bugün

sinema ile uzaktan yakından alakası olmayan insandır. Bu insan genellikle sinema ile pek içli dışlı değildir. Ancak hayatına birgün recep ivedik diye bir film girmiştir ve hayatı değişmiştir. Evet bu sonun favori filmi olmuştur. Kendisine sinema ile ilgili sorulan her soruya recep ivedik ile cevap verir. ismail yk'da dinliyorsa tadından yenmez.*
recep ivedik filmini en az 5 kere izlemiş olan ve hala gülebilen kişidir.
(bkz: togan gökbakar)
(bkz: yurdum insanı)
sanattan bihaber insan.
favori filmi maskeli beşler serisi olan şahıstan daha bir karakterli olan insandır. hiç yoktan gülmeye meyillidir.
cahilin tekidir.
-türk insanıdır-

bunu kötü görenler azınlıktır. tıpkı ismail yk'nın her sene "en çok satan albüm" olduğu gibi aslında kıçımızı yırtsak da değiştiremeyeceğimiz şeylerden biridir.

biz internet gençliğiyiz, önümüzde internet bir tarafta last fm bir tarafta emule, istediğimiz müzik, istediğimiz film önümüzde. seçme şansımız var. peki şırnakta bir kasabada oturan genç? kasabanın bakkalına gelen 3 evet sadece 3 farklı albüm ve komik tipli bir film afişi hem de "türkçe".

alt yazı izleyecek, "hey dostum kaliforniyadan menhettına 50 millik yolumuz kaldı" konuşmalarına kafayı takmadan düz mantık, güldürük filmi izlemek tabiki onun da işine gelecek ve favori filmi otomatik portakal değil recep ivedik olacak.

-türk insanıdır-
malın tekidir. sadece ona sunulanlarla yetinen kültürü, birikimi, amacı, çabası olmayan boş insandır.

(edit: sözlük yazarıymış birde.)
mizah anlayisi kit insandir.
favori yönetmeni ibrahim tatlıses, favori aktristi tuba büyüküstün olan kişidir.
hayatında izlediği ilk ve tek film recep ivedik olan insandır. mizah anlayışını bu ölçüde geliştireceği için de esas komedi olan filmleri iğrenç bulacaktır.
sanattan anlayan insandır...
" sanane lan benim sinema zevkimden" demesi gereken insandır. bir film sevdi diye, bu kadar hakarete uğraması ilginçtir.
hayatında başka film izlememiş insan diyerek savunmaya çalıştığım ama savunamadığım insan. cidden zorladım, ııh, olmuyor. arkadaşım bir insanın favori filmi nasıl recep ivedik olabilir yahu? dediğim gibi hiç mi başka film izlememiştir, bir vanilla sky ne bileyim en basitinden requiem for a dream falan? "yok hacı ben komedi filmlerini seviyorum" diyebilirsiniz bittabi, komedi filmi seven insan hiç mi bir jim carrey filmi izlememiştir? "sanane lan benim sinema zevkimden" diyerek lafı ağzıma tıkayabilir tabi bu insan, bu sözün üzerine ağzımı açıp zerre kelime etmem. ama sinirleniyorum muntazaman.
üç olasılık mevcut. kişi, recep ivedikle kendini özdeşleştirdiği filmi beğenmiş olabilir, kişi filmi çok komik bulduğu için filmi beğenmiş olabilir, veya filmin pembe panter ve mr bean gibi, yabancı ve tek kişiye eğilmiş komedi türünün inceliklerini çok iyi bir şekilde yansıttığını ve bunu iyi bir biçimde bir türk kişiliğine uyarladığını görmüş olabilir.

ilk olasılık yüzünden filmi beğenenler, filmi beğenenleri aşağılayanlara kızabilirler.
ikinci olasılık yüzünden filmi beğenenler, filmi beğenenleri aşağılayanları anlayamayabilirler.
üçüncü olasılık yüzünden filmi beğenenler, filmi beğenleri aşağılayanları tahlil yönünden zayıf bulup, önyargılı olduklarını düşünebilirler.
(bkz: mizahı sanattan dışlayan yazarlar)
gerçek hayatında da recep ivedik olan insandır.
Muro'nun filmini izlemişse eğer ikilemler yaşayacak insandır. acaba hangi sanat ürünü* daha favori olacak derecededir uzun süre düşünür.
Kendi tercihidir saygı duymak lazım ama mümkünse benden uzak Fatih üreğe yakın olsun.Bide bunların siz filmi beğenmediğinizi söyleyince "-abi nası sevmezsin ya!! inanmıyorum sana ya! Süper olum adam!" diyenleri vardır ki bunlar çoğunluktur (malesef). Bunlara denk gelindiğinde budaklı meşe ile girişilmesi makbuldür.
Recep ivedik 2'nin frangmanını izleyip gülmekten kendince yerlere yatmış* insandır.
mr. bean in sümüğüne kahkahalarla eşlik edip, recep ivedik'in osuruğunu kınayandan daha zararsız insandır.
(bkz: bizim bi arkadaş)*
(bkz: dunyanin en yüzeysel adami)
süper kahraman ibresi de şahan tiplemesi olan kıllı mahluk recep ivedik'i gösteren kişidir.* *