bugün

entry'ler (362)

metal fırtına okumuş efsanevi nesil

işte bu hayalgücünün genişliği falan hep bundan. Gaza gelip gelip tek başına ülke kurtarmayı hayal eden "gezi yapraklarıydık" bırakmadılar ki ağaç olalım...

birini sevmek

Birini sevmek ona yaralarını açmaktır aslında. Birini sevmek mucizelere inanmaya başlamaktır. O mutlu olsun diye bile bile sessiz kalmaktır, ona uzaktan bakmaktır. Dokunsa bütün dünya duracak bilirsiniz. Ama mecburen, sırf birni sevmek işte tam olarak bu diye ona bir daha asla yaklaşmayı göze alamazsınız. Bazıları buna salaklık diyor. Ben buna imkansızı sevmek...

ibne federasyon orospu çocuğu hakemler

Ne? Biri Beşiktaş mı dedi? Sorularını akla getirmektedir.

eyeliner i aylaynır diye okuyan kezban

Her şeyi doğru okudu da bir aylaynır kaldı dedirten, bu başlığı açan asıl kezbandır diye düşündürtendir. Lan hadi makyaj yapmayı beceremiyosun belli, onu da geçtim gözlerin şeklini mükemmelleştiren o eyelinerı doğru düzgün çekemiyosu bu da belli, e ağzını yüzünü sevdiğim yapana saygı duy. Bi destur de. Her baba yiğidin harcı değildir arabada giderken o eyelinerı hem eşit hem düzgün çekebilmek. O bir yaşam biçimidir. Öyle ki arkadaşların bir süre sonra onunla doğduğuna inanmaya başlar. O yüzden elini vicdanına koy ve düşün... Ha eyeliner ha aylaynır, önemli olan o göze onu usulünce taşırmadan bulaştırmadan düzgünce çekebilmesi. Şimdi dağılın ulen...

küçük prens filmini izleyen yazarlar

Kitabı kadar etkilemeyen film. Zira hayal gücünüzün yönetmenden daha iyi olduğu kanaatinde ayrılıyorsunuz...

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

Ergenus iken öyle olduğunu düşündüğümüz durum. Zamanla, yani 40 yaşına değil de böyle 25 yaşlarına geldiğinde, yani elin ekmek tutmaya başladığında, o piç adamın senin karnını doyuramayacağını anlıyorsun. Efendi adamlara yöneliyorsun. Çünkü kalp bir süre sonra mantığa hak veriyor. Efendi adam baba adam oluyor.

O yüzden diyorum ki efendi adamlar biraz sabredin, karşılığını muhakkak alacaksınız...

bir kızın aşık olduğunu nasıl anlarsınız

Gözlerinden. Işıl ışıl olur gözleri. Gülüşünden. Bir gülümser, çiçek bahçesi olur etrafınız. Mululuğundan. Aşıkken mutludur kadın. Tüm bunların toplamı da güzelliğini yaratır kadının. Aşık kadın mutlu kadındır...

insan ne zaman özgür olur

Özgür olmak istediğinde.

Aklımız var fikrimiz var. Kararlarını kendin verebilecek olgunluğa sahip olduğun zaman zaten özgür olmak istiyorsun ya da istemiyorsun. Bu da hayatının tüm yönlerini etkiliyor ve değiştiriyor.

sözlük yazarlarının şu an hissettikleri

Yorgunluk. Hiç bitmeyecek gibi. Bir de huzursuzluk. Bu iş artık bitmeli...

sözlük kızına alınacak en güzel hediye

Play station 4. Daha iyi bir hediye olamaz bence. Pes oynarsınız hem, fena mı?

tsk dağlıca açıklaması

Acının tarifi yok. Sonu da...

sosyal medyada ahkam kesmek

(bkz: klavye delikanliligi)

bir sonbahar gününe en çok yakışan şarkılar

Bu sabahların bir anlamı olmalı.

Net.

maaşını dolar ya da euro cinsinden alan erkek

Artık fazla para alamayacak erkektir. Zira döviz kurlarının hızlı yükselişi sonrası döviz bazlı maaş veren firmalar döviz kurunu sabitleyerek maaş vermeye başlamışlar.

erkeklerin adet görmesi durumunda olabilecekler

Ayy hiç almayayım cinsinden bir hadisedir. Fazla hassas olmaları, en ufak bir şeye hemen trip atıp ağlamaları, canlarının sürekli tatlı bir şeyler çekmesi...

Düşünemedim. Bırakın bunlar bizde kalsın...

üretimi durdurulan lezzetli yiyecekler

(bkz: cino)

kızları kıro yapan detaylar

Bıyıktır efendim. Bakımlı olacak hatun dediğin.

sabahın şarkısı

Fifth harmony- worth it.

sözlük yazarlarını sinirlendiren durumlar

Sözlükte saçma sapan cinsel içerikli başlıklar açılması.

türkiyenin 1 numaralı makyaj markası avondur

Tanım: markanın kendini satmak için yaptığı reklam safsatası.

Bi'kere estee lauder dururken, lancome dururken esamesi okunmaz. Kalitesiz. Ucuz diye kalitesiz marka kullanmayın, kullandırtmayın.