bugün

düzelmesini umdugum ülkemin güzide varlıkları
her ne kadar acaip tipleri içinde barındırsada korkunç derecede bir potansiyele sahip olup hep eleştirip hiç bir şey yapmayan insanlar çoğunluğunu oluşturur...
hem çok sevdiğim hem nefret ettiğim insanlar topluluğu..ne onlarsız ne onlarla olmuyo..
Herseye yetenegi olan ama bu yeteneklerini zamani geldiğinden nasil oluyorsa kaybeden insan modulu
her ne kadar zorluklar içindede yaşasalar mizah anlayışlarını hiç kaybetmeyen ademoğulları
bazı denyoların kendini onlardan farklı görmeye çalıştığı ve böylece kendini bir yerlere getirmeye çalıştığı insanlar topluluğu.
bazı insanların kendilerini o gruptan değilmiş gibi göstermek için kullandıkları söz öbeği.
motorsikletin aynası ile dişlerini karıştıran-evet bu insan da gerçektir-kimse yurdum insanına güzel bir örnektir.
http://www.mehmetimal.com
içinde; taşınırken apartmanın birinci katının balkonundan dışarıdaki kardeşine tutması için buzdolabı atıp kardeşini hastanelik eden ve bu olaya "tutabilir sanmıştım" şeklinde bir açıklama getiren zihniyete sahip kişileri de barındıran topluluk.
kendini bu milletin üstünde gören solcu görünümlü pkk sempatizanlarının bir zamanlar çokça kullandığı gayet gıcık, söyleyeni tekdir edilesi sözde isim tamlaması. 'sen kimsin ki böyle üst algıdan bir laf ediyorsun arkadaşım' demeli bunu kullanan yurdum insanlarına...
elektrik motoru kullanarak elektrik üretme çabası içinde olan yaratıcı yurdumun memleketimin güzel insanıdır.

http://www.milliyet.com.t...sp?id=16&galeriid=970
Boğaz köprüsünü satabilecek kadar uyanık aynı zamanda alabilecek kadar saf olan insan çeşidi!
"bilmem ne yaparken bilmem ne eden" diye başlayan bıktırmış başlıkların klişe sonu. konu sadece gençleri ilgilendiriyorsa 'yurdum genci'ne dönüşür.
biraz saftırlar, her denilene kanacak kapasitededirler kimileri.

not : iyi niyetten olsa gerek..
kimi eziklerin tamlamasi.

-lan bak gene bi cocuga tecavuz etmisler.
+ee abi yurdum insani.

hay senin yerini yurdunu ben. ulan sen ayni memleketin insani degilmisin. nasil sen bir insanin sapikligini bir ulkeye ithaf edersin. senin baban esek mi duzuyodu?
olacak sey degil. sen kimsin ki kafanca yargi uretiyorsun. veya seni bizim icimize adam diye sokan kim. ne ayaksin lan sen? yurdum insaniymis. bak gene turk bi doktor basarilari icin odul almis desem ee yurdun insani demezsin ama.
klişe bir söz. içinde ironi de barındırır.
her yerde ikaz tabelaları olmasına ramen aldırmayıp yere çop atan, kırmızı ışıkta geçip mutlu olan, kamyolarının arkasına büyük harflerle 'rahmetli de sollardı'gibi afişler asan, sabah programlarının müdavimi ve ve ve geçen 4 seneye ramen hala akp ye oy veren insanımız.
trafikte tüm insani vasıflarını kaybeden insan modeli.
bildiğim kadarıyla ilk defa aziz nesinin kullandığı sözdür.
küllerin rüzgarla içiçe olmasından duyduğu rahatsızlığı,küllüğe döktüğü bir ölçek su ile gidermeye çalışandır.
bence de. gerçekten çok insani, çok hayırsever. ama benim bildiğim önerme başlıklar açılmıyordu? belki başka bir arkadaşa göre yurdum hayvani?
saf, yarimakilli, cahil, gorgusuz * vb. anlama gelen tamlamadir turkiye'de. kimisi de iyi bbir sey zanneder bunu, cok ilginc. "yurdum insani" iste...
her ayın belli dönemlerinde medyanın gazına gelen insan türü.
şarttan şurttan haberdardır. yer beziyle mutfak tezgahını, cam beziyle konsolu temizlemez. el havlusuyla ayaklarını, ayak havlusuyla ellerini kurulamaz. "her şeyin bi şeyi var yani.."'den hareketle..