türkiye maçında izlediğim önümüzdeki transfer dönemlerinde fenerbahçe, galatasaray ve beşiktaş ın bonservisi için bayer leverkusen e teklifler götürmesine şaşırmayacağım defans oyuncusu.